РЕЦЕНЗІЇ | Книжкові новинки 30 травня 2024 р.

Бізнес-книги: 15 найбільш очікуваних новинок весни

Що таке культура зростання; який вид інтелекту може доповнити або навіть замінити людське мислення; які ментальні бар’єри заважають людям реалізувати свій потенціал; хто такий щедрий лідер; що собою являє лідерство високого рівня; як вдало вступити на посаду нового CEO тощо — у нових книгах від Мері Мерфі, Ітана Моліка, Джоша Екса, Джо Девіса, Джона Максвелла, Тая Віггінса та інших авторів. Leading Blog представив добірку найкращих бізнес-книг, які видано весною 2024 року.

Бізнес-книги: 15 найбільш очікуваних новинок весни 2024

1. «Повільна продуктивність: втрачене мистецтво досягнень без вигорання» (Кел Ньюпорт)

Slow Productivity: The Lost Art of Accomplishment Without Burnout by Cal Newport

Наше нинішнє визначення «продуктивності» є хибним. Воно підштовхує нас розглядати зайнятість як замінник корисних зусиль, що призводить до неймовірно довгих списків завдань і безперервних зустрічей. Ми перевантажені тим, що маємо встигнути, і на межі вигорання змушені вирішувати, чи піддатися хастл-культурі, що висмоктує душу, чи взагалі відкинути амбіції. Але чи справді це наш єдиний вибір?

«Slow Productivity» пропонує дорожню карту, як уникнути перевантаження і натомість перейти до більш позачасового підходу до досягнення значущих результатів — від агресивного переосмислення управління робочим навантаженням до запровадження сезонних змін і переорієнтації на довгострокову якість. Світ праці на порозі нової революції. Повільна продуктивність — це саме те, що нам потрібно.

2. «Мисліть непересічно: 9 способів трансформувати своє життя та зробити його кращим» (Гай Кавасакі, Мадісун Нуісмер)

Think Remarkable: 9 Paths to Transform Your Life and Make a Difference by Guy Kawasaki, Madisun Nuismer

У цій книзі технологічний титан Гай Кавасакі спільно з Мадісун Нуісмер, продюсером подкасту Remarkable People, діляться безцінними знаннями, здобутими за понад 40 років роботи з такими організаціями, як Apple, Canva, Google, Mercedes Benz і Wikipedia, а також інсайтами з колекції дивовижних інтерв’ю, які дадуть вам поштовх і підготують до того, щоб почати демонструвати світові своє найкраще, найдивовижніше «я». Разом автори показують, як жити повноцінним життям, спираючись на інсайти, отримані під час тісної співпраці з найвидатнішими людьми світу.

3. «Культура зростання: як нова наука про мислення може трансформувати людей, команди та організації» (Мері Мерфі)

Cultures of Growth: How the New Science of Mindset Can Transform Individuals, Teams, and Organizations by Mary C. Murphy

У книзі «Cultures of Growth» Мері Мерфі, соціальна психологиня зі Стенфордського та Індіанського університетів, яка є протеже Керол Двек, показує, що мислення виходить за рамки окремих особистостей. Культура мислення зростання може трансформувати будь-яку групу, команду чи клас, щоб досягти прориву, а також допомогти кожній людині розкрити свій потенціал.

У світі, де успіх здається привілеєм обраних, «Cultures of Growth» представляє радикально новий підхід до створення організацій, які надихають на навчання, зростання та успіх на всіх рівнях.

4. «Рахунок, що має значення: вирощування досконалості в собі та тих, кого ви очолюєте» (Райан Хоук, Брук Куппс)

The Score That Matters: Growing Excellence in Yourself and Those You Lead by Ryan Hawk, Brook Cupps

Люди люблять рахувати. Менеджери ведуть облік цілої низки бізнес-показників: частка ринку, дохід, маржа прибутку, темпи зростання. В особистому житті соціальні мережі змушують нас рахувати лайки та підписників. Пропонуючи як описові, так і рецептурні поради та анекдоти, «The Score That Matters» допоможе вам знайти справжню реалізацію та щастя, віднайшовши свою мету, визначивши свої цінності, сформувавши критичну поведінку та дотримуючись їх щодня у всіх аспектах вашого життя.

5. «Сяйте: як погляд всередину себе стає ключем до розблокування справжньої підприємницької свободи» (Джино Вікман, Роб Дубе)

Shine: How Looking Inward Is the Key to Unlocking True Entrepreneurial Freedom by Gino Wickman, Rob Dube

Підприємці часто мають гостру потребу в досягненні успіху. Але той самий невпинний блиск, який рухає вас у кар’єрі, може негативно позначитися на вашій команді, особистих стосунках і навіть на вашому здоров’ї. Джино Вікман, автор бестселера «Traction», разом з експертом з усвідомленості Робом Дюбом допомагають читачам знайти важливий баланс між внутрішнім і зовнішнім світом, піднімаючи ваш успіх на нові висоти.

У книзі «Shine» вони розповідають про 10 дисциплін, які допоможуть вам залишатися кмітливими та енергійними, не вигоряючи при цьому. Ви навчитеся: встановлювати межі у своєму робочому житті (без шкоди для продуктивності), які дозволять вам стати кращим лідером і кращою особистістю; практичним стійким способам перезавантаження енергії та розпізнавання вигорання і стресу до того, як вони відбудуться; увійти в стан потоку, щоб використовувати нестримну творчість, мислити ясно і з легкістю рухатися по кар’єрних і життєвих сходах.

6. «Час безвідмовної роботи: практичний гайд з особистої продуктивності та добробуту» (Лора Мей Марті)

Uptime: A Practical Guide to Personal Productivity and Wellbeing by Laura Mae Martin

Радниця Google з питань виконавчої продуктивності розповідає, як зробити так, щоб «новий спосіб роботи» працював на вас, і пропонує практичні кроки для оптимізації вашої продуктивності, досягнення більшого, запобігання вигоранню та досягнення гармонійного балансу між роботою та особистим життям.

Щодня десятки тисяч співробітників Google, від керівників до стажерів, покладаються на поради та найкращі практики Лори Мей Мартін щодо того, як максимально ефективно використовувати свій час. Тепер, з «Uptime», Лора пропонує свій унікальний підхід до продуктивності та добробуту всім, хто хоче бути більш ефективним і відчувати «спокійне звершення», чи то на роботі, чи то в особистому житті.

7. «Співінтелект: життя та робота зі штучним інтелектом» (Ітан Молік)

Co-Intelligence: Living and Working with AI by Ethan Mollick

У листопаді 2022 року в наш світ увійшло дещо нове — перший штучний інтелект загального призначення, який може видавати себе за людину і виконувати творчу, інноваційну роботу, яку раніше могли виконувати лише люди. Професор Вортонського університету Ітан Молік зрозумів, що люди розвинули певний вид співінтелекту, який може доповнити або навіть замінити людське мислення. Завдяки своїм публікаціям, виступам та викладацькій діяльності Молік став одним із найвидатніших і найпровокативніших пояснювачів ШІ, зосереджуючись на практичних аспектах того, як ці нові інструменти для мислення можуть трансформувати наш світ.

У книзі «Co-Intelligence» Молік закликає нас взаємодіяти з ШІ як із колегами, викладачами та коучами. Він оцінює його глибокий вплив на бізнес та освіту, використовуючи десятки прикладів застосування ШІ в реальному часі. Книга показує, що означає думати і працювати разом із розумними машинами, і чому нам вкрай важливо оволодіти цією навичкою.

8. «Думай так, а не інакше: 12 змін у свідомості, які допоможуть подолати обмежувальні переконання та стати тим, ким ви були народжені» (Джош Екс)

Think This, Not That: 12 Mindshifts to Breakthrough Limiting Beliefs and Become Who You Were Born to Be by Josh Axe

Можливо, ви зайняті, але все одно відчуваєте порожнечу. Можливо, все склалося не так, як ви сподівалися, і життя здається прісним і нереалізованим. Що, якби ви могли прокидатися щоранку з натхненням, знаючи, що реалізуєте свій найбільший потенціал? Більш осмислене життя перебуває в межах вашої досяжності, і воно починається в одному місці: у вашій свідомості. Життя з мисленням хибних наративів змусить вас застрягти у в’язниці нездійсненних мрій і цілей. Натомість розвиток нового мислення, заснованого на тому, що дійсно є вірним, дасть вам свободу, щоб почати досліджувати і розвиватися, виходячи за межі, які ви вважали можливими.

У книзі «Think This, Not That» доктор Джош Екс розкриває дванадцять головних ментальних бар’єрів, які заважають людям реалізувати свій потенціал і стати найкращою версією себе, — і протиставляє кожному з них нове мислення, що дає змогу розширити свої можливості.

9. «Щедрий лідер: 7 способів віддавати всього себе заради загального блага» (Джо Девіс)

The Generous Leader: 7 Ways to Give of Yourself for Everyone’s Gain by Joe Davis

Успішне лідерство у світі, сповненому змін, означає не лише розвиток технічних навичок. Так, ви мусите досягати результатів, але для успішного ведення бізнесу вам потрібні люди — і сьогодні їм потрібні лідери, які можуть і хочуть бачити далі себе, а не лише кінцевий результат. Отже — ви маєте навчитися керувати від щирого серця. Бути вразливим перед своїми підлеглими лякає, але, спілкуючись із людьми, ви не лише зростатимете як лідер і особистість, але й розвиватиметься ваш бізнес. Проявити своє справжнє «я» в лідерстві вимагає сміливості та відданості, але ви отримаєте величезну користь від щедрих вчинків, що йдуть від серця.

У цій книзі представлено 7 способів віддати себе на благо всіх. У міру того, як ви розвиватимете свої навички, користуючись порадами з цього авторитетного джерела, успіх від вашої щедрості пошириться на людей, з якими ви працюєте, на вашу організацію, на вашу власну кар’єру і навіть на суспільство в цілому. Немає більш потужного лідера, ніж щедрий лідер.

10. «Пробудіть свій потенціал: 10 способів розкрити велич» (Чад Рейєс)

Awaken Your Potential: 10 Ways to Unlock Greatness by Chad L. Reyes

Сучасні інституції стикаються з серйозною глобальною кризою, яка загрожує зруйнувати те, як ми працюємо, живемо, служимо та розважаємось. Ні, це не медична чи фінансова криза, це криза лідерства. Організаціям по всьому світу не вистачає ефективних, компетентних лідерів, які знають, як зробити значні персональні інвестиції як у свою організацію, так і в людей, що в ній працюють. Що ще важливіше, це покоління лідерів не пробуджує невикористаний потенціал у своїх командах. Це проблема — можливо, саме та проблема, яка призводить нас до нудних, похмурих робочих буднів і абсолютно неефективної роботи, яка не приносить задоволення. Настав час це змінити і Чад Рейєс знає, як.

11. «Лідерство високого рівня: як об’єднати людей у розділеному світі» (Джон Максвелл)

High Road Leadership: Bringing People Together in a World That Divides by John C. Maxwell

Найвпливовіший у світі експерт із питань лідерства Джон Максвелл у своїй новій книзі «High Road Leadership» розглядає проблему нашого розділеного світу. Сьогодні це призводить до того, що люди впадають у суперечки, розчарування, гнів і відчай. Його рішення полягає в тому, щоб викрити проблеми вибору низьких і середніх рівнів у взаємодії з іншими та навчити людей, як натомість вибирати високий рівень.

Керівники, які практикують лідерство високого рівня, цінують усіх людей, роблять правильні речі з правильних причин, беруть на себе відповідальність за свої дії та ставлять людей вище за власний порядок денний. У своєму фірмовому стилі викладення матеріалу Максвелл навчає принципам і практикам лідерства, які можуть посилити вплив будь-кого і допомогти їм зробити світ кращим.

12. «Запитуйте: використовуйте приховану мудрість людей, які вас оточують, для несподіваних проривів у лідерстві та житті» (Джефф Ветцлер)

Ask: Tap Into the Hidden Wisdom of People Around You for Unexpected Breakthroughs In Leadership and Life by Jeff Wetzler

Дуже часто ми не дізнаємося, що насправді на думці в інших людей, тому що не знаємо, як ставити правильні запитання у правильний спосіб. Співзасновник Transcend, колишній міжнародний бізнес-консультант і керівник програми Teach for America Джефф Ветцлер хоче показати вам, як це виправити. У книзі «Ask» він пропонує потужний метод під назвою «The Ask Approach™», який базується на простому припущенні: розуміння того, що насправді думають, знають і відчувають інші люди, є суперсилою, яка змінює правила гри.

«Ask» — це книга, що спонукає до розумніших рішень, більш креативних підходів і глибших стосунків.

13. «Новий СЕО: уроки гендиректорів про те, як добре почати і швидко досягти успіху» (Тай Віггінс)

The New CEO: Lessons from CEOs on How to Start Well and Perform Quickly by Ty Wiggins

Стати СЕО — це відповідальний момент, незалежно від того, чи ви вперше, вдруге чи втретє обіймаєте цю посаду. Те, що ви говорите і як ви дієте в перші дні на посаді генерального директора, задає тон тому, як вас сприйматимуть протягом наступних років. Проте до цього часу мало хто з керівників компаній ділився своїми історіями про те, що спрацювало, а що ні, і що вони хотіли б зробити по-іншому.

У книзі «The New CEO» доктор Тай Віггінс, досвідчений консультант із питань лідерства, пояснює, як вдало вступити на посаду нового CEO, прискорити свій вплив та отримати найпозитивніший досвід у своїй кар’єрі.

14. «Ментально сильний лідер: як продуктивно керувати своїми емоціями, думками та поведінкою» (Скотт Маутц)

The Mentally Strong Leader: Build the Habits to Productively Regulate Your Emotions, Thoughts, and Behaviors by Scott Mautz

Скотт Маутц визначає ментальну силу як здатність саморегуляції емоцій, думок і поведінки для досягнення виняткових результатів, незважаючи на негаразди. Це суперсила лідера нашого часу. Ментально сильні лідери впевнені в собі і контролюють себе та своє оточення; вони витривалі, дисципліновані, а зовнішні стресові фактори роблять процес прийняття рішень більш чітким. Вони — безпечна гавань під час шторму для своєї команди.

У книзі «The Mentally Strong Leader» читачі отримають план ментальних вправ, які допоможуть їм стати таким лідером. Читачі отримають меню з понад 50 перевірених інструментів, з яких вони зможуть вибрати індивідуальний набір звичок у шести сферах, які зроблять їх ментально сильнішими.

15. «Боси, колеги та побудова чудових робочих стосунків» (Harvard Business Review)

Bosses, Coworkers, and Building Great Work Relationships (HBR Work Smart Series) by Harvard Business Review

«Я тут не для того, щоб заводити друзів на роботі». Чи це так? Менеджери, колеги, друзі по роботі, наставники, вороги, надокучливі люди, романтичні інтереси, бос вашого боса і так далі. Ми, напевно, проводимо більше годин зі своїми колегами, ніж з будь-ким іншим. Тож навіть якщо вони не всі ідеальні, варто налагодити з ними зв’язки, які забезпечать вам підтримку, допоможуть налагодити контакти, навчитися та сприятимуть розвитку вашої кар’єри.

У книзі зібрані публікації, реальні історії та поради експертів Harvard Business Review.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Розум без меж! Навчайся, зростай і живи без бар’єрівРозум без меж! Навчайся, зростай і живи без бар’єрів
Не турбувати. Як сфокусуватися в інформаційному шумі!Не турбувати. Як сфокусуватися в інформаційному шумі!
Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)