ІНСАЙТИ | Трансформація 29 січня 2016 р.

Виклики для сучасного менеджменту

Що потрібно бізнес-лідерам, аби гідно відреагувати на виклики, які стоять перед суспільством? Ось що думає з цього приводу Моніка Хоукінс (Monica Hawkins), генеральний директор Professional Pipeline Development Group (PPDG), радник керівників компаній з переліку Fortune 1000.

Моніка Хоукінс (Monica Hawkins)
Моніка Хоукінс
(Monica Hawkins)
Світ неухильно наближається до поворотного моменту. Безвідповідальне використання природних ресурсів, височенний рівень державного боргу, безробіття, недостатній радіус дії системи соціального забезпечення, прірва нерівності доходів, що дедалі поглиблюється, — все це загрожує не лише нашому добробуту, але й безпеці.

На щастя, в нас є чимало потужних інструментів, з допомогою яких реально здійснити найграндіознішу трансформацію. Втім, поки що немає відповіді на головне запитання: хто зможе успішно нас провести крізь горнило таких масштабних змін?

Ми потребуємо змін у глобальному масштабі — змін, що мають відбутися на кожному рівні організації. Тому потрібні глобальні лідери, здатні впоратись із трансформаціями такого обсягу. Також нам необхідні ідеї та навички, що дозволять брати активну участь у трансформаційному процесі. А джерелом натхнення в цьому може стати Пітер Друкер (Peter Drucker), «батько» сучасного менеджменту, котрий був переконаний у тому, що ефективність управління вимірюється не просто досягненням організаційних цілей, але й також — їх гармонізацією із суспільним благом.

Як було сказано на Drucker Forum 2014, «він вірив у те, що процвітання, життєздатність і навіть виживання суспільства залежить від якості управління, від чесності, професіоналізму та цінностей менеджерів та лідерів». Ця ідея видатного мислителя управлінського світу сьогодні надзвичайно актуальна.

Один із викликів, що стоять перед сьогоднішніми управлінцями — це інкорпорування в менеджмент ідей із різних царин — з економіки, політики, освіти та технологій. А це, в свою чергу, означає, що нам потрібно знаходити час на те, аби систематично працювати над своїм професійним та особистісним розвитком.

Ще одне масштабне питання, з яким постійно стикаються менеджери, — це як забезпечити незворотність змін. Адже найкращі в світі ідеї нічого не вартують, якщо їх не вдається втілити в життя. Тому управлінцям потрібно наполегливо працювати над вміннями, що дають змогу досягати незворотності трансформацій, зокрема розширюючи діапазон професійних знань та розвиваючи здатність до продуктивної взаємодії. (Наприклад, менеджери можуть багато навчитися в освітян та інвесторів.)

Наша мета — трансформувати менеджмент, зробивши його дієвим інструментом для змінювання суспільства. Якщо ви один із лідерів у вашій організації (неважливо якого рівня) — виявляйте ініціативу: шліфуйте ваші вміння, читаючи спеціальну літературу, навчаючись в інших та відвідуючи різні розвиткові заходи. Лідерство — це набір навичок, які завжди можна вдосконалювати.

Якщо ж ви керівник, робіть все, що у ваших силах, аби готувати нових лідерів як всередині вашої компанії, так і за її межами. Діліться вашими знаннями з іншими, пишучи статті, виступаючи на конференціях та просто тісно співпрацюючи з іншими людьми. Ми зможемо досягти позитивних змін в суспільстві, тільки маючи «армію» глобальних лідерів, здатних стати глашатаями та втілювачами трансформацій.

За матеріалами "Transformation and Management", Chief Learning Officer.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Не мона. Зміниш звички — зміниш життя!Не мона. Зміниш звички — зміниш життя!
Серійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіхуСерійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіху
Освіта проти таланту. Сила творчостіОсвіта проти таланту. Сила творчості

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)