ТЕНДЕНЦІЇ | Performance Management 10 квітня 2024 р.

Чотири технологічні тренди, що змінять управління результативністю у 2024 році

Із поширенням віддаленої та гібридної роботи HR-керівникам потрібно використовувати нові технологічні тренди та бізнес-інструменти, які змінюють підхід до управління результативністю (performance management).

Performance management спрямований на моніторинг і покращення результативності роботи персоналу відповідно до бізнес-завдань і цілей компанії. Існують такі системи управління організаційною результативністю, як:

  • Збалансована система показників (BSC). Ви маєте використовувати випереджаючі та відстаючі індикатори, щоб зрозуміти, чи досягаєте ви своїх цілей і чи на правильному шляху до досягнення майбутніх цілей. 88% користувачів BSC кажуть, що вона надзвичайно або дуже корисна для досягнення їхніх цілей.

  • Управління за цілями (MBO). Ви маєте сформувати бізнес-цілі (зазвичай від двох до шести), які використовуються як орієнтири для створення індивідуальних цілей співробітників.

  • Бюджетні бізнес-плани. Ваш бюджет і витрати спрямовуються на проєкти та програми, які приносять результати. Це менш поширена система performance management, але для декого вона працює.

Крім того, існують такі системи управління результативністю персоналу, як:

  • Цілі та ключові результати (OKR). Кожна людина має цілі (зазвичай від трьох до п’яти) і ключові результати, які пов’язані з бізнес-цілями. Це ієрархічна система, тому, коли співробітники досягають своїх цілей, менеджери повинні досягати своїх і так далі.

  • Системи, орієнтовані на оцінку персоналу. Цей фреймворк вимірює цілі, не пов’язані з результативністю, наприклад, чи розвиває людина певні навички або чи вписується вона в команду.

Аріана Коскарова (Arijana Koskarova), CEO та засновниця Creative Hub, зазначає:

«Без впровадження системи управління результативністю в організації ви не зможете надавати чіткий зворотній зв’язок. Ваші працівники не знатимуть, чого від них очікують, як буде вимірюватися їхня результативність або чого їм потрібно досягти, щоб перейти на наступний рівень».

4 технологічні тренди, що змінять управління результативністю у 2024 році

HR-лідери мають адаптувати свої стратегії performance management до програм допомоги працівникам (Employee Assistant Programs, EPA), штучного інтелекту (ШІ), програмного забезпечення (ПЗ) для управління результативністю, а також програм підвищення кваліфікації та перекваліфікації.

Давайте заглибимося у ці чотири технологічні тренди, які надають performance management нового змісту.

Програми допомоги працівникам

Третина менеджерів відчувають, що їм не під силу підтримувати своїх підлеглих, які мають проблеми з психічним здоров’ям, що підкреслює важливість інвестування в програми допомоги працівникам (EPA).

EAP пропонують конфіденційне консультування та підтримку 24/7 із питань психічного здоров’я та особистих проблем. Вони мають на меті допомогти людям впоратися з проблемами, які можуть негативно вплинути на їхню результативність або добробут.

Добробут і психічне здоров’я працівників є важливими складовими performance management, і ось чому:

  • Вигорання та проблеми з психічним здоров’ям впливають на продуктивність праці та утримання персоналу.
  • Щасливі співробітники є на 12% продуктивнішими на роботі, ніж нещасливі.
  • Молоді генерації, такі як покоління Z, цінують робочі місця, які сприяють кращому психічному здоров’ю.
  • Оскільки очікується, що до 2025 року майже три чверті робочої сили працюватимуть віддалено, компаніям слід укладати партнерські угоди з EAP, які мають мобільний додаток або пропонують підтримку онлайн, наприклад, LifeWorks або AXA Health.

На додаток до EPA, компанії також можуть впроваджувати:

  • Оздоровчі ініціативи, такі як змагання з фітнесу, семінари з усвідомленості та програми здорового харчування.

  • Програми управління стресом, які надають співробітникам методи та ресурси для управління стресом.

Штучний інтелект

Штучний інтелект (ШІ) зараз трансформує багато галузей і сфер діяльності, не виключенням є і управління результативністю.

ШІ змінює майбутнє performance management, оскільки він може збирати й аналізувати величезні обсяги корисних даних, дозволяючи компаніям отримати глибше розуміння результативності та залученості співробітників.

Ось деякі з переваг, які ШІ привносить у performance management:

  • Покращує точність цілей і завдань. ШІ може повідомляти менеджерів, коли працівники здаються перевантаженими роботою, і пропонувати коригування цілей.

  • Дані можуть виявляти проблеми на ранніх стадіях. ШІ може виявити ознаки вигорання працівників на ранніх стадіях, що дозволяє вчасно втрутитися для покращення їхнього самопочуття та утримання на роботі.

  • Допомагає створювати персоналізовані плани розвитку співробітників. ШІ може розпізнавати сильні та слабкі сторони кожного працівника, а також сфери розвитку. Потім він може визначати персоналізовані цілі, можливості навчання та кар’єрні шляхи.

Компанії можуть вдосконалити свої стратегії управління результативністю, використовуючи такі інструменти ШІ, як Cogito і Humantic AI.

ПЗ для управління результативністю

Технології стрімко трансформують світ performance management, роблячи його більш ефективним і прозорим. Ручні процеси за ними не встигають, тому потрібне спеціальне програмне забезпечення для управління результативністю, таке як BambooHR і Lattice.

Таке ПЗ може спростити постановку цілей, відстежувати прогрес, надавати зворотний зв’язок і проводити оцінку.

Ось деякі з переваг використання ПЗ для управління результативністю:

  • Автоматизація. ПЗ автоматизує такі завдання, як збір відгуків, відстеження цілей і звітування. Це економить час і ресурси.

  • Інформація в реальному часі. ПЗ дає менеджерам миттєвий доступ до даних про результативність, що дозволяє їм відстежувати прогрес працівника на шляху до цілей і визначати сфери для вдосконалення.

  • Покращений фідбек. На зміну традиційному щорічному оцінюванню результатів роботи поступово приходить безперервний зворотний зв’язок. ПЗ полегшує ефективну комунікацію, сприяє двосторонньому зворотному зв’язку та узгодженню цілей.

  • Прийняття рішень на основі даних. ПЗ ефективно аналізує отримані дані і може приймати обґрунтовані рішення щодо результативності та розвитку співробітників.

  • Все в одному місці. HR-менеджери можуть використовувати одне ПЗ і дашборд для відстеження результативності та залученості всіх своїх співробітників — навіть тих, хто працює з дому.

Талліс Морет (Tallys Moreth), HR-фахівець та ад’юнкт-професор, радить:

«Шукаючи програмне забезпечення для управління результативністю, важливо розглядати його не просто як продукт, а як послугу. Обирайте постачальника, який має задокументовану історію надання першокласного ПЗ у поєднанні з високим рівнем задоволеності клієнтів».

Підвищення кваліфікації та перекваліфікація

Хоча підвищення кваліфікації та перекваліфікація не є новим трендом, недавнє опитування показало, що 41% HR-лідерів планують інвестувати більше коштів у навчання та розвиток (L&D). Це робиться для того, щоб підготувати працівників до нових ролей і навчити їх новим навичкам, оскільки технології трансформують робочі місця.

Ось деякі з переваг підвищення кваліфікації та перекваліфікації персоналу:

  • Ліквідує розрив у навичках. Готує працівників до того, що швидкий розвиток технологій змінює індустрію і вимагає нових наборів навичок.

  • Підвищує рівень утримання кадрів. 70% співробітників хочуть звільнитися, тому що не бачать перспективи розвитку на своїй посаді. Навчання працівників для розвитку нових навичок демонструє зацікавленість у їхньому зростанні, що призводить до зниження плинності кадрів.

  • Підвищує рентабельність інвестицій (ROI). 66% роботодавців бачать віддачу від інвестицій у підвищення кваліфікації та перекваліфікацію співробітників протягом одного року.

  • Зменшує потребу в наймі нових талантів. HR-менеджерам та рекрутерам не потрібно буде проводити співбесіди та навчати стільки нових працівників.

Компанії, які не нададуть пріоритетності підвищенню кваліфікації та перекваліфікації у 2024 році і пізніше, ризикують опинитися позаду своїх конкурентів, оскільки їхня робоча сила буде непідготовленою до вимог майбутніх посадових ролей.

Підсумовуючи, можна сказати, що технології відіграють величезну роль у майбутньому performance management та інших бізнес-операцій. HR-менеджери мають переконатися, що їхня стратегія управління результативністю відповідає бізнес-цілям і ставить в пріоритет розвиток співробітників.

За матеріалами Engage for Success.

Ілюстрація: potential.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Неординарні. Історії успіхуНеординарні. Історії успіху
Лаяти не на те деревоЛаяти не на те дерево
Іди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієшІди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієш

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)