БІЗНЕС-ОСВІТА | Рейтинги 23 липня 2012 р.

Вибір програми МВА: переваги та недоліки рейтингів бізнес-шкіл

Автор: Володимир Правоторов, Begin Group
Джерело: Освіта.ua

Рейтинги безумовно впливають на вибір школи і дуже часто місце в ньому є вирішальним аргументом. Проте кожен рейтинг має суттєві обмеження, про які абітурієнти часто забувають.

Вибір програми МВА: переваги та недоліки рейтингів бізнес-шкіл Bloomberg BusinessWeek, Forbes, Financial Times, Economist, US News... Усі ці видання з року в рік публікують відомі рейтинги бізнес-шкіл, на які орієнтується кожен, хто вибирає програму MBA.

Рейтинги намагаються виміряти різні аспекти програм МВА, однак часто роблять це достатньо поверхово. Крім того, різні рейтинги надають різне значення одним і тим же параметрам — наприклад, балам GMAT, поверненню інвестицій (ROI) або задоволеності роботодавців. Тому одна школа може отримати різні результати: наприклад, бізнес-школа Duke Fuqua зайняла 6-е місце в рейтингу Business Week у 2010 році, 15-е місце в рейтингу Financial Times у 2012-му, 12-е місце у Forbes в 2011-м та 18-е місце в рейтингу Economist у 2011 році.

Щоб хоч якось розібратися в таких різних результатах, необхідно уявляти на базі якої методології складаються рейтинги. Наприклад, рейтинг Business Week ґрунтується на опитуванні студентів і роботодавців, у той час як рейтинг Financial Times більше уваги приділяє різноманітності (diversity) та міжнародній складовій, зарплатам випускників, розвитку кар'єри і дослідницьким можливостям.

Майже кожен рейтинг враховує такі значення, як бали GMAT, GPA або повернення інвестицій (ROI). Але як щодо оцінки якості навчання? Адже це є дуже суб'єктивним показником, і для кожного студента є дуже різним поняттям.

Саме тому необхідно спочатку виділити для себе найбільш важливі складові, за якими ви вибираєте бізнес-школу, а потім подивитися, наскільки кожне авторитетне видання враховує їх при складанні власного рейтингу. Зазвичай кожен рейтинг можна "розщепити" на кілька окремих — по кожному з показників, використаних при його складанні. Зазвичай такі "підрейтинги" виявляються навіть більш інформативними, ніж основний.

Ще одне застереження щодо рейтингів стосується опитувань студентів і випускників, як показника, за яким оцінюються бізнес-школи (Business Week, Financial Times, Economist). У таких опитуваннях рідко можна зустріти критику, тому що самі студенти та випускники зацікавлені в тому, щоб їх школа отримала якомога вище місце у рейтингу — адже від цього підвищується цінність диплома школи. Крім того, іноді відповіді респондентів можуть ґрунтуватися на застарілій інформації або неперевірених чутках. Деякі рейтинги, крім усього іншого, проводять опитування роботодавців (наприклад, Business Week), однак їх інтереси можуть сильно відрізнятися від інтересів самих абітурієнтів.

Традиційний ажіотаж навколо рейтингів може створювати у абітурієнтів помилкове відчуття задоволеності, від того, що вони зробили вибір просто переглянувши кілька рейтингів. Насправді це не так. Навіть самі укладачі рейтингів попереджають від надмірного захоплення даним видом "літератури".

Ось що пише у своєму блозі директор дослідницького центру US News & World Report Роберт Морс (Robert Morse): "Важливо, щоб ви використовували рейтинги не для того, щоб по ним зробити вибір бізнес-школи, а для того щоб доповнити ваші власні думки і прагнення. Рейтинг має бути тільки одним з інструментів вибору, але не єдиним".

З рейтингів непогано починати вивчення бізнес-шкіл, але категорично не рекомендується завершувати ними своє дослідження. Ніщо не зможе замінити безпосереднє вивчення бізнес-шкіл, що включає в себе поїздку на кампус (якщо є така можливість), участь в інформаційних сесіях та спеціалізованих виставках, читання студентських блогів, ретельне вивчення сайтів шкіл, спроби вийти на зв'язок зі студентами та випускниками бізнес-шкіл.

Це вимагає часу, але надає допомогу в розумінні, чим відрізняються різні МВА-програми одна від одної, які у них слабкі і сильні сторони та в чому їх індивідуальність.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
14-15 грудня 2018
Київ
ELForum 2018. III конференція з дистанційного навчання
19-20 грудня 2018
Київ
Управлінський облік. Фінанси. Бюджети
16 січня 2019
Київ
Управління відділом продажів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Глобальный кризис. За гранью очевидногоГлобальный кризис. За гранью очевидного
Пирамида эффективности. От разрозненных техник к цельной системеПирамида эффективности. От разрозненных техник к цельной системе
Миллионер без диплома. Как добиться успеха без традиционного образованияМиллионер без диплома. Как добиться успеха без традиционного образования
Привычка к творчеству. Сделайте творчество частью своей жизниПривычка к творчеству. Сделайте творчество частью своей жизни
Ловушка времени. Классическое пособие по тайм-менеджментуЛовушка времени. Классическое пособие по тайм-менеджменту


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)