ІНСАЙТИ | CFO 30 грудня 2020 р.

Agile CFO: інноваційний, співпрацюючий, візіонерський

Даррелл Кокс (Darrell Cox), фінансовий директор Vena Solutions, працює над тим, щоб змінити сприйняття корпоративних фінансів від рутинного і реактивного до чогось дійсно цікавого і проактивного. Даррелл прагне розширити можливості наступного покоління фінансових лідерів не тільки в своїй компанії, але й у всьому фінансовому та бухгалтерському співтоваристві. З цією метою він розробив методологію «Agile CFO», яка в загальних рисах заснована на Agile-маніфесті розробки програмного забезпечення.

Agile CFO: інноваційний, співпрацюючий, візіонерський

Agile CFO: лідерство на передньому краї

Кокс підкреслює, що для Agile CFO характерна постійна якість, що дозволяє здійснювати своєчасний і ефективний аналіз для стимулювання зростання. Зростання в цьому випадку — це не тільки бізнес, а й команда. Він виходить із принципу керівництва високопродуктивними командами шляхом розширення прав і можливостей людей та надання їм відповідальності. Agile CFO завжди мають право голосу щодо стратегічного напрямку бізнесу, в якому вони працюють. За словами Кокса, пошук і максимальне використання можливостей при одночасному зниженні ризиків дає Agile CFO перевагу перед традиційними фінансовими директорами. Об’єднання даних і людей у рамках організації дозволяє швидше приймати більш правильні рішення.

Коротко кажучи, Agile CFO:

  • створює фінансову функцію, яка сприяє інноваціям бізнес-моделі;
  • просуває візію організації, маючи на увазі ширшу картину;
  • полегшує співпрацю;
  • практикує емпатію.

Фінансові директори стикаються з найбільшою проблемою у своїй кар’єрі. Agile CFO набагато краще підготовлений у цьому середовищі, ніж традиційний фінансовий директор, і повинен зосередитися на наступних завданнях.

Освоєння трансформації

Історія свідчить, що компанії, які переживають кризи, трансформуються, аби адаптуватися до нової реальності. Agile CFO грає ключову роль у цій трансформації, неухильно зосереджуючись на майбутньому напрямку діяльності компанії. Кокс вважає, що саме генеральний і фінансовий директори разом можуть і повинні очолити цю трансформацію.

Керівництво змінами

Agile CFO розуміють, що для постійного зростання необхідні зміни. Завдяки досягненням в області цифрової трансформації, нових технологій і глобалізації фінансові директори не просто реагують на зміни, але й створюють їх і очолюють.

Числа через історію

Кокс наголошує на важливості розповідати історії, а не просто повідомляти цифри. Здатність Agile CFO розповісти історію свого бізнесу з конкретними персонажами має життєво важливе значення для ефективних дій на підприємстві. Хоча фінансові директори завжди використовуватимуть дані при прийнятті рішень, вони визнають, що саме історія цих даних є найбільш корисною.

Розуміння ключових показників ефективності вашої організації

Системи бухгалтерського обліку, засновані на правилах, є важливою частиною розуміння фінансового стану компанії. Однак у них є обмеження, оскільки вони не можуть бути адаптовані для кожної компанії або галузі. Agile CFO повинні визначити і сформулювати ключові показники ефективності (KPI) своєї компанії, аби дати змістовну оцінку ефективності організації.

Керівництво людьми

Управління командою — один із головних пріоритетів для Agile CFO. Воно починається з набору відмінних професіоналів і надання їм можливості приймати рішення та брати на себе відповідальність. Найкращі лідери створюють складну середу для спільної роботи, поважаючи команду як групу індивідів.

Аналіз даних

Величезний обсяг доступних даних полегшує прийняття рішень, що ведуть до кращих результатів. Проблема полягає в тому, що іноді може бути занадто багато доступної інформації, тому Agile CFO повинні переходити до критично важливої інформації, аби краще розуміти свої бізнес-операції, крос-функціонально ділитися цією інформацією і використовувати її для прийняття стратегічних рішень.

Сім принципів Agile CFO

Кокс описує основні принципи Agile CFO: це великий набір керівних принципів, які його символізують.

1. Бути людиною

Емпатія — ключовий фактор для Agile CFO. Він або вона повинні бути і лідером, і членом команди. Бути людиною означає втілювати ідею бути справжнім членом команди і лідером. Згідно знаменитій книзі Стівена Кові (Stephen R. Covey) «7 звичок надзвичайно ефективних людей» (7 Habits of Highly Effective People), потрібно спочатку прагнути зрозуміти, а потім намагатися бути зрозумілим. Agile CFO розуміють своїх клієнтів, свої команди та інвесторів і прагнуть зробити їх успішними.

2. Бути оповідачем

Agile CFO повинен навчитися знаходити історію в числах. Це не тільки зробить планування більш цікавим, але й надихне команду. Крім того, не всі професіонали використовують дані так, як це роблять фінансові фахівці, тому історія стає безцінною для осіб, які приймають рішення. Всі великі оповідачі розуміють свою аудиторію, і Agile CFO не виняток. Кокс вважає, що це полегшить узгодження вашої команди і приведе до кращих результатів.

3. Думати масштабно

Agile CFO розглядають фінансові цілі, але тільки в контексті бізнесу в цілому. Необхідно постійно зосереджуватися на загальній картині, цифри якої є лише частиною. Постановка цілей і правильне розуміння того, що потрібно для їх досягнення, дуже важливі. Цифри просто допомагають виміряти прогрес. Зосередившись на довгострокових цілях, Agile CFO розширюють можливості своїх команд і всієї компанії.

4. Випереджаюче мислення

На відміну від традиційних фінансових директорів, Agile CFO дуже орієнтовані на клієнтів і дуже далекоглядні. З такою орієнтацією Agile CFO можуть сприяти зростанню бізнесу і підтримувати стійкі конкурентні позиції. У Agile CFO чудово розвинена допитливість, вони постійно вчаться, оцінюють, переоцінюють і залишаються гнучкими, зберігаючи при цьому далекоглядність. Визначальною характеристикою є їхня відкритість новим ідеям і готовність слухати інших у пошуках постійного вдосконалення.

5. Прийняття змін

Agile CFO вважають зміни постійною складовою життєвого циклу організації. Замість того щоб чинити опір змінам, Agile CFO приймають їх і розглядають їх як можливість, прагнучи мінімізувати ризики. Найкращі з них знають, що їх початкові плани можуть бути не найкращими, і у них є процес, що дозволяє справлятися зі змінами, аби домогтися успіху.

6. Пристрасть до дії

Agile CFO вживають заходів і володіють результатами дій. Погляд на фінансового директора як на того, хто стоїть осторонь і звітує про те, що сталося, застарів. Дії часто визначаються в процесі планування, навіть якщо вони адаптуються до зміни реалій.

7. Використання технологій

Технології, що запроваджуются, можуть дати довгострокову перевагу перед конкурентами. Agile CFO використовують технології, завжди розуміючи важливість, яку люди грають у процесі прийняття рішень. Однією з найбільших проблем фінансових директорів та їхніх команд є те, що у них насправді накопичується дуже багато даних, що може уповільнити процес прийняття рішень («аналітичний параліч»). Використання технологій допомагає Agile CFO витягати корисні і застосовні інсайти та комунікувати їх у масштабах всього підприємства.

За матеріалами "The Agile CFO: Innovative, Collaborative And Visionary", Forbes.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Ваш надійний тилВаш надійний тил
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств
100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)