ТЕНДЕНЦІЇ | Секрети директорів 18 листопада 2008 р.

Поспівчувайте керівникові

Поспівчувайте керівникові
Фото: Shutterstock
"На вершині завжди дуже самотньо. Але принаймні — є що почитати", — відзначає іронічна замітка, опублікована в журналі The Economist у 1990-му році. Насправді, багатьом із нас навіть важко уявити, наскільки насправді самотньо на вершині. Заберіть у генерального директора його захмарну зарплатню та свиту із топ-менеджерів — і ви побачите по-справжньому нещасну людину. "Секрети директорів" (The Secrets of CEOs), нова книга, яка базується на інтерв'ю з більш ніж 150-ма сучасними та колишніми керівниками компаній, стверджує, що "бути генеральним директором — мрія кожного кар'єриста-початківця. Але мало хто здогадується, що більшість директорів не отримують задоволення від свого способу життя".

Близько 50% топ-менеджерів, які погодилися дати інтерв'ю, відзначили, що їхня робота є "надзвичайно самотньою" і у більшості випадків вони навіть не знають до кого звернутися за порадою. Найбільш розповсюджена відповідь звучала так: "Я не можу звернутися до голови правління, оскільки саме ця людина має право звільнити мене у випадку помилки, і я не можу звернутися до свого фінансового директора, тому що саме я маю право звільнити його. Я не можу порадитися з дружиною, тому що я майже ніколи її не бачу, а коли бачу, то робота — це остання річ, про яку мені хотілося б говорити".

У генеральних директорів рідко коли залишається час на особисте життя, оскільки у багатьох випадках вони стають повними заручниками своєї роботи. Дехто навіть жартує, що жінкам не можна одружуватись на генеральних директорах, оскільки у них уже є одна дружина, якій вони повністю присвячують всього себе — це їхня робота.

Мервін Девіс (Mervyn Davies), колишній генеральний директор Standard Chartered Bank, переконаний, що один із найбільш визначальних факторів, який відрізняє хорошого генерального директора міжнародної компанії від поганого — це здатність спати в літаку.

Лише найкращі і найталановитіші генеральні директори знаходять час не лише на роботу, але й на свою сім'ю і, при цьому, знаходять час для відпочинку та підтримання фізичного здоров'я. Вони ходять до спортклубів чи виїжджають із друзями на природу, а іноді, навіть вимикають свій комунікатор (ходять чутки, що це можливо) і виходять на прогулянку із собакою.

Також у середньостатистичного генерального директора зазвичай є власний наставник. Один керівник із переліку FTSE, який побажав залишитись невідомим, признався, що кожного місяця він користувався послугами акторки, яка навчала його поведінці в ролі генерального директора. "Я надзвичайно сором'язлива людина, — ділиться своїми одкровеннями він, — зазвичай я не можу просто підійти до іншої людини і почати розмову. Але у ролі генерального директора мені постійно доводиться це робити. Вся наша діяльність — це велике шоу. А ми у ньому — актори. А отже — нам потрібно навчитися грати свою роль".

За матеріалами "Sympathy for the boss", Economist.com.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Можливо все!Можливо все!
Мій бос — ідіотМій бос — ідіот
Крок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до метиКрок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до мети
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)