РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 26 січня 2017 р.

Як пройти шлях «Від нуля до одиниці» і створити компанію, яка завоює світ

Автор: Яна Онишкевич
Джерело: Блог Yakaboo.ua

Ми живемо в епоху, коли кожен може стати видатним. Втім, аби слава тривала трохи більше обіцяних Енді Ворхолом 15 хвилин, слід підійти до власної цілі і творчо, і системно водночас. Хорошою підказкою стануть поради Пітера Тіля. Його книга «Від нуля до одиниці» (Zero to One: Notes on Startups, or How to Build the Future) з підзаголовком «Нотатки про стартапи, або як створити майбутнє» — обов’язковий пункт у списку для прочитання кожного, хто прагне йти в ногу з часом, або й випереджати його.

Від нуля до одиниці (Пітер Тіль)
ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО КНИГУ
Пітер Тіль переконаний, що людина відрізняється від інших видів здатністю творити дива. Він щиро не розуміє, чому більшість із нас вирішила, що все давно відкрито і створено. Такий підхід приречений на невдачу. Перевага завжди буде за тими, хто не намагається конкурувати, бігти швидше за інших, а пропонує унікальну ідею та новий шлях. Автор зізнається, що під час співбесід часто задає одне й те саме питання: «Щодо яких важливих істин дуже мало людей погоджуються з вами?». У контексті теми цієї книги питання звучатиме дещо інакше — «Яку цінну компанію ніхто не створює?». Обидва питання дозволяють поглянути на свій проект, або й життя, по-іншому; абстрагуватися від системи, яку нам продовжує нав’язувати освіта та суспільство. Все ж, у Всесвіті ще багато таємниць. Відкрийте хоча б одну з них.

Поступ буває двох видів: горизонтальний (або екстенсивний) — це копіювання готових ідей, шлях від 1 до n; вертикальний (інтенсивний) — створення нового, шлях від 0 до 1. Перший шлях — це конкуренція; копіювати, покращувати готовий продукт може багато-хто, а це означає, що доведеться боротися за прихильність кожного клієнта.

Другий шлях — це монополія. Створюючи монополію можна не боятися за власний бізнес, адже тоді просто не існуватиме реальної альтернативи. Пітер Тіль вважає, що монополія — це стан кожного успішного бізнесу і навіть, перефразовуючи Льва Толстого, стверджує: «… усі щасливі компанії різні: кожна творить монополію, вирішуючи унікальну проблему. Усі компанії-невдахи однакові: вони не змогли уникнути конкуренції».

Конкуренцію нав’язують нам з дитинства. Це щось на зразок ідеології сьогодення. Навчальні заклади змушують змагатися за високі оцінки і постійно доводити, що ми кращі за інших. «Найуспішніші студенти впевнено видираються угору, аж поки не досягнуть досить інтенсивного рівня конкуренції, здатного вибити із них мрії». — пише Тіль. Ці «найуспішніші студенти» продовжують свою кар’єру у великих компаніях і намагаються стати кращими, а, можливо, варто зробити тільки одну річ — вийти з гри і створити власні правила. Марк Цукерберг, Білл Гейтс, Стів Джобс… Уже здогадуєтеся, що їх об’єднує? Вони кинули навчання в університеті, щоб займатися тим, що було для них справді важливо. Тіль не стверджує, що варто негайно закрити всі навчальні заклади, він просто хоче зробити зрозумілою одну річ — конкуренція — це помилкова модель поведінки. Створіть щось своє. Мисліть нестандартно.

Окрім того, автор наголошує на тому, що не варто намагатися вивчити все. «Щоб не стати багатогранною посередністю, яку називають «всесторонньо розвинутою особистістю», людина обирає одну, найкращу справу, і робить її».

Створюючи будь-який проект, варто уявити його долю через десять років. Чи може він стати монополією? Пітер Тіль говорить про головну ознаку монополії — патентовану технологію (власна технологія — найбільш суттєва перевага). Також важливо створити сильний бренд, який одразу ж запам’ятається всім.

Ще кілька порад від Пітера Тіля для тих, хто хоче створити стартап:

  • Стартап, де наробили помилок від початку, неможливо виправити.
  • Стартап нагадує шлюб. Отож, спершу вирішіть — кого взяти у партнери.
  • Усі, кого ви наймаєте, мають працювати над стартапом повний робочий день. Зазвичай тільки так створюється зацікавленість, а отже і результат.
  • Кожен повинен робити щось одне. Тільки тоді він робитиме це якнайкраще.
  • Гроші — не головне. Перш за все, повинна бути особиста зацікавленість у проекті.
  • Варто прислухатися до Боба Ділана, який сказав, що той, хто не народжується щомиті, щомиті вмирає. Найкращі компанії завжди відкриті до інновацій.
  • Створіть команду, яка перетвориться на «мафію». Однакові футболки, спільні інтереси… — стартап не повинен бути нудною роботою та обов’язком.

Безумовний плюс книги Пітера Тіля — особистий досвід. Приклад відомого автора надихає і вкотре нагадує — немає нічого неможливого. Отож, яку цінну компанію ніхто не створює? Чому би саме вам не створити її?comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
29 січня — 26 лютого 2022
Онлайн-курс
Стратегічний розвиток бізнесу
7-8 лютого 2022
Київ
Бізнес-процеси: ефективне управління
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ
Крок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до метиКрок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до мети
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)