ТЕНДЕНЦІЇ | Маркетинг 16 вересня 2020 р.

Тренди та антитренди маркетингу — 2020

Автор: Аліна Биркун
Джерело: "НВ Бізнес"

Які важливі світові тенденції ми могли пропустити, а про які маркетингові інструменти вже не варто і згадувати.

Тренди та антитренди маркетингу — 2020

Маркетинг — це живий організм, який розвивається, видозмінюється і еволюціонує разом з нами. Щоб процвітати на ринку, бізнесу необхідно стежити за цим процесом і орієнтуватися на нього. Сьогодні ваша вибудована стратегія онлайн-продажу вже не актуальна. Холодні дзвінки, смс та Viber-розсилка стандартних повідомлень, несправжні відгуки на сайті, нав’язлива реклама — все це вже давно не привертає увагу аудиторії та не дає такої конверсії, яка була ще рік тому. Реклама розвивається, і старі її методи швидко набридають потенційним клієнтам. Давайте розберемось, які є головні тренди та антитренди маркетингу в 2020 році.

Отже, основними антитрендами сьогодні є:

  • бути всюди — на всіх платформах, у всіх соціальних мережах;
  • або, навпаки, мати один канал просування;
  • проводити масові розсилки по великих базах (смс, Viber);
  • використовувати безкоштовні стокові картинки;
  • холодні дзвінки з типовими впізнаваними скриптами (тобто зі сценаріями розмови з потенційними клієнтами, що записані у формі питання-відповідь);
  • та всі інші фішки нав’язливого маркетингу — відео, що автоматично програється, тонна контенту заради CEO, великий обсяг текстів, пуш-повідомлення, знеособлений e-mail-маркетинг тощо.

Які еволюційні зміни ми могли пропустити в маркетингу?

Маркетологи запевняють, що 2020 рік — це рік інтерактивної реклами. Тобто, популярними стали гейміфікація контенту, тести, опитування — все, що залучає у комунікацію з брендом. На часі завжди актуальна простота: менше тексту, зрозумілий дизайн сайту, візуалізація контенту.

Будь-яку інформацію краще подавати в такому вигляді, щоб весь її зміст можна було передати за 6 секунд — останні дослідження спеціалістів демонструють, що саме стільки часу в середньому ми зосереджуємось на чомусь, перед тим як відволіктись. Через це виник новий тренд на майданчики, де простіше і веселіше, де менше брендів і реклами, де менше змушують думати. Яскравий цьому приклад — соціальна мережа TikTok. Деякі відомі українські компанії вже успішно розвиваються на цій платформі — магазини Алло, Intertop, Цитрус, Розетка, Фокстрот та інші.

Будь-яку інформацію краще подавати в такому вигляді, щоб весь її зміст можна було передати за 6 секунд

Популярні сервіси для просування товарів і послуг, такі як Facebook та Youtube, почали запроваджувати обмеження. Наприклад, Facebook змінив політику новинної стрічки: тепер в пріоритеті у користувачів пости від друзів, сім’ї і груп, а вже потім — оголошення від брендів і ЗМІ. Все це призвело до зниження органічного охоплення і викликало певний ажіотаж серед маркетологів.

На YouTube почали діяти нові обмеження по відношенню до дітей. Згідно з новими правилами, коли автор позначає ролик як дитячий, то для нього виключається персоналізована реклама, коментарі, живий чат та деякі інші функції. Для того, щоб обійти всі неприємні новації і обмеження, брендам тепер потрібно працювати на якість контенту та на зацікавленість своєї аудиторії.

Бізнесу також варто взяти на замітку ще один тренд 2020 року — захист психологічного здоров’я клієнтів, профілактика вигорань, вибудовування особистих кордонів, турбота про спокій. Людей треба рятувати від токсичної продуктивності, дофамінової залежності тощо.

Маркетинг 2020 року — це, перш за все, стратегія. Поодинокі рішення не працюють. Найголовніше — залишатись в інформаційному просторі, бути в курсі останніх змін та новацій, щоб досягти фінансового успіху.

Ілюстрація: Hacker Noon

Про автора:

    Аліна Биркун, експерт відділу корпоративних комунікацій Київської торгово-промислової палати.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності
Розум без меж! Навчайся, зростай і живи без бар’єрівРозум без меж! Навчайся, зростай і живи без бар’єрів
Мій бос — ідіотМій бос — ідіот
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)