Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


БІЗНЕС-ОСВІТА | Тенденції освіти 27 січня 2012 р.

Визначаємо майбутні тренди в освіті

Вайнод Косла (Vinod Khosla), засновник компанії Khosla Ventures, розповідає, яким чином штучний інтелект здатен суттєво змінити світ за рахунок комп'ютерних потужностей та людських здібностей. У Вайнода є кілька статей на цю тему. І в одній з них він розмірковує про те, яким чином технології змінюватимуть освіту вже в найближчому майбутньому.

Вайнод Косла (Vinod Khosla)
Вайнод Косла
(Vinod Khosla)
Ми настільки звикли до сучасної освіти, до того, що наші діти спершу відвідують початкову школу, потім ідуть до середньої школи, після чого поступають у технікум чи університет, що нам важко уявити, якісь зміни в цій системі. Тим не менше, сучасний підхід є цілком лінійним і абсолютно стандартизованим. Але, що найгірше — він вимагає від кожного учня та студента фіксованого часу на засвоєння тих чи інших знань, тоді як всі ми розуміємо, що люди мають різні здібності до навчання. Сучасна освіта не враховує людської індивідуальності.

Сучасні тенденції в освіті

Вже зараз можна простежити деякі основні тенденції в освіті, серед яких найбільш показовими будуть децентралізація та перетворення освіти на гру (gamification). Розуміння цих трендів і є першим кроком на шляху до усвідомлення того, чому в майбутньому нам не потрібні будуть вчителі чи чому ми зможемо вивільнити вчителів для більш важливих речей, перетворивши їх на наставників.

Програмне забезпечення може вивільнити вчителів для більш "людських" стосунків, давши їм час на дружню комунікацію з дітьми, замість того, щоб бути лекторами та кричати на них. І ця можливість дуже важлива, оскільки окрім власне навчання, школи дають дітям важливі соціальні навички через спілкування з вчителями та іншими дітьми. І цього комп'ютери поки що не зможуть зробити без людей.

Децентралізація допомагає створенню контенту, який не лише доступний в онлайні, але й є інтерактивним та мобільним. Схоже, що в майбутньому саме такий тип контенту буде панівним в освіті. Але головне — вже сьогодні є організації, які пропонують подібний контент на абсолютно безкоштовній основі. Такий підхід, по суті, пропонуватиме універсальне навчання (за незначними виключеннями).

Загальна доступність мобільних пристроїв на зразок планшетів чи смартфонів та нова тенденція до перетворення навчання на гру в результаті призведе до пришвидшення змін у сфері освіти. А зручні можливості для збору даних в онлайні дозволять краще розуміти поведінку учнів та їх прогрес.

Перетворення навчання на гру в своїй основі — дуже цікава тенденція. Коли батьки чують слово гра (особливо — комп'ютерна гра) вони зазвичай вважають її марною тратою часу. І що найгірше — тратою своїх талантів. Дебати про місце ігор у навчальному процесі тривають, але один аспект ігрового процесу є очевидним для всіх — немає нічого більш захопливого, ніж гра! Тому саме ігри можуть стати найкращим рушієм і, водночас, мотивацією до навчання.

Вже сьогодні 60% провідних навчально-ігрових додатків для iPhone створюються для дітей дошкільного віку. Невже дорослі справді сподіваються, що, пішовши в перший клас, їхні чада забудуть про свій дитячий ігровий досвід?

Яким буде майбутнє освіти

Замість того, щоб змушувати студентів засвоїти ті чи інші знання, вчителі будуть спонукати їх самостійно включатися в навчальний (а по суті — ігровий) процес. Всі основні технології, необхідні для цього, існують вже сьогодні. Самомотивація стане основним реактивним рушієм навчання, а як наслідок — саме навчання стане набагато швидшим. Адже будь-який матеріал засвоюється набагато швидше, якщо він сприймається із задоволенням.

Не менш важливо те, що вчорашні учні будуть спроможні (і хотітимуть) навчити новим речам свою спільноту: друзів та рідних. Дітям притаманна природна здібність навчатися і навчати. Можливості соціалізації та перетворення навчання на гру зведуть освіту до створення комфортного і зручного середовища, в якому учні самостійно обиратимуть найбільш ефективні для себе підходи та швидкість навчання. Втім, це зовсім не означає, що "живі" вчителі стануть непотрібними. Навпаки — ця професія стане ще більш цікавою та необхідною, оскільки в ній з'явиться більше наставництва та креативної взаємодії з учнями.

За матеріалами "Identifying Emerging Trends In Education", TechCrunch.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Триггеры. Формируй привычки — закаляй характерТриггеры. Формируй привычки — закаляй характер
Лидер без титула. Современная притча об истинном успехе в жизни и бизнесеЛидер без титула. Современная притча об истинном успехе в жизни и бизнесе
MBA в кармане. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управленияMBA в кармане. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управления
Мастерство жизни. Внутренняя динамика развитияМастерство жизни. Внутренняя динамика развития
Стратегия жизниСтратегия жизни

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)