ТЕНДЕНЦІЇ | Бізнес-лідери 22 лютого 2010 р.

Десять CEO, на яких варто звернути увагу в 2010-му

Для багатьох генеральних директорів 2009-ий рік був дуже складним. Їхня ціль часто зводилася вже не до підвищення прибутків компанії, а до виживання. Втім, навіть у такі складні часи, деяким компаніям вдалося суттєво розширитися і показати куди вищі темпи зростання, ніж їхні конкуренти. Майкл Джонс (Michael Jones) та Стів Кумбер (Steve Coomber) склали власний перелік лідерів, яким вдалося справитися з викликами та які, можливо, будуть основними рушіями позитивних змін у 2010-му році.

Руперт Мердок (Rupert Murdoch) 1. Руперт Мердок (Rupert Murdoch), генеральний директор, голова ради та засновник News Corporation. Один із найпотужніших медіа-магнатів у світі, Мердок показав, яким чином можна побудувати медіа-імперію, яка включатиме таких гігантів, як 20th Century Fox, BSkyB, The Wall St Journal, The Times та The New York Post. Стів Джобс (Steve Jobs) 2. Стів Джобс (Steve Jobs), генеральний директор, засновник Apple. Основний виклик, який постане перед цим улюбленцем мільйонів користувачів продукції Apple — це здатність залишитися першим на ринку. Особливо складно буде зробити це, зважаючи на шестимісячну відсутність Джобса в корпорації.
Пітер Восер (Peter Voser) 3. Пітер Восер (Peter Voser), генеральний директор Shell. Основний виклик — пошук нових джерел енергії. Міжнародна компанія Shell спеціалізується на нафтовому та паливному бізнесі, але найближчим часом її очікує зламний момент. До 2012-го року половину продукції компанії складатиме не нафта та її похідні, а природній газ. Ратан Тата (Ratan Tata) 4. Ратан Тата (Ratan Tata), генеральний директор, голова ради Tata Group. Основний виклик 2010-го року — успішне управління злиттями. Повіривши в силу та можливості глобалізації Ратан Тата всі свої зусилля вкладає у всесвітне поширення бренду власної компанії.
Індра Нуі (Indra Nooyi) 5. Індра Нуі (Indra Nooyi), генеральний директор, голова ради PepsiCo. Основний виклик — контроль витрат. Це одна з небагатьох жінок, які керують компаніями в переліку Fortune Global 500. Нуі багато працювала над створенням та розповсюдженням більш здорових продуктів, але у 2010-му році, ймовірно, основним викликом для неї стане контроль коштів та максимально раціональне використання активів. Ллойд Бланкфейн (Lloyd Blankfein) 6. Ллойд Бланкфейн (Lloyd Blankfein), генеральний директор, голова ради Goldman Sachs. Під час кризи Goldman Sachs під керівництвом Ллойда Бланкфейна переключився від інвестиційного банкінгу до більш традиційного ведення банківського бізнесу. Чи зуміє він довести успішність свого підходу в 2010-му?
Ден Васелла (Dan Vasella) 7. Ден Васелла (Dan Vasella), генеральний директор, голова ради Novartis. Головний виклик 2010-го — ефективна стратегія досліджень та розвитку. Генеральний директор швейцарського фармацевтичного гіганта Novartis один із небагатьох топ-менеджерів у цій сфері, який, схоже, думає про пацієнтів більше, ніж про власні прибутки. У нашому орієнтованому на короткострокові рішення світі, він обрав довгостроковий підхід. Замість того, щоб викидати захмарні бюджети на намагання "зірвати джекпот" у сфері фармацевтики і винайти панацею від якоїсь смертельної хвороби, Васелла працює з реальними хворобами. Чи зможе його підхід прислужитися його компанії? Мартін Вінтеркорн (Martin Winterkorn) 8. Мартін Вінтеркорн (Martin Winterkorn), генеральний директор, голова ради Volkswagen. Виклик 2010-го року — новий бізнес на жорсткому ринку. Окрім складного завдання інтеграції з Porshe, Вінтеркорн працює над подальшою експансією на ринки Росії та Китаю.
Марк Цукенберг (Mark Zukerberg) 9. Марк Цукенберг (Mark Zukerberg), генеральний директор, Facebook. Головний виклик — монетизація соціальної мережі. У 2009-му році Facebook подолав відмітку в 300 мільйонів користувачів, але питання монетизації всього цього "багатства" до сих пір залишається відкритим. Сатору Івата (Satoru Iwata) 10. Сатору Івата (Satoru Iwata), генеральний директор, Nintendo. Працюватиме над розробкою наступної проривної ігрової консолі. Після успіху Nintendo Wii, та намаганням повторити його основними конкурентами Sony та Microsoft, цей виклик буде одним із найскладніших в історії компанії.

За матеріалами "Ten CEOs to Watch in 2010", Chief Executive Officer.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Великий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздівВеликий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздів
Ефект накопичення. Покрокова інструкція до успіхуЕфект накопичення. Покрокова інструкція до успіху
Рішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світРішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світ

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)