Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Навички управління 3 січня 2013 р.

Проблеми поведінкового аспекту управління

Браян Ев'є (Brian Evje), консультант з питань управління та організаційної ефективності у Slalom Consulting, розповідає про проблеми, з якими доводиться стикатися керівникам, коли вони працюють над поведінковими аспектами управління.

Браян Ев'є (Brian Evje)
Браян Ев'є
(Brian Evje)
Дуже довго ми були переконані, що спеціальні професійні навички (hard skills) та особистісні навички (soft skills) є взаємовиключними. Спеціальні навички орієнтовані на створення цінності, тоді як особистісні базуються на відчуттях і орієнтуються на управління.

У реальності ж навички управління не мають нічого спільного із "особистісними". Справжнє лідерство передбачає цілком конкретний набір спеціальних навичок.

Визначення "спеціальних" та "особистісних" навичок

Спеціальними навичками ми називаємо ті, що так чи інакше пов'язані з нашою професією. Наприклад, розробник програмного забезпечення повинен знати мову програмування, а фінансовий менеджер — принципи обліку та аудиту. Це і є "спеціальні навички".

Особистісними навичками називають поведінкові фактори взаємодії між людьми, які іноді впливають на ефективність виконання робочих завдань. Якщо розробнику ПЗ необхідно взаємодіяти з колегами для того, щоб створити певний продукт, то тут можуть брати участь його особистісні навички.

Таким чином, спеціальні навички гарантують, що робота буде виконана, а особистісні, що робота буде виконана добре. Лідерство, в свою чергу, передбачає комплексний підхід до обидвох типів навичок.

Спеціальні та особистісні навички лідерства

Лідерство має свій набір спеціальних навичок, таких як здатність аналізувати дані, приймати вчасні та якісні рішення чи встановлювати завдання і пріоритети.

З поведінкової точки зору лідерство вимагає надзвичайно високого рівня навичок взаємодії з іншими, їх мотивацію та оцінку, а також стимулювання інших до ефективної роботи в групах.

На жаль, багато лідерів не до кінця розуміють об'єм своєї відповідальності і потрапляють у пастку "нелідерських" завдань — тобто починають виконувати роботу, яку повинна виконувати їхня команда. Мікроменджмент — яскравий приклад такої "нелідерської" роботи.

Як покращити лідерські навички

Лідерство — складна професія, оскільки взаємодія з людьми завжди складна. Нижче наведено три поради, які допоможуть вам покращити свої лідерські навички.

1. Не забувайте, що міжособистісні навички дуже важливі. Працюйте над розвитком своїх міжособистісних навичок і пам'ятайте, що для ефективного управління людьми, вам спершу потрібно навчитися керувати собою.

2. Переосмисліть своє розуміння "спеціальних" та "особистісних" навичок. Запитайте себе: "Як я визначаю та розвиваю свої спеціальні та особистісні навички? Чи зберігаю я фокус на сфері відповідальності лідера, чи часто виходжу на територію, за яку повинні відповідати мої підлеглі?"

3. Не відмовляйтесь від допомоги. Іноді складно визначити, як наша поведінка та звички впливають на інших. Щоб відповісти на це непросте запитання, вам з великою ймовірністю знадобиться хороший наставник.

За матеріалами "Why Executives Are So Bad At The Behavioral Side Of Management", Business Insider.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Поймай мечту за хвост. Как зарабатывать, занимаясь любимым деломПоймай мечту за хвост. Как зарабатывать, занимаясь любимым делом
Вообрази. Как работает креативностьВообрази. Как работает креативность
Гении и аутсайдеры. Почему одним все, а другим ничего?Гении и аутсайдеры. Почему одним все, а другим ничего?
Как оказывать влияние. Новый стиль управленияКак оказывать влияние. Новый стиль управления
Управляй своей мечтой. Как реализовать любой замысел, проект, планУправляй своей мечтой. Как реализовать любой замысел, проект, план

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)