РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 13 травня 2015 р.

Фінансове перезавантаження, або Як подолати бідність

У суспільстві, де більшість людей живуть у скруті, дуже важко створити успішний бізнес; тому, навряд чи керівників, які докладають зусиль для подолання бідності, можна назвати ідеалістами.

How the Poor Can Save Capitalism: Rebuilding the Path to the Middle Class
» Докладніше на Amazon
Джон Хоуп Браянт (John Hope Bryant) — успішний бізнесмен, керівник Operation HOPE, неприбуткової організації, яку він заснував 1992-го року. З того часу HOPE інвестувала в американські громади з низьким рівнем доходів більше ніж US $ 1,5 млрд. Браянт, який зростав в одному із бідних районів Лос-Анджелеса, знає про скруту не з чуток. У своїй книзі «How the Poor Can Save Capitalism: Rebuilding the Path to the Middle Class» («Як бідні можуть врятувати капіталізм: переосмислення способу формування середнього класу») він розповідає про те, що відбувається у проблемних районах, коли з них випаровується капітал — позички, іпотеки та інвестиції.

«Сьогодні не розуміти мови грошей — означає перетворитись на економічного раба», — пише він, наголошуючи, що шляхом виходу з рабства може стати набуття людиною знань з фінансів та бізнесу. Можливо, Браянт демонструє надмірний оптимізм, пропонуючи своє розв’язання проблеми бідності, але при цьому його аргументи важко спростувати. Якщо незаможним людям надати необхідні інструменти та стимули, вони вирвуться з бідності та перетворяться на середній клас — стануть новим поколінням підприємців та споживачів, котрі дадуть поштовх економічному зростанню, — вважає автор книги. З цією метою Operation HOPE здійснює проект 5117, який має чотири наступні цілі:

  • до 2020 року підвищити рівень фінансової грамотності 5 млн. молодих американців. Для цього реалізовуються освітні програми з «фінансової гідності», котрі вже успішно проведено у 3,5 тис. шкіл країни. Як зазначає Браянт, уроки, на яких дітям пояснюють, зокрема, що таке відсоткова ставка, чомусь було вилучено з програм закладів, розташованих у незаможних громадах;

  • допомогти 1 млн. з цих молодих людей стати підприємцями. Цьому покликана сприяти програма «HOPE Business in a Box Academies», що здійснюється у партнерстві з Gallup. Студенти мусять скласти бізнес-план, що передбачає використання ресурсів у сумі $500, а найкращі пропозиції отримують фінансування;

  • забезпечити родинам, які позбавлені змоги отримувати фінансові послуги, доступ до банківських ресурсів. З цією метою організація планує відкрити більше ніж 1 тис. філій HOPE Inside, рішення у яких прийматимуться у напрямі знизу вгору, та сертифікувати біля 5 тис. діючих фінансових установ;

  • підвищити кредитний рейтинг людей, котрі проживають у громадах, у яких середня кількість кредитних балів становить 500, до рівня 700 пунктів (що дозволяє отримувати банківські кредити) — в основному це робиться шляхом надання дорадчих послуг з кредитування.

Хоча в центрі уваги Браянта — способи забезпечення людям з низькими доходами доступу до фінансування, також він пише: «Коріння проблеми не тільки в грошах, бо в США питання грошей та прийняття правильних рішень дуже часто перемішуються з такими питаннями, як самооцінка індивіда та його впевненість у власних силах, культура громади, система цінностей та переконань, що в ній ствердилися, та, якщо відверто, з проблемою емоційної та психологічної депресії».

Браянт підкреслює, що в свій діяльності він відштовхується від ідей К. К. Прахалада (C.K. Prahalad) та Мухаммада Юнуса (Muhammad Yunus), а також, що підходи, про які йдеться в книзі, можна застосовувати у будь-якій країні світу. Operation HOPE вже розширила сферу своєї діяльності на Марокко, Саудівську Аравію, ЮАР та ОАЕ.

Хоча у цій книзі немає глибокого аналізу динаміки розвитку капіталізму, який ми побачили в праці Тома́ Пікетті (Thomas Piketty) «Capital in the Twenty-First Century» («Капітал у ХХІ столітті»), вона дозволяє зрозуміти різницю між здоровим та деструктивним егоїзмом, усвідомити потенціал розв’язань, котрі ініціюються знизу, та переосмислити фактори формування середнього класу. За словами Джона Браянта, ключ до кардинальних змін у тому, щоб наповнити поняття «можливість» більш матеріальним змістом.

Книга How the Poor Can Save Capitalism: Rebuilding the Path to the Middle Class увійшла до переліку «Найкращі бізнес-книги 2014-року» (категорія «Сталий розвиток») за версією видання strategy+business.

За матеріалами strategy+business.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на кращеШкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще
Міф досвіду. Чому ми засвоюємо хибні уроки і як це виправити?Міф досвіду. Чому ми засвоюємо хибні уроки і як це виправити?
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)