ТЕНДЕНЦІЇ | Світова економіка 26 лютого 2020 р.

A.T. Kearney: глобальні прогнози 2020 року

Джерело: РБК Pro

Експерти A.T. Kearney виділили десять трендів, які змінять економіку, політику і технології в 2020 році. Серед них еволюція міст, зростання ринку халяльних продуктів і посилення долара.

A.T. Kearney: глобальні прогнози 2020 року

1. Війна поколінь продовжиться

Міленіали і центініали як і раніше будуть провокувати покоління бебі-бумерів. Триватимуть масові протести на чолі з молодими екоактивістами, такими як Грета Тунберг, і антиурядові виступи. Законодавці в деяких країнах (у тому числі в США і ПАР) у відповідь на це запустять проекти, спрямовані на молодих. Це може трохи змінити право вже в 2020 році.

2. Проблеми з водою запустять інновації

У міру зміни клімату повені будуть траплятися частіше, в той же час проблема нестачі води тільки загострюватиметься. У 2020 році криза в цій галузі поглибиться. Це надихне влади на такі кампанії, як Water Day Zero — запущена в Кейптауні ініціатива щодо зниження витрати води в побуті і на виробництві. «Зелені» стартапи створять високоефективні крани і портативні сканери для перевірки якості води.

3. Міста пристосуються до інфраструктурних та кліматичних змін

Нерівність і кліматичні зміни стають джерелом цілого ряду проблем сучасних міст: брак доступного житла, складнощі з транспортом, забруднення. У 2020 році багато міст направлять зусилля на боротьбу з цими проблемами. Вони будуть вкладати гроші в розвиток соціального житла і вертикальних ферм, а також займуться пошуком інноваційних транспортних рішень. Уже зараз Остіну (столиця штату Техас), Лісабону, Афінам і ще тридцяти містам вдалося знизити викиди парникових газів. У цьому їм допомогли велопрокат, заборони на використання одноразового пластику і розвиток системи електробусів. У 2020 році до цих міст приєднаються нові.

4. Чи виникне економіка катастроф

У 2019-му з’явилися стартапи, покликані допомогти жертвам стихійного лиха. У 2020 році цей «ринок» розшириться, тому що зросте кількість природних катаклізмів. Попит на такі технології і сервіси зростатиме, і з часом держави і міжнародні організації зможуть покластися на приватні компанії в питаннях надання допомоги постраждалим від стихійних лих. Стартапи поряд із більш стійкими компаніями розвинуть існуючі технології і створять на їх базі продукти для допомоги постраждалим, які привернуть у цю сферу нові інвестиції і дозволять збільшити виручку.

5. Світовий ринок халяльних продуктів перевищить $ 2,5 трлн

Мусульмани складають 25% населення Землі, і споживання халяльних товарів і послуг постійно зростає. До цієї категорії відносяться шість головних секторів економіки: їжа, fashion-товари, медіа та розваги, медикаменти і косметика. У 2020 році у всьому світі зростуть інвестиції в халяль, особливо в харчову промисловість. Індонезія перетвориться в глобальний халяльний хаб, а обсяг світового ринку халяльних продуктів перевищить $ 2,5 трлн. Виробники одягу і косметики будуть підтримувати тренд на різноманітність, розширюючи лінійки продуктів для мусульман. А оцінити потенціал сектора халяльних подорожей можна з недавнього успіху компанії HalalBooking, якій вдалося залучити $ 2 млн фінансування.

6. США зіткнуться з труднощами на шляху розвитку 5G

Міжнародне змагання з розгортання мереж 5G вже почалося. У цій гонці особливе становище займають США і Китай. У 2020 році покриття 5G у великих американських містах виросте, але подальший розвиток технології пов’язаний із труднощами. У США не вистачає виробників обладнання для 5G. Крім того, багато американців виступають проти цієї технології і побоюються, що вона зашкодить їхньому здоров’ю. Якщо у Китаї в 2020 році вийде розгорнути 5G у більшому масштабі і надати доступ до цієї мережі більшій кількості користувачів, то це стане для нього серйозною перемогою.

7. В Європі зміняться стандарти обробки даних

Політики і прості користувачі по всьому світу все уважніше стежать за безпекою персональних даних. У 2020 році ряд країн представлять нове законодавство в цій області. Зразком для цих законів в Євросоюзі стане Загальний регламент захисту персональних даних (GDPR). Компанії по всьому світу будуть змушені відповідати GDPR, який перетвориться в глобальний стандарт.

8. Міжнародна напруга в Азії посилиться

Геополітична напруга на Сході посилюється. Її підживлюють торгові суперечності між Японією і Південною Кореєю, протести в Гонконзі і презентації нових видів зброї, які провели Китай, Росія і Північна Корея. Запуски північнокорейських ракет і розміщення перспективної гіперзвукової зброї в 2020 році підвищать ризик конфлікту в регіоні.

Відносини Китаю з Гонконгом і Тайванем залишаться напруженими. Торгові протиріччя між Японією і Південною Кореєю збережуться і в 2020 році. Йдеться перш за все про виробництво напівпровідників і зростання цін на мікросхеми пам’яті. Ймовірно, ці витрати перекладуть на покупців смартфонів.

9. Долар залишиться сильним

Незважаючи на те, що Федеральний резерв США знизив процентну ставку в 2019-му, долар зберіг свої позиції, а торгово-зважений індекс долара у вересні 2019 року досяг історичного максимуму — 131,57. У 2020 році долар може підсилитися по відношенню до інших головних валют. Навіть якщо США ще знизять ставку, ці зміни будуть компенсовані монетарною політикою країн Європи і Азії. Подальше посилення долара зробить більш конкурентоспроможними товари з Китаю та інших країн, що розвиваються, і викличе палкі дискусії про валютні війни.

10. Державні і комерційні інтереси зіткнуться в космосі

У космосі стає багатолюдно: вже зараз туди направляються і державні, і приватні місії. У 2020-му ця тенденція посилиться в міру того, як приватні компанії на кшталт SpaceX будуть розвивати свої проекти. Все це підштовхне уряди до обговорення проблем трафіку і роботи з відходами в космосі. Ймовірно, нас чекає ряд багатосторонніх зустрічей, але за один рік навряд чи вийде виробити домовленості.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Включайся! Жінки, робота й воля вести за собоюВключайся! Жінки, робота й воля вести за собою
Сила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесiСила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесi
Серійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіхуСерійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіху
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)