ПОДІЇ | Гастролі гуру

Годі підвищувати впізнаваність бренда — підвищуйте продаж

Семінар Пола Гарісона (Paul Garrison)

Автор: Ярослав Федорак, редактор Менеджмент.com.ua

Пол Гарісон (Paul Garrison)
Пол Гарісон
(Paul Garrison)
Минулий тиждень виявився доволі продуктивним на маркетингові події. Наступного дня після закінчення дводенного Форуму українських маркетинг-директорів, 26-го березня, відбувся ще один маркетинговий захід, організатором якого виступив культурно-мистецький центр "Майстер-Клас". Йдеться, звісно ж, про семінар Пола Гарісона (Paul Garrison), провідного світового експерта у сфері маркетингу, який працював у таких великих компаніях, як Procter & Gamble та Coca-Cola. Він є засновником консультаційної компанії Garrison Group, серед клієнтів якої такі гучні імена, як IKEA, Sony PlayStation, Intersport, Telenor, Bayer, група банків UniCredit, Efes, AVON, и, звісно ж, Coca-Cola.

Перед київськими слухачами Пол Гарісон виступив із темою "Експоненційний маркетинг: Все, що ви знаєте про клієнта, робить вас сильнішими".

"Я не вірю в маркетинг, яким він є сьогодні, — наголосив Пол на початку зустрічі і пояснив. — Сучасний маркетинг багато в чому схожий на середньовічну медицину. В ті часи пацієнтів полюбляли лікувати від різноманітних хвороб пусканням крові".

Компанії почали забувати, що реальний маркетинг — це здатність продавати більше продуктів для більшої кількості людей і робити це більш ефективно. Вони забули, що побудова бренду, розробка логотипів, участь у різноманітних конкурсах, просування і т. п. — це не маркетинг.

Компанії занадто захопилися підвищенням впізнаваності бренду, тоді як насправді слід думати про цінність, яку ваш продукт може мати для клієнтів. Навіть продукт, який знайомий всім без виключення людям на планеті може зовсім не продаватися. Щоб проілюструвати власну правоту, Пол запропонував представитися одному із учасників семінару.

"Як вас звуть?" — запитав він.

"Микола", — відповів учасник.

"Його звуть Микола!" — гучно сказав Пол. — "А тепер, для закріплення впізнаваності бренду, я повторю ще двічі: Його звуть Микола. Його звуть Микола! Підніміть будь-ласка руки ті люди в залі, які знають, як звуть цього учасника".

Цілком очікуваною була реакція залу — всі без виключення підняли руки.

"А тепер підніміть будь-ласка руки ті, хто вважає Миколу надзвичайно цінною для себе людиною".

Цього разу піднялася лише одна рука — сусідки Миколи. Вочевидь, його подруги або співробітниці.

Таким чином, досягнення 100-відсоткової впізнаваності бренду, ще не гарантує його цінності для клієнтів.

Основна думка експоненційного маркетингу — це те, що бренд має значення лише в контексті того, ким є споживач і які його потреби — як життєві, так і в конкретно взятій категорії продукту. Тому для того, щоб бути успішними, компаніям потрібно розуміти свого споживача і створити пропозицію бренда, який максимально відповідатиме як його функціональним, так і емоційним потребам. Якщо раніше компанії створювали продукт і лише потім замислювалися, яким чином і для кого вони будуть його продавати, то сьогодні вони повинні в першу чергу зрозуміти, хто їхня аудиторія, кому потрібно те, що вони планують створити, і тільки після цього створювати продукт та задумуватися про комунікацію.

Наприкінці семінару серед учасників було розіграно три книги Пола Гарісона "Експоненційний маркетинг" англійською мовою. До речі, організатори семінару разом із Видавництвом Олексія Капусти та ВД "Компаньон Груп" домовилися з Полом про дозвіл перекладу його книги на українську та видання її в Україні. Отже, невдовзі світ побачить і українська версія.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
30 червня 2017
Одеса, Brain & Lemons
Курс "Промова Лідера. Ораторське мистецтво" (Ксенія Селіна). -50% для перших 4-х учасників
4-6 липня 2017
Київ, Готель «Мир»
Школа Продавця (Наталія Дегтярьова)
12 липня 2017
Київ
Абсолютна залученість. 100% поліпшення показників руками Ваших співробітників (Ігор Немировський)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Цельная жизнь. Ключевые навыки для достижения ваших целейЦельная жизнь. Ключевые навыки для достижения ваших целей
Неординарні. Історії успіхуНеординарні. Історії успіху
Высшая цель. Секрет, который поддерживает вас каждую минутуВысшая цель. Секрет, который поддерживает вас каждую минуту
Сила привычки. Почему мы живем и работаем именно так, а не иначеСила привычки. Почему мы живем и работаем именно так, а не иначе
Прыгни выше головы! 20 привычек, от которых нужно отказаться, чтобы покорить вершину успехаПрыгни выше головы! 20 привычек, от которых нужно отказаться, чтобы покорить вершину успеха


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)