КОМЕНТАРІ | Міфи компаній 24 січня 2012 р.

Чотири деструктивні міфи, яких до сих пір дотримуються більшість компаній

Тоні Шварц (Tony Schwartz), президент та генеральний директор компанії The Energy Project та автор книги "Будь бездоганний у чому завгодно" (Be Excellent at Anything), ділиться чотрима деструктивними міфами, які, на жаль, до сих пір панують у багатьох компаніях.

Тоні Шварц (Tony Schwartz)
Тоні Шварц
(Tony Schwartz)

Міф 1: Здатність одночасно займатися багатьма справами (multitasking) стає критичною навичкою сьогодення

Цей міф засновується на припущенні, що людський мозок здатен виконувати дві "розумові" справи одночасно. На жаль, це не відповідає дійсності. В моменти, коли нам здається, що ми працюємо одразу над кількома справами, наш мозок насправді швидко переключається між ними, що призводить до підвищеної втоми і тільки шкодить продуктивності.

Простий приклад — якщо ви слухаєте доповідача на конференції і раптово відволікаєтесь на перевірку електронної пошти, то пропустите те, що сказав доповідач.

Міф 2: Занепокоєння та страх у незначній кількості сприяє підвищенню продуктивності

Згадайте, як ви почуваєтесь, коли чимось занепокоєні? Які асоціації спадають на думку? Навряд чи це будуть позитивні асоціації. Занепокоєність дійсно може виявитися джерелом енергії, а для когось — навіть мотивацією, але яку вартість вам доведеться заплатити за таку "енергію"?

Що вищий рівень нашого занепокоєння — то менш чітко ми мислимо і то гірше працює наша уява. Ми стаємо імпульсивними. Не найкраща риса для співробітника компанії!

Міф 3: Креативність — вроджена навичка. Їй не можна навчитися

Дослідження природи креативності та її стадій доводять, що ця навичка піддається розвитку! Проблема в тому, що вся наша освітня система сфокусована на раціональних, аналітичних та дедуктивних методах, які базуються на роботі лівої півкулі, тоді як креативність вимагає збалансованої взаємодії правої та лівої півкуль. Насправді цей процес набагато більш систематичний, ніж ми звикли собі уявляти. Люди дійсно можуть навчитися генерувати оригінальні ідеї.

Міф 4: Єдиний спосіб зробити більше — працювати довше

Жоден міф не має такого деструктивного потенціалу, як цей. Немає нічого більш небезпечного, ніж намагання поставити знак рівності між роботою людини та роботою комп'ютера. Живі істоти не здатні працювати на високій швидкості, безперервно, протягом тривалого періоду. Людина повинна постійно перемикатися між роботою та відпочинком (відновленням енергії). Тому хороші лідери знають: байдуже, скільки часу працює людина, головне, наскільки ефективно вона працює!

За матеріалами "Four Destructive Myths Most Companies Still Live By", HBR Blog Network.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
8-9 грудня 2021
Київ
Сучасні методи управління виробничими процесами
11-12 грудня 2021
Київ
KPI: матеріальна мотивація персоналу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Теорія каст і ролейТеорія каст і ролей
Технологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та життіТехнологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та житті
Шлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собоюШлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собою


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)