ІНТЕРВ'Ю | Michael Port 20 лютого 2009 р.

Майкл Порт: Ви залучили клієнтів, що далі?

Майкл Порт (Michael Port) є автором книг "Забезпечте себе замовленнями" (Book Yourself Solid) та "Більше, ніж замовлення" (Beyond Booked Solid). Він заснував компанію Michael Port & Associates LLC, яка займається електронним навчанням, проводить дистанційні курси та програми коучінгу для сервісних компаній та власників малого бізнесу.

В інтерв'ю, яке наведене нижче, Майкл Порт розповідає, яким чином консультанти можуть підняти свій бізнес до наступного рівня.

Майкл Порт (Michael Port)
З.: Що мотивувало Вас до написання "Beyond Booked Solid"?

В.: Зазвичай я пишу про те, що цікавить мене самого! Я досягнув тієї точки, коли клієнтів стало дуже багато. Мені слід було задуматися про підвищення якості та редизайн власного бізнесу.

Коли ви починаєте бізнес, ваше головне завдання завжди полягає в залученні клієнтів. Саме для тих людей, які зуміли дати відповідь на це запитання, моя друга книга. Їм потрібно знати, що робити далі.

По-друге, я хотів адресувати своє звернення компаніям, які надають послуги. Яким чином вони створюють механізми для продукування прибутку.

По-третє, мені було дуже цікаво дослідити ідею про те, що для досягнення майстерності нам потрібне абсолютне зосередження.

З.: Ніхто не може бути впевнений в успіху, коли тільки починає вести бізнес? Чи могли б Ви поділитися якимись порадами, як справитися з непевністю?

В.: Нільс Бор колись говорив: "Дуже важко зробити правильний прогноз. Особливо, якщо він стосується майбутнього"!

Якби ми завжди були впевнені в результаті — ми не змогли б створити чогось настільки виняткового, як ми створюємо тоді, коли не знаємо, до чого це призведе. Якщо сфокусуватися виключно на кінцевій меті — ви можете упустити з поля зору багато цікавих можливостей для вдосконалення.

З.: Маючи безліч можливостей для розвитку бізнесу, які кроки Ви радите зробити в першу чергу, щоб зрештою досягнути стабільного зростання?

В.: Це може стати сюрпризом для вас, але я часто раджу людям звертати увагу на просто хороші можливості. Ті, які можуть просто їх задовольнити. Постійне перебування у пошуках "найкращого" легко може перетворити їх на банкротів (як у фінансовому та і в емоційому розрізі).

Цю дилему описує Баррі Шварц (Barry Schwartz) у своєму "Парадоксі вибору" (Paradox of Choice). Він стверджує, що велика кількість виборів робить людину більш нещасною.

Після прискіпливого та скрупульозного аналізу вашої теперішньої ситуації вдумливо зважте свої альтернативи. Якщо є три, чотири чи навіть п'ять варіантів, які повністю вас задовольняють, то чому б не обрати будь-який один із них.

З.: А якщо перед вами не так багато варіантів вибору, це сприяє майстерності?

В.: Так. Якщо ви хочете стати майстром, вам у жодному разі не можна хапатися за 400 різних речей. Вам слід вибрати щось одне. Безперечно, вам можуть не сподобатися деякі аспекти цього вибору. Але саме це і є шлях до здобуття майстерності.

Зазвичай, що більш глибоко ви входите у певну діяльність — то більше залишається для вас непізнаного і незвіданого, про що хотілося б довідатися.

З.: Які системи чи можливості для підтримки зростання нам потрібні сьогодні?

В.: Базові фінансові та контактні управлінські системи є очевидними. Але окрім самих систем, вам потрібно звертати увагу і на витрати.

У сервісному бізнесі витрати не завжди проявляються у матеріальній формі. Це може бути надмір персоналу, витрата часу, втрата креативності — як у вас, так і в людей, з якими ви працюєте. Тому замість того, щоб шукати нові системи, подумайте про нові можливості, які ви просто втрачаєте всередині своєї організації у тих сферах, в яких у вас вже є система!

З.: Останнє запитання: Якби Вви могли дати підприємцеві одну пораду, що це була б за порада?

В.: Не ставтесь до себе занадто серйозно. Іноді у мене складається враження, що ми просто ставимось до всього занадто серйозно. А потрібно просто змиритися з тим, що час від часу бувають помилки і будувати свій бізнес, не зважаючи на них.

За матеріалами "Michael Port Goes Beyond Booked Solid", Management Consulting News.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
26 лютого — 2 березня 2018
Київ
Спеціаліст по персоналу — SpHR (Оксана Кондратенко)
27-28 лютого 2018
Київ
Мотивація. Оплата праці. Пільги. Компенсації (Оксана Кондратенко)
27-28 лютого 2018
Київ, Готель «Адрія»
Управлінський облік. Фінанси. Бюджети (Ігор Немировський, Інна Старожукова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Нетворкинг для интровертовНетворкинг для интровертов
Персональный ребрендинг. Как изменить свой имидж, сохранив репутациюПерсональный ребрендинг. Как изменить свой имидж, сохранив репутацию
Принцип Питера, или Почему дела идут вкривь и вкосьПринцип Питера, или Почему дела идут вкривь и вкось
Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?
Три признака унылой работы. История со смыслом для менеджеров (и их подчиненных)Три признака унылой работы. История со смыслом для менеджеров (и их подчиненных)


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)