ТЕНДЕНЦІЇ | Дослідження 23 лютого 2012 р.

Міленіали на роботі: робочий простір здобуває нову форму

Транснаціональна аудиторська компанія PricewaterhouseCoopers (PwC) представила результати нового міжнародного дослідження "Міленіали на роботі: робочий простір здобуває нову форму" (Millenials at Work: Reshaping the Workplace), в основу яких покладений аналіз поглядів і переваг молодих фахівців. З'ясувалося, що представники покоління Y (так звані "міленіали", які народилися в період з 1980 по 2000 рік) цінують можливість учитися й розвиватися в професійному плані, а також зберігати баланс між робочим і вільним часом важливіше грошової винагороди.

Millenials at Work: Reshaping the Workplace У рамках дослідження, що тривало в період з 31 серпня по 7 жовтня 2011 року, аналітики PwC опитали 4 364 молодих фахівців з 75-ти країн світу. Вік респондентів склав не більше 31 року; всі вони закінчили навчальні заклади в період з 2008-го по 2011-ий роки. 75% респондентів у даний момент працевлаштовані або найближчим часом вийдуть на роботу, 8% ще не працюють. Інші повідомили про те, що працюють на себе або планують продовжити освіту. Слід зазначити, що до 2020-го року на частку покоління міленіалів буде припадати 50% трудових ресурсів.

Згідно даним опитування, 22% всіх респондентів найбільше цінують можливості навчання й професійного розвитку. На другому місці — гнучкий робочий графік, якому віддають перевагу 19% опитаних, у той час як грошові премії посіли в цьому списку лише третє місце, одержавши 14% голосів. За словами 95% всіх опитаних міленіалів, для них важливо зберегти баланс між роботою й особистим життям.

Результати дослідження говорять про те, що в порівнянні з даними аналогічного звіту, випущеного в 2008-му році, внаслідок нинішнього економічного спаду в більшості країн світу міленіали багато в чому готові йти на компроміс. Так, для того щоб одержати роботу в умовах кризи, 72% респондентів пішли на певний компроміс (наприклад, відносно розміру заробітної плати, місця роботи, додаткових пільг і вибору галузі). Для роботодавців це повинне пролунати тривожним сигналом про те, що, як тільки-но економічні умови покращаться, плинність кадрів майже напевно зросте.

Респонденти готові йти на поступки і сьогодні. Так, 32% учасників опитування згодні на нижчу заробітну плату; 14% готові поступитися можливостями для професійного розвитку; 17% можуть задовольнитися меншими пільгами; 14% можуть якийсь час потерпіти свою нинішню роботу, що не має нічого спільного з тією, про яку вони мріяли. При цьому 28% опитаних зовсім не готові іти на компроміс.

Чверть всіх респондентів припустили, що за своє трудове життя вони змінять не менше шести місць роботи; при цьому лише 18% сказали, що планують залишатися у своїй нинішній ролі на тривалий строк.

За даними дослідження, 67% всіх учасників опитування розраховують на те, що у фінансовому відношенні вони будуть жити краще, ніж покоління їхніх батьків.

Що стосується віддаленого майбутнього, цікаво відзначити, що тільки російські (19%) і турецькі (22%) випускники обіцяють, що продовжать працювати в пенсійному віці, тоді як у Західній Європі й Північній Америці всього 5% міленіалів готові трудитися після виходу на пенсію.

Просування по кар'єрним сходам — один з основних пріоритетів для покоління Y. За словами 52% респондентів, це основне, що приваблює їх у потенційному роботодавці. На другому місці — конкурентноздатний рівень заробітної плати (44%).

За матеріалами Центру гуманітарних технологій.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Нетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікаціїНетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікації
Ефект накопичення. Покрокова інструкція до успіхуЕфект накопичення. Покрокова інструкція до успіху
S.U.M.O. (Shut Up, Move on®). Замовкни та працюйS.U.M.O. (Shut Up, Move on®). Замовкни та працюй
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)