ТЕНДЕНЦІЇ | Ринок праці 22 червня 2021 р.

Дослідження Citrix Systems: «цифрове покоління» принесе організаціям додатково $1,9 трлн прибутку

Джерело: CNews

Сьогоднішні молоді фахівці — рушійна сила економіки знань і завтрашні бізнес-лідери. Згідно з останнім дослідженням Citrix Systems, яке присвячене ефекту цифрового покоління, вони можуть збільшити корпоративні прибутки на $1,9 трлн. Але для цього їм потрібні нові умови праці.

Дослідження Citrix Systems: «цифрове покоління» принесе організаціям додатково $1,9 трлн прибутку

«Цифрове покоління», куди увійшли співробітники, що належать до міленіалів (1981-1996 рр. народження.) і покоління Z (народжені після 1997 г.), стали першими, хто виріс у повністю цифровому світі. І тепер на них припадає більша частина світових трудових ресурсів.

«Від попередніх поколінь ці молоді фахівці відрізняються тим, що вони знають виключно технологічну трудову сферу», — сказала Донна Кіммел (Donna Kimmel), виконавчий віце-президент і старший директор Citrix з управління персоналом. — «Щоб їх майбутня бізнес-кар’єра виявилася успішною, компанії повинні їх підтримати, розділити цінності, кар’єрні прагнення і стилі роботи, а також вкладатися в їх розвиток».

Полегшуючи компаніям задачу, Citrix разом із Coleman Parks Research і Oxford Analytica досліджувала «ефект цифрового покоління», опитавши 1 тис. бізнес-лідерів і 2 тис. працівників інтелектуальної праці в 10 країнах. Результати опитування, яке показало, чого чекає «цифрове покоління» від роботи, опубліковані у звіті Work 2035: The Born Digital Effect.

Звіт показав, що керівники не розуміють, що привертає і мотивує молодих працівників. Зіткнувшись із невизначеністю в трудовій сфері, співробітники найбільше стурбовані такими основними факторами, як стабільна і надійна кар’єра (87%) і здоровий баланс професійного та особистого життя (87%). Це сильно здивує керівників, котрі вважають, що їхні молоді працівники найбільше цінують доступ до новітніх технологій на робочому місці і можливості підвищення кваліфікації.

90% представників цифрового покоління не хочуть після пандемії повертатися в офіс на повний робочий день, вважаючи за краще гібридний графік: 51% респондентів хочуть більшу частину часу працювати вдома; 18% вважають за краще гібридний режим із більшою часткою роботи в офісі; 21% хотіли б розділити гібридний графік порівну між домом і офісом; лише 10% готові працювати тільки в офісі.

При цьому, незважаючи на те, що молоді фахівці вважають за краще працювати віддалено, 68% визнають важливість соціальної взаємодії в команді. Однак 58% керівників вважають, що молоді працівники прагнуть більшу частину свого робочого часу проводити в офісі.

«Компанії роблять крок вперед, забезпечуючи дистанційний режим, але їм доведеться забезпечити фахівцям можливість зустрічатися як офлайн в офісі, так і онлайн, щоб вони не втрачали зв’язки один з одним, проявляли інтерес до роботи і були готові до майбутнього трудової сфери», — зазначила Кіммел.

Хоча п’ятиденний робочий тиждень все ще зберігає популярність, 17% представників цифрового покоління вважають, що їм повинні надати можливість при бажанні працювати чотири дні на тиждень. Вони також хочуть самі вирішувати, коли починати і закінчувати робочий день (27%), а деякі хочуть перейти на вільний графік або графік з оплатою за результатами (7%).

Відповіді представників цифрового покоління на питання про три найважливіші аспекти корпоративної культури, що впливають на вибір місця роботи, розподілилися наступним чином: автономність або можливість працювати в середовищі з високим рівнем довіри (83%); винагорода за трудові досягнення (81%); сильне і видиме керівництво (79%).

Лише 21% бізнес-лідерів — і 81% представників цифрового покоління — користуються для роботи такими сервісами миттєвих повідомлень, як Slack або WhatsApp. І тільки 26% бізнес-лідерів подобається використовувати ці додатки для роботи, в порівнянні з 82% працівників цифрового покоління.

Лише 30% представників цифрового покоління звільняться з організації, у якій відсутня мета, тоді як серед бізнес-лідерів цей показник склав 9%. І тільки 28% представників цифрового покоління залишать посаду, якщо відчують, що корпоративна культура не відображає належним чином їхню особистість, на відміну від 58% бізнес-лідерів.

Як показують отримані дані, сьогоднішні бізнес-лідери абсолютно не розуміють, чого хочуть від роботи представники цифрового покоління. І щоб реалізувати їхній потенціал і отримати ту користь, яку вони можуть принести, керівництву потрібно задуматися.

«Представники цифрового покоління стануть керівниками у найближчому майбутньому, — сказав Амір Сохрабі (Amir Sohrabi), регіональний віце-президент Citrix по ринках, що розвиваються. — «Вже в 2035 році долі компаній — і відповідно, світової економіки — будуть в їх руках. Це дослідження є своєрідним сигналом для бізнес-лідерів, що їм потрібно знайти час, аби зрозуміти тих, хто буквально виріс у цифровому світі. Щоб успішно залучати та утримувати працівників цифрового покоління, організації повинні впроваджувати такі моделі та інструменти, які створять гнучке, ефективне і привабливе робоче середовище, де захоче працювати наступне покоління керівників»
.

Аби кількісно виразити ці переваги, Citrix привернула економістів, котрі побудували економічну модель, що дозволила оцінити вплив цифрового покоління на прибутковість компаній шляхом дослідження співвідношення чисельності цифрового покоління в країні з прибутковістю національних компаній.

«Як показує наша модель, компанії у країнах, де кількість представників цифрового покоління вище середнього, можуть отримати приріст корпоративного прибутку, що перевищує всю ринкову капіталізацію рейтингу FTSE 100», — відзначили в Citrix.

Країни з відносно добре розвиненими системами освіти і більш молодим населенням, такі як США, Канада, ОАЕ, Мексика, Великобританія і Нідерланди — отримають більше дивідендів, так як значна (вище середнього) кількість представників цифрового покоління забезпечить більшу прибутковість бізнесу як зараз, так і в майбутньому.

І навпаки, країни з відносно літнім населенням, такі як Франція, Німеччина та Японія мають можливість отримати більшу віддачу, якщо вони інвестують у вищу освіту і цифрову інфраструктуру, а також, якщо адаптують відповідним чином свої робочі місця і практики.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Зроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший часЗроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший час
Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на кращеШкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще
Великий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздівВеликий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздів
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)