Як повністю знищити мотивацію команди

Як взяти і… розвалити свою команду? Автори блогу WISP подумали і зібрали шкідливі поради — найкращі способи демотивувати своїх підлеглих, підірвати їхній моральний дух і взагалі схилити до звільнення з компанії. Зрозуміло, якщо ви все ж таки хочете досягти протилежних результатів, то варто діяти навпаки.

Відхиляйте будь-які пропозиції команди

Ніхто не любить, коли до його думки не прислухаються, а коли таке трапляється в команді, націленої на якийсь креативний процес — це взагалі творче самогубство. Саме тому не вислуховувайте своїх колег, не прислухатися до їхніх зауважень і не розглядайте вдалі ідеї. Не давайте їм шансу, особливо якщо їхня точка зору відрізняється від вашої.

Не майте ніякого бачення бізнесу

Якщо у вас немає бачення компанії, звідки вашим співробітникам його знайти? Кращий спосіб мотивації — дати своїм працівникам можливість бачити образ бренду, його цілісність, його майбутнє. Уникайте цього. Якщо цього немає, то про що взагалі говорити? Мотивацію як рукою зніме.

Постійно стежте за співробітниками

Влаштовуйте постійні зустрічі, максимально забирайте робочий час підлеглих, не залишайте їх ані на хвилину. Та й чому б посіяти у своїх колегах підозри в параної з вашого боку .

MUST READ:  Сучасний бізнес: «Монополія» чи «Причепи хвіст ослові»?

Нічим не допомагайте своїм співробітникам, не давайте їм порад

Один із найбільш дієвих засобів для деморалізації колективу — показати їм своє байдуже ставлення до спільної справи. Просто залишайте все на самоплив.

Загрожуйте

Ставте перед своїми працівниками безглузді погрози, на зразок позбавлення премій, вихідних і бонусів від виконаної роботи, і у вас буде досить вагомий шанс побачити найближчим часом заяву про звільнення.

Звинувачуйте працівника у всіх смертних гріхах, несправедливо критикуйте, дисциплінуйте без приводу, відміняйте вихідні і взагалі шкодьте йому якомога більше — це явно змотивує його… на те, щоб вилити вам в обличчя склянку води.

Перекладайте відповідальність

Якщо ви керівник (у будь-якому прошарку ієрархії), то перекладання відповідальності за помилки і провали в роботі — вірний спосіб негативно заручитися підтримкою працівника. Така поведінка створить в офісі атмосферу недовіри і негативу, що тільки злякає співробітників.

Виключайте можливість для розвитку

Один із мотиваторів відвідування робочого місця (окрім, власне, періодичної видачі грошей за цей процес) — можливість зростання і руху по кар’єрних сходах.

MUST READ:  Україна заливає Росію горілкою

Немає нічого складного, щоб заблокувати цей процес: не запрошуйте професійних тренерів для розвитку своїх працівників, не влаштуйте мовні курси і не виділяйте взагалі час для навчання. Ні в якому разі не влаштовуйте тренінги і бізнес-ігри!

Вимагайте неможливого

Пропонуйте співробітникам недосяжні завдання, вимагайте неможливого. Як тільки співробітник зрозуміє, що не зможе надати очікуваний від нього результат, він моментально задумається: «А в чому сенс? Я все одно не подужаю цю задачу». А вам це і треба.

Ілюстрація: Shutterstock