КОМЕНТАРІ | Лідерство 13 серпня 2018 р.

Найбільші омани про перебування в ролі лідера

Джерело: @truebusiness

Без належної підготовки або напряму багато з новоспечених менеджерів стереотипно мислять про управління, — і це може не тільки не посприяти продуктивній роботі команди, а й дати зворотний ефект, запевняють Кері Купер (Cary Cooper) і Стефан Штерн (Stefan Stern), співавтори книги Myths of Management: What People Get Wrong About Being the Boss ("Міфи менеджменту: у чому люди помиляються, перебуваючи в ролі боса").

Найбільші омани про перебування в ролі лідера Не дивно, що більшість людей без досвіду мислять стереотипами і загальноприйнятими кліше. Вони вважають, що саме так і поводяться управлінці. Це означає, що найчастіше вони спираються на поширені помилки в спробі пустити пил в очі.

Існує безліч міфів, які ми могли б зруйнувати, але ми вирішили виділити лише найголовніші з них.

Бути на вершині дуже важко

Начальники мають більше свободи, більше заробляють, вони можуть дозволити собі водіїв і асистентів, поїздки в бізнес-класі і дорогі готелі. Погодьтеся, не найскладніше існування. Тим, хто нижче за рангом, доводиться набагато складніше, і боси не повинні про це забувати.

Просто будь собою

Коли ви обіймаєте високу посаду, то бути собою не завжди достатньо. Ви повинні рости і розвиватися. Автентичність може бути лише виправданням ліні. Не вдавайте із себе когось, але і не обмежуйте себе. Експериментуйте з новими підходами до роботи і шукайте спосіб досягти успіху в ролі лідера.

Люди ненавидять зміни

Насправді люди прекрасно справляються зі змінами. Іноді вони їм навіть подобаються. Чого люди не люблять, так це необгрунтовані, незрозумілі та ідіотські зміни. Впроваджуйте їх у процес і, можливо, вони будуть цьому дуже раді. Зміни чого завгодно можуть йти на користь, якщо несуть у собі амбітну ціль вдосконалення.

Існує «єдино правильний спосіб» управління

Не слухайте так званих «провидців», які стверджують що знайшли «той самий і єдино правильний спосіб» управління. Ситуації змінюються, а вони в бізнесі у всіх різні. Оцінюйте їх і пристосовуйтеся до них кожного разу.

Лідерство набагато важливіше менеджменту

Існує тенденція сприймати лідерство як елемент, який відповідає за повну картину дій — стратегію і концепцію, в той час як менеджмент вважається банальною річчю, яка лише іноді на щось впливає. На ділі ж, будь-який керівник повинен вміти і вести за собою, і вміти управляти.

Виграє той, у кого краща стратегія

Великі ідеї — це прекрасно. Але хтось повинен втілювати їх в життя. Компанія з посередньою стратегією, що відмінно справляється зі своїми обов'язками, завжди переможе конкурента з відмінною стратегією і нульовою реалізацією.

Лідерами народжуються, а не стають

Будь-хто може домогтися прогресу в лідерстві. Остерігайтеся так званих «природжених» лідерів, які вважають, що їм нема чому вчитися. Щоб прогресувати, потрібно працювати. Лідерами зазвичай стають завдяки досвіду, а не просто народженню.

Скоро роботи залишать вас без роботи

Ні, цього не станеться. Прогнози дійсно звучать страхітливо — 25% робочих місць незабаром будуть зайняті роботами. Але насправді цього ніхто не знає напевно, є лише припущення. Ми завжди були готові до впровадження нових технологій і будемо готові знову. Нам насправді потрібно підвищувати кількість роботів, а не урізати її. Ми будемо працювати разом з ними, але вони не займуть наші місця.

Щорічна атестація співробітників важлива

Менеджмент має бути безперервною бесідою, а не щорічним боєм і полем для звинувачень. Не тримайте в собі невдоволення цілий рік. Відмовтеся від щорічних перевірок і спілкуйтеся з усіма як зазвичай. Все більша кількість бізнесменів відмовляється від подібних непотрібних і контрпродуктивних «показових розбірок».

За матеріалами "The 10 biggest misconceptions about being a leader", BBC.

Ілюстрація: Mark Airs — Ikon Images/Getty Imagescomments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
20 грудня 2019
Київ
Результативні продажі по телефону із задоволенням
8-10 січня 2020
Київ
Бізнес-есе. Тотеми на службі бізнесу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств
Налаштуйся на зміни. Нова психологія успіхуНалаштуйся на зміни. Нова психологія успіху
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2019, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)