РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 24 березня 2021 р.

Навіщо «пасти котів»: тонкощі керування програмістами

Джерело: Mind.ua

Про дві різні «породи» — програміст та керівник-програміст — у книзі Дж. Генка Рейнвотера (J. Hank Rainwater) «Як пасти котів» (Herding Cats: A Primer for Programmers Who Lead Programmers).

Бекграунд. Автор книги Дж. Генк Рейнвотер, як ви вже здогадались, програміст. Одного разу, після багатьох років розробок програм Fortran на перфокартах та взагалі у сфері науки та інженерії, йому довелось стати керівником та управляти процесом створення програмного забезпечення для страхової індустрії в компанії Risk Sciences Group в Атланті, штат Джорджія. Це людина з великою кількістю інтересів та умінь, які лише допомагають йому бути професіоналом. Несподівано для людини з освітою математика та фізика, Генк має ще й диплом магістра теології та навіть провів декілька років бувши одночасно пастором та вчителем за кордоном та в США.

Як програміст та людина з лідерськими якостями, Генк Рейнвотер ділиться ними у книзі «Як пасти котів», розповідаючи там усе те, в що вірить сам.

Навіщо «пасти котів»: тонкощі керування програмістами

Сюжет. Чому книга називається «Як пасти котів», хоча мова йде аж ніяк не про домашніх улюбленців, а про часозатратну та доволі складну професію? Виявляється, для програмування як раз потрібна одна з головних котячих рис: «дивакувата схибленість», тож таке порівняння більше не видається дивним. З огляду на те, що наші «котики» часто працюють в команді, а не самотужки, доводиться пасти тих самих котів. Тут нам і стає в пригоді книга Генка Рейнвотера.

Спершу автор розповідає, як же звикнути до нової ролі керівника, адже це важко, якщо до цього ти відповідав лише за свою частину роботи, а тепер тобі потрібно направляти й усіх інших. У цьому допоможе авторська класифікація котів. Коротким цей список не назвеш, але ось деякі породи: «архітектор», «мінімаліст», «іграшковий майстер», «невіглас», «митець». Останній, наприклад, дуже любить власне процес написання коду та вважає це справжнім мистецтвом, хоча не завжди є тим самим геніальним рішенням ваших проблем. Не зважаючи на кількість цих типів, автор не виділяє жодного ідеального, чим демонструє, що вам потрібні різні люди, а ваше завдання — це спробувати розпізнати в ваших працівниках риси, притаманні певному типу, та зуміти коректно скоординувати їхні дії.

Також вам не варто забувати, що посада керівника усе ж будує деякі бар’єри між вашими колегами-друзями та вами. Не забувайте, що дружба — це не привід закривати очі на помилки та проступки. У цей же час не починайте діяти та вирішувати будь-які проблеми в команді, не вислухавши ваших підлеглих.

Далі ви ознайомитесь з іншими розділами, які, можливо, не очікували побачити в книзі про лідерство. Зазвичай вам розповідають, як чудово керувати людьми, та що це легко зробити, дотримуючись лише порад книги, яку тримаєте в руках. Що ж, на щастя, автор сам програміст та керівник, і це допомагає йому чітко усвідомлювати: творчими та навіть помішаними на своїй справі людьми важко керувати. Ось тут ми знайомимось з «темною стороною лідерства», яка знову проілюстрована породами керівників, проте вони викликають лише смуток. Наприклад, «диктатор», як можна зрозуміти за назвою, «скаже вам не тільки що робити, але і як це зробити».

Якщо згадати порівняння програмістів з котами, то стає зрозуміло, що людині цієї професії не можливо віддати чітку команду «сидіти», тож такий лідер з часом почне викликати у підлеглих бажання реалізуватись з іншим керівником, що буде надавати простір для творчості.

Наостанок, напевне, головна думка всієї книги: будьте лідером, а не керівником, особливо зі схильностями до надмірного контролю. Автор наводить приклад: керівник скаже: «Що мені потрібно зробити сьогодні?», лідер подумає: «Як допомогти іншим досягти успіху сьогодні?». Ваше завдання — навчитись делегувати справи так, щоб механізм вашого відділку працював без збоїв та якісно, а не просто іншими руками виконувалась ваша робота.

Вам сподобається, якщо: ви маєте намір прочитати книгу про керування людьми конкретної професії, де ви розберетесь в деталях управління з підказками по організації робочих процесів. Ви готові та серйозно вирішили прокачати свої лідерські навички.

Вам не сподобається, якщо: ви чекали більше загальних порад, ніж нішевих. Безумовно, серед усіх порад можна знайти ті, які ви зможете застосувати й в керівництві людьми інших професій, але для цього їх доведеться дещо адаптувати. Якщо вам не хочеться нічого додумувати — це не для вас.

Головна причина прочитати: ви — програміст й щойно визирнули зі свого техно-світу та дізналися, що тепер вам доведеться керувати ще й іншими людьми, так само, як і ви, захопленими цим світом. Для цього ви вирішуєте прочитати книгу, від людини, яка здолала, такий самий шлях і готова поділитись досвідом. Тут ви шукаєте не лише поради в стилі «знайдіть індивідуальний підхід до кожного підлеглого», а також хочете почитати про усі тонкощі організації робочого процесу та на додачу про спілкування з власним начальником. Ви готові дізнатись, що можете стати не надто хорошим лідером і волієте знати основні ознаки порід таких лідерів. Це все про вас? Що ж, купуйте та вивчайте.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Освіта проти таланту. Сила творчостіОсвіта проти таланту. Сила творчості
Іди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієшІди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієш
Ефект накопичення. Покрокова інструкція до успіхуЕфект накопичення. Покрокова інструкція до успіху

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)