ТЕНДЕНЦІЇ | Зв'язки з клієнтом 11 серпня 2014 р.

Компанія і клієнт: союз на все життя?

Коли ключовий менеджер з базою важливих клієнтських зв'язків залишає фірму, компанія може постраждати. Щоб компенсувати втрату ключових співробітників, компанії повинні мінімізувати конкуренцію між їх відомствами і переконатися, що вони мають широкий спектр відносин з клієнтами.

Компанія і клієнт: союз на все життя?
Ілюстрація: Shutterstock
2003-го, коли Френк Лоуї (Frank Lowe), один із піонерів бізнесу реклами Великої Британії, вирішив заснувати свою фірму та пішов із всесвітньо відомого рекламного агентства Interpublic Group, він прихопив з собою аккаунт Tesco, вартість якого становила £50 million. Для будь-якої компанії, прибутки якої залежать від тривалих стосунків з клієнтами, такий сценарій — щось з категорії «фільму жахів». Не дивно, що корпоративним світом кружляють «страшилки» про те, як впливові менеджери, використовуючи особисті зв’язки, «викрадали» у своїх колишніх компаній безцінних для них клієнтів.

Фірма, що взаємодіє з клієнтом в основному через одного менеджера, постійно наражається на небезпеку втрати. Як показують дослідження, розрив стосунків менеджерів і компаній може призвести до суттєвого зниження прибутковості бізнесу, особливо це актуально, якщо колишні топи передають «взятих» з собою клієнтів конкурентам.

Тож простий здоровий глузд підказує: щоб застрахуватися від таких ситуацій, фірми повинні оплутати клієнтів якомога більшою кількістю уз. Наприклад, деякі компанії заохочують менеджерів різних підрозділів формувати власні партнерські стосунки з клієнтом.

Згідно висновку дослідження, проведеного викладачем INSEAD Мішель Роган (Michelle Rogan) та представленого у її публікації в Academy of Management Journal, компанії, котрі встановлюють із клієнтами множинні зв’язки на різних рівнях організаційній ієрархії, з меншою ймовірністю стикаються з ризиком небажаної втрати. Розпорошивши відповідальність за ведення аккаунту клієнта між різними підрозділами, фірма зменшує потенційний негативний ефект, який може спричинити звільнення будь-якого топ-менеджера. При цьому, що менше чвар між окремими відділами, то більше шансів на те, що компанія збереже клієнта.

Впродовж останніх трьох років автор проаналізувала вибірку клієнтських аккаунтів низки рекламних агентств. Використовуючи найбільш повну глобальну базу даних рекламних агентств, яка включала інформацію про виставлені рахунки, стосунки з клієнтами, місце розташування, характеристики менеджменту та масштаб організації, автор вивчила більше ніж 2 300 зв’язків між управлінцями та їхніми клієнтами.

Щоб виключити фірми, котрі втратили клієнтів через незадоволеність останніх, автор сконцентрувала свій аналіз на агентствах, які пройшли через процес злиття. Такий тип потрясіння дозволяє акцентувати увагу на мережевих зв’язках та мінімізувати вплив рутинних конфліктів, котрі призводять до розриву стосунків між клієнтом та фірмою. Крім того, автор врахувала такі факторі, як розмір фірми клієнта, рівень її диверсифікації, конкурентну ситуацію, а також показники результативності діяльності (вони вимірювалися кількістю нагород Clio, здобутих рекламною фірмою за період проведення дослідження).

Висновок дослідження має особливо велике значення для рекламної галузі. Адже успіх її гравців залежить від творчого потенціалу менеджерів, їхнього знання ринку та здатності «витягати» зі своїх підлеглих усе найкраще. Такі навички неможливо скопіювати — вони шліфуються протягом тривалого обміну знаннями між агентством та його клієнтом.

Втім, цей висновок актуальний не лише для рекламної, але й для багатьох інших галузей, де особисті зв’язки відіграють критично важливу роль. А це консалтинг, інвестиційний банкінг і навіть лікарняні мережі. Якщо фірми спроможуться розширити та ускладнити свої зв’язки з конкретними клієнтами, при цьому заохочуючи внутрішню співпрацю, то з великою ймовірністю вони зменшать свою вразливість у ситуаціях, коли хтось з топ-менеджерів вирішить змінити місце праці.

Також це дослідження показує, як генерують цінність фірми, що надають професійні послуги, функціонуючи під «парасолькою» холдингової компанії. Якщо остання зможе поширити свій досвід, контакти та ідеї на кілька структур, менші фірми зможуть сформувати стосунки з клієнтами, котрі витримають таке випробовування, як звільнення якогось ключового топ-менеджера, та, крім того, ще й зміцнять стабільність головної компанії.

За матеріалами "Not-So-Mad Men", strategy+business.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
23 січня 2018
Київ, Готель «Мир»
Побудова системи оплати за результатом KPI — МОТИВАЦІЯ (Ігор Немировський, Інна Старожукова)
24 січня 2018
Київ, Готель «Мир»
Тайм-менеджмент і принципи делегування (Наталія Дегтярьова)
30 січня 2018
Київ, Готель «Адріа»
Управління запасами: «ключ від сейфа, де гроші лежать» (Микола Іванов)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Преврати себя в бренд! 50 верных способов перестать быть посредственностьюПреврати себя в бренд! 50 верных способов перестать быть посредственностью
Поднимая планку. Как работать эффективнее, мыслить масштабнее и успевать большеПоднимая планку. Как работать эффективнее, мыслить масштабнее и успевать больше
	
Творча впевненість. Як розкрити свiй потенцiал Творча впевненість. Як розкрити свiй потенцiал
MBA в кармане. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управленияMBA в кармане. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управления
Письма о главном. Ваши клиенты. Ваши сотрудники. Ваша карьераПисьма о главном. Ваши клиенты. Ваши сотрудники. Ваша карьера


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)