РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 1 грудня 2016 р.

Сила процесу: як мобілізувати енергію людей

Те, ЯК ми діємо в процесі досягнення бізнес-цілей не менш важливо, ніж ЩО ми вчиняємо, — таку тезу обстоює Джоель Брокнер (Joel Brockner) у своїй книзі «The Process Matters: Engaging and Equipping People for Success» («Процес — це важливо: як мобілізувати енергію людей та відрядити їх в дорогу до успіху»)1.

The Process Matters: Engaging and Equipping People for Success (Процес — це важливо: як мобілізувати енергію людей та відрядити їх в дорогу до успіху)
» Докладніше на Amazon
Як вважає Брокнер, процес є набагато більш значущим чинником продуктивності компанії, ніж прийнято думати. Але автора не цікавлять технічні характеристики бізнес-процесу (результативність, тривалість, обсяг використаних ресурсів тощо). У центрі його уваги — те, як сприймає процес персонал, а також — як, конструюючи процес у певний спосіб, менеджери можуть збільшити кількість успішно завершених трансформаційних ініціатив, підвищити рівень продуктивності працівників, піднести їхній «бойовий дух», посприяти ствердженню в компанії етичної поведінки.

А в основі цього лежить ідея справедливості. «Справедливість процесу має величезний вплив на сприйняття працівниками різноманітних подій та рішень, — пише автор. — Тому, незалежно від того, чи ви намагаєтесь здобути підтримку однієї особи або великої кількості людей, перед усім варто впевнитись, що вони вважають процес справедливим».

Брокнер підтверджує це припущення даними кількох досліджень, зокрема, дослідження процесу асиміляції експатріантів, проведеного спільно з Роном Гаронзіком (Ron Garonzik) та Філліс Сігел (Phyllis Siegel), представниками Korn Ferry Hay Group та Rutgers Business School, відповідно. Згідно його висновку, індивіди, котрим було важко адаптуватись до нового середовища (через сімейні чи інші обставини), з меншої ймовірністю передчасно повертались на батьківщину за умови, що «працедавці давали їм змогу долучатись до процесу прийняття рішень або якщо люди просто відчували, що в компанії до них ставляться з повагою».

Компанії отримують найочевидніші вигоди від справедливого процесу, опинившись у кризових обставинах. Як стверджує Брокнер: коли працівники вважають, що процес було здійснено справедливо, вони більшою мірою готові прийняти його негативні наслідки. І, навпаки, в разі несправедливого процесу, і так вже непроста ситуація ускладнюється ще більше.

Наприклад, вивчаючи реакцію персоналу на скорочення, що відбулися в компанії, Брокнер побачив, що настрій та продуктивність працівників, котрі залишаються, погіршуються в разі, якщо, на їхню думку, процедура звільнення їхніх колишніх колег була несправедливою. Більше того, дотримання принципу справедливості вже само по собі може компенсувати менші суми виплат, які люди отримують при вимушеному звільненні. «Відповідь індивідів, які залишилися, була приблизно однаковою в ситуації, коли вони вважали, що скорочення було здійснено на справедливих засадах, хоча і з невеликими сумами компенсаційних виплат, і коли, на їхню думку, ці суми були високими, але процедура звільнення відбулася недостатньо справедливо», — пише автор.

Також у книзі розглядається дієвість процесу в стимулюванні етичної поведінки персоналу. «По-перше, ті, на кого безпосередньо впливає, результат, що отримується при завершенні повністю справедливого процесу, демонструють більш моральну поведінку; а це означає: вони не лише менше крадуть, але й етичніше ставляться до своїх колег, з якими взаємодіють у межах даного процесу», — зазначає автор. — По-друге, чим більше логіка виконання процесу спонукає людину відчути себе відповідальною самостійну особистість, котра знає, що її поважають та має в руках певні важелі контролю, тим більш етичними є її дії».

Як наголошує Джоель Брокнер, щоб створити справедливий процес, не потрібні ані спеціальні вміння, ані особливі матеріальні ресурси. Для цього, за його словами, «достатнього дотримуватись дуже простих засад, як-от залучення підлеглих до процесу прийняття рішень, вияв поваги до них та прищеплення в структурі культури прозорості».

За матеріалами strategy+business.


    1 Книга увійшла до переліку «Найкращі бізнес-книги 2016-го року» (категорія «Менеджмент») за версією видання strategy+business.


comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
28 вересня — 31 жовтня 2017
Київ, FRAT Social Club
СТРАТЕГІЯ ДЛЯ СТАРТАПУ. Практичний курс: як почати свій бізнес, використовуючи свій досвід по максимуму і звівши ризики до мінімуму
2-3 жовтня 2017
Київ, Готель «Мир»
Управління запасами на підприємстві (Валентин Маєвський)
4 жовтня 2017
Київ, Готель «Мир»
Інтернет для бізнесу: 21 digital-інструментів для залучення нових клієнтів (Світлана Прохоровська)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Искусство замечать. Секреты наблюдательности истинных лидеровИскусство замечать. Секреты наблюдательности истинных лидеров
У них так принято. Как правильно пожимать руку, вовремя затыкаться, работать с м*даками и другие важные скиллы, которым вас никто никогда не училУ них так принято. Как правильно пожимать руку, вовремя затыкаться, работать с м*даками и другие важные скиллы, которым вас никто никогда не учил
Великолепный нетворкинг. Что нужно знать, делать и говорить, чтобы построить блестящую сеть деловых контактовВеликолепный нетворкинг. Что нужно знать, делать и говорить, чтобы построить блестящую сеть деловых контактов
Жесткий тайм-менеджмент. Возьмите свою жизнь под контрольЖесткий тайм-менеджмент. Возьмите свою жизнь под контроль
Связи решают все! Правила позитивного нетворкингаСвязи решают все! Правила позитивного нетворкинга


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)