ТЕНДЕНЦІЇ | Прогноз вакансій 11 січня 2010 р.

Ринок праці в Україні в 2010-му році

Складна ситуація на ринку праці в Україні, що була характерна для 2009-го року, збережеться й у новому році, хоча є і позитивні зрушення, повідомляє Утро.ua. З початку осені в Україні стала зростати кількість робочих місць і, за даними президента рекрутингового порталу SuperJob Олексія Захарова, в 2010-му році це число виросте ще більш ніж на 20%.

Нарощують обсяги виробництва і відкривають нові виробництва з набором штату промислові підприємства, що спеціалізуються на виробництві продуктів харчування (наприклад, нові потужності від компанії Nestle), побутової хімії тощо. Цей процес продовжиться в 2010-му році.

Незважаючи на дуже складну ситуацію у виробництві будівельних матеріалів саме ця галузь буде активно оживати і відкривати нові вакансії. Проте, залишиться досить складною ситуація на ринку праці в галузях, орієнтованих на експорт: металургійні, машинобудівні, хімічні та нафтопереробні. Їм із кризи не дозволяє вийти заборгованість експортерам по ПДВ, що досягла вже 20 млрд. грн. Тому, наприклад, за даними рейтингового агентства "Експерт-рейтинг", на металургійних комбінатах і заводах зараз співробітників на 50% більше, ніж необхідно. Така ж ситуація складається й на машинобудівних підприємствах.

Нову роботу в 2010-му році забезпечать і замовлення, пов'язані з будівництвом об'єктів для проведення Євро-2012. Як підрахував портал Rabota.ua, у наступному році на 20% виросте кількість нових робочих місць від будівельних компаній, які зводитимуть аеропорти, спортивні спорудження і туристичну інфраструктуру. Крім цього, поступово оживає будівництво торгових центрів, куди девелоперські компанії в 2010-му році будуть активно вкладати гроші й залучати нових співробітників — зварників, монтажників, бетонників, інженерів-будівельників.

Також збільшиться й кількість заявок на банківські професії. У 2010-му активно будуть підшукуватися кризові менеджери, фахівці по роботі з позичальниками (проблемними кредитами). Також активно шукатимуть бухгалтерів, фінансових аналітиків, комерційних директорів.

До 70% всіх вакансій в 2010-му році складатимуть фахівці в торгівлі. Потреба в них буде вищою, ніж в 2009-му, на 20%. Однак такі фахівці будуть потрібні в торгові центри широкого продажу споживчих товарів, а не в автофірми чи компанії по збуту побутової техніки. Саме останні не матимуть потреби в нових кадрах — криза там буде тривати.

Що стосується зарплат, то фахівці рекрутингового бізнесу упевнені, що вони виростуть у першому півріччі 2010-го на 10%, а до кінця року — ще на 5-10%. Однак багато компаній відклали збільшення зарплат (хоча це й було закладено їхніми бюджетами) до кінця президентської кампанії. Вони вважають, що дочекавшись нового президента і його внутрішньополітичного та зовнішньополітичного курсів, можна буде корегувати плани компаній і розміри зарплат.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Розмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємоРозмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємо
12 важелів успіху12 важелів успіху
Неординарні. Історії успіхуНеординарні. Історії успіху

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)