ТЕНДЕНЦІЇ | Логістика 7 червня 2022 р.

7 трендів, які можуть назавжди змінити галузь логістики

Логістична галузь пережила доволі тяжкі кілька років. Covid-19, Ever Given та інші непересічні події призвели до великомасштабних збоїв у ланцюжку поставок, заплутаних нових правил, обмежень та бурхливих змін у споживчому попиті. Звичайно, логістична галузь продовжує рухатись уперед. Лідери галузі планують вступити в нову еру з новими технологіями, практиками та стандартами.

Отже, якими є основні тренди в логістиці, котрі спроможні перевизначити галузь у 2022 році і надалі? Вашій увазі лише деякі з рушійних сил, що просувають логістичну галузь уперед.

7 трендів, які можуть назавжди змінити галузь логістики

1. Хмарні системи та інтеграції

Зараз триває розробка та розповсюдження нових хмарних систем та інтеграцій, що дозволяють логістичним підприємствам оптимізувати свої робочі процеси, швидше та безпечніше зберігати і передавати інформацію та навіть краще контролювати свої фінанси. Деякі постачальники фінансових послуг також залучилися, щоб допомогти операторам зв’язку з інтеграцією технологій і допомогти їм швидше отримувати платежі. Зрештою це означає, що компанії можуть заощадити час і гроші та отримати зиск від більш плавних внутрішніх процесів.

2. Автономні транспортні засоби

Ентузіасти технологій вже багато років говорять про майбутні перспективи автономних транспортних засобів, але багато в чому ці роботизовані транспортні системи вже існують. Автономні вантажівки вже починають працювати за умов «контрольованої автономії», і це лише питання часу, коли такий контроль стане непотрібним. Якщо автономні транспортні засоби належним чином спроєктовані та протестовані, вони можуть бути безпечнішими, менш дорогими та простішими в керуванні, ніж автомобілі з ручним керуванням. У свою чергу, це знижує операційні витрати, робить дороги безпечнішими і дозволяє операторам транспортних засобів займати нові посади вищого рівня у своїх компаніях.

3. 3D-друк

Може здатися, що 3D-друк — це технологія, яка зарезервована для виробників; але гіганти логістики вже починають використовувати переваги цієї платформи, що швидко розвивається. Навіщо витрачати тиждень на транспортування продукту країною, якщо ви можете доставити його миттєво за допомогою підключеного 3D-принтера? Ланцюжок поставок невдовзі стане набагато швидшим і тісніше пов’язаним завдяки 3D-друку, що змусить логістичні компанії адаптуватися.

4. Аналітика та відстеження в реальному часі

Завдяки чіпам RFID та іншим передовим технологіям менеджери та лідери галузі мають доступ до більш якісної аналітики та відстеження в реальному часі, ніж будь-коли раніше. Вони можуть точно сказати клієнтам, де знаходяться їхні продукти і скільки часу потрібно, аби їх отримати. Вони можуть виявляти та передбачати проблеми (і вирішувати їх швидше). Більше того, вони навіть можуть точно визначити збої у продуктивності чи ефективності, допомагаючи їм створити ідеальну компанію з нуля.

5. Ефективність доставки «останньої милі»

Доставка «останньої милі» завжди є нетривіальним завданням для логістичних компаній, являючи собою великий рівень складності та високу вартість (часто більше половини загальної вартості перевезення). Але ми перебуваємо на порозі великих проривів в області доставки «останньої милі», таких як розгортання автономних дронів для доставки посилок окремим одержувачам та ревізія моделей ланцюжка постачання.

6. Штучний інтелект та машинне навчання

Логістичні компанії також прагнуть інтегрувати в системи більше штучного інтелекту та машинного навчання, скорочуючи потребу в людино-годинах та підвищуючи як ефективність, так і загальні можливості. Маючи відповідні технічні інструменти, бізнес-аналітики можуть швидко оцінити продуктивність, швидкість відвантаження, задоволення клієнтів та інші важливі змінні, а також регулярно самовдосконалюватися для підвищення прибутковості.

7. Блокчейн

Завдяки блокчейну (технології, що лежить в основі криптовалюти) логістична галузь отримує вигоду від децентралізованої бухгалтерії та розумнішого управління запасами. Технологія блокчейн, незважаючи на те, що в багатьох випадках її складно та дорого впровадити, здатна підвищити безпеку, ефективність та надійність усіх форм відстеження та управління даними. Оскільки ця технологія дуже гнучка, а її можливості не припиняють зростати, майбутній потенціал блокчейну здається практично безмежним.

Проблема із прогнозами

Тим не менш, важко зробити надійні прогнози для логістичної галузі, тому що змінних у грі надто багато, і вони надто складні. Крім того, завжди існує ймовірність появи «чорного лебедя» на горизонті — чогось раптового та несподіваного, що повністю зруйнує наше життя або змінить те, що є «нормальним» у цьому сегменті суспільства.

Але, навіть беручи до уваги можливість великих подій, що дестабілізують, безсумнівно, що галузь логістики продовжуватиме розвиватися та інтегрувати нові технології, аби зробити свої компанії ще більш ефективними. Якщо ви хочете конкурувати в логістичній галузі як власник бізнесу, у вас однозначно буде багато роботи.

За матеріалами "7 Trends That Could Change The Logistics Industry Forever", Forbes.

Ілюстрація: gettyimages.comЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Tiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життяTiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життя
Технологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та життіТехнологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та житті
ПрокрастинаціяПрокрастинація

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)