ТЕНДЕНЦІЇ | Блокчейн-інновації 27 вересня 2018 р.

За лаштунками блокчейну

Джерело: open

Більшість експертів погоджується, що блокчейн здатен суттєво змінити світ. І щодня ми бачимо появу нових сервісів та продуктів, що базуються на цій технології. Вашій увазі — короткий огляд найцікавіших блокчейн-інновацій.

За лаштунками блокчейну Минулого року технологія "блокчейн" продемонструвала стрімкий розвиток. Все почалось із біткоїну, першої криптовалюти, але на ньому не зупинилось. Сьогодні експерти кажуть, що ідея блокчейну значно цікавіша й має потенційно більший вплив, аніж ідея криптовалют.

Одне з найзручніших її застосувань — це фінансові сервіси, що дозволяють проводити транзакції інакше, ніж у традиційних системах на кшталт кредитних карток. Сучасний ринок криптовалют оцінюють у $500 млрд. Проте власники криптокоштів мають обмежені можливості для їх витрачання. Виправити цю ситуацію має на меті стартап OPEN Platform. Він створив платіжне рішення для розробників додатків, і тепер криптовалюти можна приймати при розрахунку у різноманітних сервісах.

Втім, блокчейн вже давно вийшов за межі фінансової сфери. Наприклад, у липні 2018-го південно-корейський стартап MVL (Mass Vehicle Ledger) запустив транспортний додаток TADA у Сінгапурі. Його назва у перекладі з корейської означає «поїхали!», він базується на блокчейн-екосистемі й не бере жодної комісії з прибутку водіїв. Іншими словами, водій отримує усі кошти, сплачені пасажиром.

Це перший подібний додаток у сфері перевезень. Решта сервісів стягує з водіїв комісію до 20% і вимагає підписувати ексклюзивні угоди. TADA не обмежує своїх партнерів-водіїв таким чином. Вже зараз вона співпрацює з 2 тисячами водіїв. Засновник компанії стверджує, що хотів, аби водії та пасажири відчували себе рівними. А відсутність комісій дозволяє знижувати ціну на перевезення.

Ідея блокчейну значно цікавіша і має потенційно більший вплив, аніж ідея криптовалют

Ще одна сфера, яку вже починає трансформувати блокчейн, — це енергетика. Ця технологія перетворює традиційну галузь на peer-to-peer мережу, де транзакції відбуваються у режимі реального часу. До них застосовується шифрування, вони об’єднуються у блоки і стають видимими усій мережі. Відповідно, не виникає ніяких проблем з формуванням рахунків чи дискусій щодо їх коректності. Блокчейн робить транзакції безпечними, бо додає до кожної відповідну часову відмітку.

Приклад бізнесу, що вже працює за подібною моделлю, — новозеландський Vector. Він співпрацює з людьми, що не тільки споживають, але й виробляють енергію і хочуть її продавати один одному напряму. Завдяки цій компанії користувачі можуть проводити безпечні транзакції та отримувати платежі в режимі реального часу.

У ритейлі застосовувати блокчейн можна багато для чого, скажімо, для управління ланцюжком постачань. У цьому випадку технологія забезпечує високий рівень прозорості та безпеки, неможливий за умов використання традиційних інструментів.

Розміщення RFID-чіпів та сенсорів дозволяє збирати дані щодо температури та вологості продуктів, місцезнаходження вантажівок з товаром, стадій процесу постачання і багато чого іншого. Усі дані накопичуються і зберігаються у розподіленій мережі, а кожен продукт отримує унікальний ідентифікатор, що убезпечує інформацію. Зрештою, блокчейн дозволяє відстежувати увесь шлях, що робить товар від моменту виготовлення до полиці магазину.

Блокчейн перетворює традиційну сферу енергетики на peer-to-peer мережу, де транзакції відбуваються у режимі реального часу

Чимало компаній вже використовують цю технологію, у тому числі фармацевтичний бізнес Chronicled. Смарт-контракти Ethereum та штучний інтелект дозволяють організації не лише відстежувати товари, але й управляти платежами, транзакціями, розкладом постачань тощо.

Скоріше за все, те, що ми бачимо сьогодні, — лише початок розвитку сервісів та рішень, що базуються на блокчейні. Але вже сьогодні зрозуміло, що ця технологія буде поєднуватись з іншими і в результаті виникатимуть все нові ідеї для трансформування різних сфер бізнесу.

Ілюстрація: Elnur / Shutterstock.comЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Принцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєриПринцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєри
Давати і брати. Революційний підхід до успіхуДавати і брати. Революційний підхід до успіху
Нетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікаціїНетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікації
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)