Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Продуктивність 30 вересня 2015 р.

Тайм-менеджмент у відкритому офісі

Переформатовуючи свій офісний простір, компанії сподіваються покращити взаємодію між управлінцями і персоналом. Однак при цьому виникає запитання — як же лідерам знаходити час на «найважливіші речі»? Ось думка Метта Кроніна (Matt Cronin), партнера-засновника House of Kaizen, фірми, що пропонує проривні рішення з цифрового маркетингу.

Метт Кронін (Matt Cronin)
Метт Кронін
(Matt Cronin)
Якщо ви знаходитеся в офісі без стін, то хтось завжди намагатиметься урвати шматок вашого часу. Але чи зможете ви щось робити, коли кілька людей товпитимуться біла вашого столу?

У будь-якому разі у вас не вистачить часу на всіх, хто звертатиметься за допомогою, а крім цього, ви встряватимете в ситуації, де ваша участь взагалі не потрібна. Натомість брак можливості задати вам запитання, коли ви фізично перебуваєте на робочому місці, спричинить у колективі цілком зрозуміле спантеличення. Якщо ви є, то мусите бути готові для спілкування. Але при цьому ніщо не заважає вам запровадити різні рівні доступності. Таким чином ви зможете регулювати взаємодію з підлеглими, не жертвуючи пріоритетами задля відкритості.

Три рівня доступності

Рівень доступності в офісі — це щось на кшталт вашого мережевого статусу в системі швидкого обміну повідомленнями.

«Не в мережі»

«Офлайн» — це час для самотності. Саме тоді ви можете сконцентруватися, не наражаючись на ризик, що будь-якої миті хтось може перервати хід ваших думок. Якщо ж вам психологічно важко усамітнитися, перебуваючи в полі зору підлеглих, знайдіть якійсь інший вихід, наприклад, виділіть час, коли працюватимете з дому.

«Доступний для спілкування»

Коли ви говорите, що доступні для спілкування — це означає готовність у будь-який час допомагати членам команди із розв’язанням їхніх завдань. Це повинно займати левову частку вашого часу. Намагайтесь якнайменше структурувати цей складник графіку — пристосовуйтесь до потреб підлеглих. Але при цьому навчіть людей чітко розрізняти два режими вашої роботи: коли ви доступні, а коли ні.

«Готовий до взаємодії»

Якщо ви не працюєте над своїми питаннями, відокремившись від підлеглих, або не заявили про доступність для спілкування, це означає: ви перебуваєте в процесі активної взаємодії з певною людиною чи командою. Наприклад, це може бути спілкування з підлеглим за кавою чи відвідування щомісячної наради у якомусь підрозділі. Сплануйте такі зустрічі та створіть графік часу, який ви приділятимете конкретним питанням. Тоді ви зможете повноцінно спілкуватися з людиною (чи групою), не боячись, що хтось втрутиться у цей процес.

Стратегії визначення кордонів

Ці п’ять кроків дозволять вам запобігти ситуації, коли люди постійно снуватимуть навколо вас і, відповідно, зберегти прийнятний рівень особистої ефективності.

  1. Зробіть собі «укриття». Робоче місце у приміщенні, де знаходяться члени вашої команди — це чудово, але трапляється і таке, що вам потрібно поговорити з кимось сам на сам або приділити увагу чомусь терміновому.

  2. Працюйте вдома. Сплануйте час, коли ви перебуватимете поза зоною досягнення підлеглих. Таким чином вони матимуть змогу виконувати роботу, не спокушаючись можливістю консультуватися з малозначущих питань. Приділіть цей час справі, що потребує заглиблення в тему.

  3. Дотримуйтесь засади «якщо я є — це означає, що я є». Перебування в одному офісі з підлеглими зміцнює зв'язок між вами, створюючи відчуття спільної взаємодії. Тож якщо ви вже ділите фізичний простір з командою, будьте насправді поруч з людьми.

  4. Не втручайтесь без потреби. Як би не хотілось дати вказівки чи рекомендації, тримайтесь осторонь, якщо ситуація не потребує вашої уваги. Поважайте кордони особистого простору підлеглих — адже не лише хочете, щоб інші шанували ваше право попрацювати на самоті.

  5. Ведіть календар, який був би відкритий для всіх. Визначте дні, коли ви доступні, а коли ні. Доведіть цю інформацію до всієї команди. Не змушуйте людей губитися в здогадках — чи можуть вони до вас звернутися. Заохочуйте підлеглих використовувати календар для резервування часу на спілкування з вами. Ще краще, якщо вони заздалегідь інформуватимуть вас про зміст зустрічі. Тоді ви знатимете, чого очікувати — сфокусованого обговорення певної проблеми чи вам доведеться відповідати на запитання.

Попри деякі складнощі, відкритий офіс дає всім величезні переваги. Постійна взаємодія з підлеглими дозволяє налагодити дієву систему зворотного зв’язку, що сприятиме якнайефективнішому досягненню цілей бізнесу. Головне — не боятися бути доступним для спілкування, але потрібно впевнитись, що ви та ваша команда однаково розумієте зміст поняття «доступність».

За матеріалами "How To Be A Productive CEO With An Open-Door Policy", CEO.com.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Зарабатывайте столько, сколько вы стоитеЗарабатывайте столько, сколько вы стоите
Бизнес в стиле фанк. Капитал пляшет под дудку талантаБизнес в стиле фанк. Капитал пляшет под дудку таланта
Игнорируй всех, или Как стать креативнымИгнорируй всех, или Как стать креативным
Начни. Врежь страху по лицу, перестань быть «нормальным» и займись чем-то стоящимНачни. Врежь страху по лицу, перестань быть «нормальным» и займись чем-то стоящим
Скорость доверия. То, что меняет всеСкорость доверия. То, что меняет все

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)