Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Міфи компаній 24 січня 2012 р.

Чотири деструктивні міфи, яких до сих пір дотримуються більшість компаній

Тоні Шварц (Tony Schwartz), президент та генеральний директор компанії The Energy Project та автор книги "Будь бездоганний у чому завгодно" (Be Excellent at Anything), ділиться чотрима деструктивними міфами, які, на жаль, до сих пір панують у багатьох компаніях.

Тоні Шварц (Tony Schwartz)
Тоні Шварц
(Tony Schwartz)

Міф 1: Здатність одночасно займатися багатьма справами (multitasking) стає критичною навичкою сьогодення

Цей міф засновується на припущенні, що людський мозок здатен виконувати дві "розумові" справи одночасно. На жаль, це не відповідає дійсності. В моменти, коли нам здається, що ми працюємо одразу над кількома справами, наш мозок насправді швидко переключається між ними, що призводить до підвищеної втоми і тільки шкодить продуктивності.

Простий приклад — якщо ви слухаєте доповідача на конференції і раптово відволікаєтесь на перевірку електронної пошти, то пропустите те, що сказав доповідач.

Міф 2: Занепокоєння та страх у незначній кількості сприяє підвищенню продуктивності

Згадайте, як ви почуваєтесь, коли чимось занепокоєні? Які асоціації спадають на думку? Навряд чи це будуть позитивні асоціації. Занепокоєність дійсно може виявитися джерелом енергії, а для когось — навіть мотивацією, але яку вартість вам доведеться заплатити за таку "енергію"?

Що вищий рівень нашого занепокоєння — то менш чітко ми мислимо і то гірше працює наша уява. Ми стаємо імпульсивними. Не найкраща риса для співробітника компанії!

Міф 3: Креативність — вроджена навичка. Їй не можна навчитися

Дослідження природи креативності та її стадій доводять, що ця навичка піддається розвитку! Проблема в тому, що вся наша освітня система сфокусована на раціональних, аналітичних та дедуктивних методах, які базуються на роботі лівої півкулі, тоді як креативність вимагає збалансованої взаємодії правої та лівої півкуль. Насправді цей процес набагато більш систематичний, ніж ми звикли собі уявляти. Люди дійсно можуть навчитися генерувати оригінальні ідеї.

Міф 4: Єдиний спосіб зробити більше — працювати довше

Жоден міф не має такого деструктивного потенціалу, як цей. Немає нічого більш небезпечного, ніж намагання поставити знак рівності між роботою людини та роботою комп'ютера. Живі істоти не здатні працювати на високій швидкості, безперервно, протягом тривалого періоду. Людина повинна постійно перемикатися між роботою та відпочинком (відновленням енергії). Тому хороші лідери знають: байдуже, скільки часу працює людина, головне, наскільки ефективно вона працює!

За матеріалами "Four Destructive Myths Most Companies Still Live By", HBR Blog Network.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Ваше предназначение. Практическое руководство для тех, кто хочет реализовать свой потенциалВаше предназначение. Практическое руководство для тех, кто хочет реализовать свой потенциал
Ваша группа поддержки. Программа личного развития, дающая поразительные результатыВаша группа поддержки. Программа личного развития, дающая поразительные результаты
Здесь и сейчас. Как вырваться из плена целей и начать радоваться жизниЗдесь и сейчас. Как вырваться из плена целей и начать радоваться жизни
Вийди за межi. Забудь про успiх — стань видатнимВийди за межi. Забудь про успiх — стань видатним
Начни. Врежь страху по лицу, перестань быть «нормальным» и займись чем-то стоящимНачни. Врежь страху по лицу, перестань быть «нормальным» и займись чем-то стоящим

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  
Благотворительная организация «СИЯНИЕ НАДЕЖДЫ»

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)