ТЕНДЕНЦІЇ | Технології 17 грудня 2019 р.

П’ять революційних галузевих компаній 2020 року

Джерело: Mind

Розвиток нових технологій набирає обертів по всьому світу. Вашій увазі — п’ять найвпливовіших проривних компаній, на які слід звернути увагу в 2020 році.

П’ять революційних галузевих компаній 2020 року Можна сказати, що розробки, такі як 3D-друк, великі дані, «хмарні» обчислення самі стали новими окремими галузями. Однак багато традиційних галузей, таких як охорона здоров’я та страхування, досі не використовують весь потенціал таких технологій, як штучний інтелект (ШІ), щоб змінити спосіб, у який вони звикли працювати.

Проте завжди знайдуться новатори та першовідкривачі, які впровадять революційні зміни у своїй галузі. Нещодавно у таких галузях, як логістика, охорона здоров’я та страхування, з’явилися справжні революційні компанії.

1. Montway

У автомобільній галузі є один важливий момент, який дуже часто упускають з уваги: перевезення та доставка автомобілів. Робота всіх дилерських центрів, великих та невеликих, залежить від автотранспортних перевезень. Людям, які переїжджають жити до інших країн, потрібно перевозити свої транспортні засоби. І перевізникам треба підтримувати з ними зв’язок, щоб система працювала. У автомобільному секторі, на який значно вплинули Carvana, Uber та Lyft, мережі автотранспортної доставки також є широким полем можливостей для ініціативних компаній.

Montway є саме такою компанією, яка пропонує автотранспортні рішення як для приватних осіб, так і для підприємств. Послугами Montway користуються і автогіганти, такі як General Motors, Tesla, Nissan, Volkswagen і Audi of America, і великі компанії вантажоперевезень, наприклад Atlas, Allied, North American, Mayflower і United Van Lines, а також Graebel Relocation Solutions. Move.org навіть назвали Montway однією з найкращих компаній з доставки автомобілів 2019 року.

Зараз компанія кардинально змінює свій B2B-напрямок, щоб охопити всі типи автобізнесу. Після перепрофілювання своїх технологій та залучення головних фігур автопрому, послугами Montway тепер зможуть користатися будь-який автосалон, виробник, компанії, що займаються перевезеннями вантажів/переїздами, та інші автомобільні компанії по всій країні.

Наприклад, отримання миттєвої точної інформації та можливість відстежувати замовлення дозволить автодилерам здійснювати доставку машин додому та продавати свої автомобілі покупцям через інтернет у будь-яку точку країни. Буде цікаво спостерігати, який вплив матиме Montway, будучи впевненим лідером у галузі організації автоперевезень і розширюючи свої пропозиції.

2. Imagen

Це правда, що штучний інтелект повністю змінив наш світ, охопивши всі галузі та сектори діяльності. Але є одна сфера, яка дозволить максимально розкрити можливості ШІ і де він матиме значний вплив — це галузь охорони здоров’я. Ми живемо у часи надмірно доступної інформації, і сьогодні у сфері охорони здоров’я медичних даних про людину доступно більше, ніж будь-коли. Маючи такий величезний обсяг даних і лише стільки людей, скільки потрібно, щоб їх аналізувати та застосувати практично, ШІ може стати надважливим інструментом у тому, щоб ці масиви інформації давали більше користі.

Лідером у цій галузі є Imagen, нью-йоркська стартап-компанія, заснована у 2016 році, яка розробляє найсучасніше програмне забезпечення на основі ШІ для медичної галузі. За словами AngelList, найближчою метою компанії є зменшення кількості діагностичних помилок у радіології та покращення результативності лікування. У перспективі Imagen планує трансформувати систему раннього діагностування хвороб та їх лікування, використовуючи свої міждисциплінарні дослідження в медицині та сфері ШІ. За даними Crunchbase, компанії Imagen вдалося отримати фінансування на загальну суму $60 млн.

Imagen вже досягла значних успіхів у застосуванні ШІ в медицині. Imagen розробила програмне забезпечення OsteoDetect, алгоритм якого сканує рентгенівські знімки поширеного типу перелому кісток зап’ястя. Програмне забезпечення зчитує зображення зап’ястя дорослої людини в різних положеннях, а потім визначає ділянки з можливим переломом, розповідають у MobiHealthNews. У 2018 році програмне забезпечення Imagen було схвалено FDA.

3. Lemonade

Звичайну людину, яка вступає у тяганину з отримання страхової премії, можуть охоплювати найрізніші відчуття — від абсолютної нудьги до неабиякого страху. Подання заявки на розгляд страхової претензії може тривати вічність, супроводжуючись оформленням тонни документів, не кажучи вже про час, необхідний для опрацювання і фактичної виплатити коштів за претензією.

Lemonade, заснована у 2015 році, — це «повністю укомплектована страхова компанія, що працює на основі штучного інтелекту та поведінкової економіки, стимулом якої є забезпечення суспільного блага», розповідає Crunchbase. Молода страхова компанія отримала фінансування загалом на $480 млн та має намір трансформувати процес страхування, зробивши його простішим, більш зрозумілим і швидким.

Ідея появи компанії належить Даніелю Шрайберу (Daniel Schreiber), генеральному директору та співзасновнику Lemonade, який помітив незвичайну можливість у страховому просторі. Як розповідає Inc., Шрайбер помітив, що більшість страхових компаній зазвичай отримують на свою адресу не дуже приємні і добрі слова. Він хоче це змінити і впровадити абсолютно новий підхід у страховій сфері.

Lemonade змінює традиційну модель страхування на модель, де виплати здійснюються майже миттєво і на більш обґрунтованих засадах, з таким ставленням до клієнтів: «Премії, які ви сплачуєте, — це наче ваші гроші, а не наші», говориться на їхньому веб-сайті. Ключовим моментом є те, що Lemonade не отримує жодної вигоди, якщо вона відстрочує або відмовляє у виплаті премії, як зазвичай роблять традиційні страхові компанії. Ця компанія отримують свій дохід від фіксованої суми, яку ви сплачуєте за їхні послуги. Користуючись послугами Lemonade, ви обираєте некомерційну організацію, яка отримує частину невитребуваних коштів, які ви залишили під кінець року.

4. Cainiao

Cainiao — це логістична компанія, заснована Alibaba Group спільно з вісьмома іншими компаніями в травні 2013 року. Cainiao, яка спочатку називалася China Smart Logistics Network, надає логістичні послуги групі компаній Alibaba Group, управляє складами, пунктами експрес-доставки, а також логістичною інформаційною платформою, яка надає покупцям і продавцям доступ до інформації у реальному часі. Однак Cainiao демонструє себе як амбітну, впливову компанію, а не просто логістичний напрямок гіганта Alibaba.

За інформацією South China Morning Post, Cainiao скооперувалася із China Life Insurance, найбільшою страховою компанією материкового Китаю, щоб заснувати фонд у 8,5 млрд юанів, або $1,24 млрд, для фінансування розширення загальнонаціональної мережі смарт-комплексів транспортування і зберігання.

У 2019 році компанія зробила черговий величезний крок, оголосивши про свій масштабний план оцифрувати китайську сферу логістики та доставки. За інформацією Lloyd’s Loading, ListCainiao запропонує цілу низку передових технологій та послуг, а саме нову платформу інтернету речей (IoT) по всій країні, яка дозволить партнерам та розробникам обмінюватися інформацією та встановлювати стандартні протоколи, які сприятимуть логістичним фірмам у масштабному розгортанні IoT-рішень. Трирічний план передбачає вливання $7,55 млрд у цей сектор та підключення 100 млн смарт-пристроїв — таких як власні підключені пристрої, роботи складських комплексів та роботи з доставки, а також системи управління на основі алгоритмів — до своїх IoT-технологій протягом трьох років.

5. Flywire

За останні декілька років нові фінансово-технологічні компанії, схоже, з’являються чи не щодня. Незважаючи на те, що деякі з цієї маси фінансово-технологічних компаній являють собою сумнівну цінність, Flywire не назвеш однією з них. Ця бостонська фінансово-технологічна компанія знайшла важливу непомічену прогалину, де було необхідне нове технологічне рішення. Вона допомагає університетам, лікарням та компаніям отримувати оплату в іноземній валюті, що стає все більш актуальним в епоху прискореної глобалізації.

Ідеєю для створення Flywire стала поширена проблема, з якою стикаються багато студентів міжнародних коледжів, — оплата за навчання в закордонному коледжі, де вони навчаються. Якщо іноземний студент відвідує американський університет, йому, швидше за все, доведеться платити за навчання в доларах США. Зазвичай оплата здійснюється банківським переказом, за який стягується величезна банківська комісія при конвертації валюти, і іноді такі перекази обробляються по декілька днів.

Для вирішення цієї проблеми Flywire створила програмне забезпечення, яке з’єднує банки з університетами. Маючи доступ до цієї технології, іноземні студенти можуть платити за навчання у своїй рідній валюті, а також за допомогою своїх звичних платіжних додатків. Крім того, послуги Flywire є доступними і швидкими, а комісія складає від 2 до 3%, що приблизно вполовину менше від тієї, що стягують банки, і проводить транзакції за два дні, повідомляє Forbes. Серед клієнтів компанії вже 900 закладів вищої освіти, включаючи сім з восьми університетів Ліги плюща. Компанія також співпрацює з UnionPay International, відомою фінансовою організацією та постачальником банківських карт у материковому Китаї, повідомляє GlobeNewswire.

За матеріалами "5 Industry Game-Changers To Watch For In 2020", Forbes.

Стаття підготовлена в партнерстві з бюро перекладів «Профпереклад».

Ілюстрація: Risk Group



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Вміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізаціюВміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізацію
Засіло в голові. Наука успішного навчанняЗасіло в голові. Наука успішного навчання
50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)