Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Стратегія 5 березня 2012 р.

П'ять типових стратегічних помилок

Джоан Магретта (Joan Magretta), співробітник Institute for Strategy and Competitiveness у Harvard Business School та автор книги "Розуміння Майкла Портера: Основний путівник з конкуренції та стратегії" (Understanding Michael Porter: The Essential Guide to Competition and Strategy), розповідає про п'ять типових стратегічних помилок, з якими часто стикаються компанії.

Проблему вирішено! (Randy Glasbergen)

Помилка 1. Нездатність відрізнити маркетинг від стратегії

Пропозиція цінності не є стратегією. Але коли власник компанії намагаєтеся описати стратегію — то дуже часто починає саме з пропозиції цінності. Сприйняття стратегії через призму переваг, спрямованих на досягнення цілей клієнта, здається інтуїтивним та логічним. Але саме таке сприйняття вказує на помилку, яку роблять люди, що плутають маркетинг та стратегію.

Важливо пам'ятати, що стратегія повинна враховувати не лише пропозицію цінності, але й унікальний набір дій, які призводять до створення цієї цінності для клієнта. Цей елемент стратегії може здатися не настільки інтуїтивним, але він абсолютно обов'язковий. Адже якщо ви здійснюєте такий самий набір активностей, як і ваші конкуренти, то як ви можете розраховувати на кращі результати?

Помилка 2. Нездатність відрізнити конкурентну перевагу від того у чому ви є справжнім експертом

Орієнтація на власні сильні сторони — це позитивна риса. Але коли йдеться про формування стратегії, компанії схильні значно переоцінювати свої сильні сторони. Наприклад, ви можете сприймати клієнтський сервіс як свою сильну сторону, і тому спробувати вибудувати всю стратегію навколо клієнтського сервісу. Втім справжня "ключова особливість" вашої компанії повинна базуватися на тому, що ви вмієте робити краще за будь-кого іншого.

Помилка 3. Гонитва за розміром у надії на те, що якщо ви будете найбільшими — значить зможете стати найбільш прибутковими

Перш, ніж ви вирішите, що більше означає краще — вам потрібно детально проаналізувати статистику своєї компанії та ознайомитися з її показниками. Дуже часто збільшення розмірів не є доцільним з економічної точки зору. І немає жодних доказів того, що лідер ринку завжди більш прибутковий за своїх конкурентів. Той факт, що General Motors була найбільшою автомобільною компанією протягом багатьох десятиліть не врятував її від банкрутства. Навпаки, експерти сходяться на думці, що GM була занадто великою для того, щоб досягнути успіху. На відміну від неї компанія BMW, яка за всіма стандартами автомобільної сфери вважалася дуже малою, зуміла досягнути неймовірних показників прибутковості.

Помилка 4. Переконання, що "зростання" чи "досягнення прибутку в $1 млрд." — це стратегія

Не варто плутати стратегію з діями (досягнути, поглинути, диверсифікуватися тощо) чи цілями (досягнути $1 млрд. в продажах, досягнути 50% частки ринку). Стратегія — це набір свідомих кроків та виборів, які визначають, яким чином ви будете досягати високої результативності.

Помилка 5. Фокусування на ринках, які швидко розвиваються

Керівники компаній частенько помилково вважають, що ринки, які швидко розвиваються, є найбільш привабливими. Це хибне припущення! Швидке зростання в жодному разі не є гарантією високої прибутковості. Швидке зростання, наприклад, може бути свідченням низького бар'єру для входження, що, в свою чергу, призводить до високої конкуренції, коли всі компанії в результаті змушені знижувати ціни і втрачати прибутки.

Всі наведені вище помилки настільки ж розповсюджені, наскільки й шкідливі для вашого бізнесу. Навчіться розуміти, чим насправді є стратегія, і ви зумієте створити по-справжньому ефективний і високоприбутковий бізнес.

За матеріалами "Five Common Strategy Mistakes", HBR Blog Network.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Новые размышления о личном развитииНовые размышления о личном развитии
Работа твоей мечты. Как зарабатывать деньги, занимаясь любимым деломРабота твоей мечты. Как зарабатывать деньги, занимаясь любимым делом
Доктрина шокаДоктрина шока
Как очаровывать людей. Искусство влиять на умы и поступкиКак очаровывать людей. Искусство влиять на умы и поступки
Искусство мыслить масштабноИскусство мыслить масштабно

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)