Притча: Чи потрібно торгуватися

Притча: Чи потрібно торгуватисяЯкось молодий чоловік потрапив на східний базар. Походивши по рядах, побачив, як дід продає великий, спілий, просто відмінний виноград.

– Почім виноград? – запитав парубок.

Старий назвав суму. Дешево, – подумав він – і відразу поліз за грішми.

Дід відразу перемінився в обличчі та махнув рукою:

– Не діставай грошей, не продається.

– Чому?! – здивувався молодий чоловік.

Але продавець мовчав… Підійшла покупниця – дід назвав суму, вона починає торгуватися. Через хвилини дві вони сторговуються, старий зважує виноград, додає туди ще й віддає.

– Дідусь, – говорить парубок, – ну скажіть мені, що не так? Чому мені не продаєте, а жінці – навіть із верхом? Адже я навіть не торгувався!

Аксакал єхидно зщулився, погладив бороду.

– Тому й не продав! Молодий ти ще. Ну зрозумій: я цей виноград виростив, труд в нього вклав, піт свій, поливав, збирав, тепер продаю. Шкода мені його віддавати! А інша людина – вона гроші заробила. Із трудом заробила, напевно, нелегко вони їй дісталися! Вона теж не хоче їх віддавати. Поторгуємося ми, зійдемося в ціні, щоб нікому не кривдно було – і тоді мені від її грошей щастя буде, вона їх охоче віддасть. І я їй зверху навіть виноград додам, аби-но тільки їй добре було!

Дід ще раз єхидно подивився на покупця.

– А ті, хто не торгується, грошей не цінує. Або дісталися легко, або украв – нехороші це гроші, не повинні вони легко даватися. І мені від них щастя не буде! Не буду я краще зв’язуватися з такими грішми…

Джерело – pritchi.castle.by


Опубліковано Категорії ПритчіПозначки
 • Klim

  Хм.. Дуже гарно. Так і є)

 • Анонім

  потрібно функцію "торгування" тоді передбачитии у webmoney та інших…

 • Smoke

  притча написано бедняками, и рассмотрена с 1 точки зрения, если я своим тяжким трудом зарабатываю не малые деньги, зарабатываю для того чтобы жить хорошо, и когда мне слава богу хватает, почему же я торговаться должен ?

  Если думать как этот старик то все люди которые более менее живут в нашей стране и не торгуються или крадут или зарабатывают не чистые деньги ?

  Имхо бред….