РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 2 жовтня 2023 р.

«Dancing with Disruption»: як справлятися з кардинальними змінами під час глобальної трансформації

Трансформація була в полі зору бізнес-лідерів ще задовго до пандемії. Але більшість керівників навіть не уявляли, що ми зможемо — або будемо — адаптуватися так швидко, як ми це зробили, щоб впоратися з умовами COVID-19. Проте ми адаптувалися. Для експерта з управління змінами Джеффа Скіппера (Jeff Skipper) це був переломний момент, який показав, як саме лідери можуть найкраще очолити швидку трансформацію — і отримані уроки зібрані в його новій книзі «Dancing with Disruption» («Танці з підривом: очолення драматичних змін під час глобальної трансформації»).

Як зазначає Скіппер, пандемія стала величезним, універсальним експериментом зі зміни поведінки, і він ретельно вивчає його, щоб почерпнути досвід, найкращі практики та повчальні історії. Він нагадує нам, що — хочемо ми того чи ні — ми залишили офіси, аудиторії, магазини та місця зустрічей; ми одягли маски та дезінфікуючі засоби для рук; і ми назавжди змінили спосіб життя та роботи. Такі слова, як «віддалений», «поворотний», «гібридний», «підрив» увійшли в наш словниковий запас і залишилися там — бо на відміну від допандемічних теорій і навіть деяких практик, це були реальні речі. У нас буквально не було вибору, а ставки були неймовірно високими. Він вказує на дикий діапазон нових правил — від плутанини, характерної для США, до «драконівської» Нової Зеландії — і на те, що, хоча деякі з наших нових звичок були тимчасовими, інші залишилися з нами і створили нову норму.

Але найпереконливішим є не лише те, що ми змогли змінитися, але й те, що в процесі цього ми також переглянули наше розуміння того, як переконати людей долучитися до трансформації — від поведінки до дій. Скіппер об’єднав багато отриманих уроків у дюжину перевірених пандемією стратегій, які можна застосувати практично в будь-якій ситуації. Для будь-якого лідера, який прагне залучити свою команду і рухатися в новому напрямку, ця книга дає реалістичний погляд на те, з чим вони стикаються, і що вони можуть зробити, аби впоратися з усім — від постановки цілей до опору, мотивації та вимірювань.

Dancing with Disruption: Leading Dramatic Change During Global Transformation

Скіпер має близько 25 років досвіду роботи з великими організаціями всіх напрямків — перші роки в IBM, потім клієнти від BP до Армії Спасіння. Він сформував підхід, який виходить далеко за рамки норми, руйнуючи деякі з найпоширеніших міфів, які ви можете побачити в колонках про лідерство у Forbes тощо. Він не погоджується з останніми новомодними фразами. Зокрема, він розвінчує часто вживаний термін «управління змінами», який увійшов до канону сучасного ділового жаргону і якимось чином прижився. Як він пише, управління змінами — це не те, на чому повинні зосереджуватися лідери, якщо вони дійсно хочуть очолити зміни. Цього недостатньо:

«Управління змінами — це гра для послідовників. Хтось інший натискає на кнопки, а ви просто реагуєте. Коли мова йде про швидку трансформацію, вкрай важливим є сильне лідерство, і основна увага має бути зосереджена на кінцевій меті та змінах, необхідних для досягнення цієї мети. Лідерство у впровадженні змін є центральним елементом нашої роботи на шляху до успіху».

При цьому він застосовує набагато більш систематичні та глибокі стратегії, які ґрунтуються на концепції сильного, цілеспрямованого підходу. Він не шаблонний — у найкращому лідерстві завжди є багато передбачливості та нюансів — але він практичний, і він відсікає багато шуму, але докопується до суті. Виграє не просто натхнення ваших людей, а передбачення того, коли, чому і де вони чинитимуть опір; поставивши два простих запитання, ви можете передбачити, як саме виникне опір. Що стосується досягнення успіху, він пояснює різницю між миттєвою зміною, яка насправді не закріплюється, і довгостроковою, фундаментальною трансформацією — її можна виміряти у способи, що сприяють постійній мотивації та гарантують невідставання плану від графіка.

Серед найглибших уроків, викладених у зручній і дуже читабельній книзі Скіппера, є те, що перші спроби трансформації не завжди спрацьовують; що занадто багато лідерів і слабкий склад стейкхолдерів знищують перспективи успіху; а також те, що комунікація над шумом, включаючи неминучі помилкові припущення, чутки і плітки, є надзвичайно важливою. Крім того, незалежно від розміру компанії, не існує універсального підходу.

Як він пише, ніхто не змінюється однаково, і лідери повинні враховувати потреби та сприйняття кожної людини. Динаміка між лідерством через підрив і заохоченням (або, часом, витонченим примусом) людей йти вперед є постійною; те, що утримує лідерів від помилок і приводить їх та організацію до успішної трансформації, — це поєднання зосередженості на Полярній зірці, кмітливої гнучкості та реалістичного розуміння не лише організаційної, але й людської поведінки.

«Підтримуйте своїх людей усіма можливими способами — навчанням, коучингом, усуненням бар’єрів — щоб продемонструвати, що ви дбаєте про їхнє благополуччя та успіх, а не просто досягаєте поставленої мети».

По суті, керувати змінами — це керувати серцями та умами людей, і в «Dancing with Disruption» ці фундаментальні засади викладаються із довгоочікуваною ясністю.

За матеріалами CEOWORLD magazineЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБРЯк здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБР
ПрокрастинаціяПрокрастинація
Шлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собоюШлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собою

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)