ТЕНДЕНЦІЇ | Якості управлінця 12 травня 2015 р.

Управлінський талант є лише в одного із кожних десяти людей

Призначення керівника — це одне із найважливіших рішень, які приймають організації; при цьому, як стверджують аналітики Gallup, вони помиляються у 82% випадків.

Управлінський талант є лише в одного із кожних десяти людей Окремі характеристики, обов’язкові для управлінця, є у багатьох людей, але лише 10% з них мають певну комбінацію якостей, що дозволяє структурам під керівництвом таких індивідів досягати стабільно високих результатів.

Що таке управлінський талант

В останньому звіті Gallup «State of the American Manager: Analytics and Advice for Leaders» («Стан американського менеджера: аналітика та поради для лідерів») аналізуються якості, які відрізняють по-справжньому видатних менеджерів від посередніх. За визначенням Gallup, талант — це природна здатність людини досягати досконалості у сфері своєї діяльності. Можна вдосконалювати знання та навички та набувати досвіду, але талант є вродженою якістю, тому його неможливо розвинути. Люди, котрих наділено талантом, мають всередині потужне джерело енергії — щось на кшталт стабілізатора, який второвує шлях до стабільно результативної діяльності. І навпаки, якщо індивід не має потрібної комбінації якостей, ця ж сама робота може його виснажувати як фізично, так і емоційно.

Gallup вивчала поведінку високорезультативних індивідів — від елітного військового персоналу і вчителів до банківських операціоністів та водіїв вантажівок. Як з’ясувалось, всі успішні люди, незалежно від фаху, мають схожі здібності. Зрозуміло, що управлінці не є винятком.

Gallup описує управлінські здібності, використовуючи п’ять наступних вимірів, а саме:

  • здатність мотивувати;
  • впевненість та рішучість;
  • відповідальність;
  • вміння формувати стосунки;
  • спроможність приймати правильні рішення.

Відповідно до висновків Gallup, ці п’ять вимірів управлінських здібностей дозволяють з найбільшою ймовірністю спрогнозувати результативність менеджерів різних рівнів (генеральний директор, операційний менеджер, керівник команди). Індивідів, які мають високий ступень вираженості вищенаведених здібностей, Gallup відносить до категорії «талановитих управлінців»; тих, хто має більшість із цих здібностей, але мусить доповнювати недостатню вираженість деяких з них за рахунок своїх колег — до категорії «менеджерів з функціональними здібностями», а індивідів, які не мають здібності з усіх п’яти груп — до категорії «менеджерів з обмеженими здібностями». Управлінці з останньої категорії з меншою ймовірністю можуть стати успішними керівниками, незалежно від того, якими здібностями володіють члени їхньої команди.

П’ять вимірів управлінських здібностей

Вимір здібностей Талановиті управлінці Управлінці з обмеженими здібностями
Здатність мотивувати Постійно підвищують «планку» — як для себе, так і для підлеглих з тим, щоб постійно вдосконалюватися та демонструвати високі результати   Їм не притаманне прагнення вдосконалювання, а тому колективи, котрі вони очолюють, перебувають у «болоті» стагнації
Впевненість та рішучість Успішно долають проблеми, несприятливі обставини та опір змінам Не спроможні ініціювати зміни або стимулювати підвищення результативності діяльності структури
Відповідальність Беруть на себе всю відповідальність за успіх команди; створюють структури та процеси, які допомагають підлеглим досягати очікуваних результатів Не можуть налагодити ефективні процеси в командах, що ускладнює виконання завдань
Формування стосунків Формують середовище, сприятливе для продуктивної праці, а члени їхніх команд налагоджують міцні стосунки як один з одним, так і з клієнтами Атмосфера в їхніх командах деструктивна, бракує згуртованості, що негативно позначається на стосунках як в колективі, так і з клієнтами
Спроможність приймати правильні рішення Розв’язують багато складних проблем, прогнозуючи хід подій, враховуючи можливість непередбачених подій, збалансовуючи конфліктуючі інтереси, а також застосовуючи аналітичний підхід Прагнуть знайти не найкраще, а найкомфортніше розв’язання, ігноруючи наявну інформацію та складність

Управлінські здібності та результативність

Відповідно до висновків дослідження Gallup, існує сильна взаємозалежність між управлінським талантом та критично важливими показниками, як-от рівень мотивації персоналу, обсяги продажу і прибутковість. Також компанії, яким пощастило з талановитими управлінцями, відрізняються нижчим рівнем плинності кадрів та відповідальнішим ставленням людей до своїх обов’язків. У процесі подальшого вивчення питання управлінського таланту, аналітики Gallup виявили ще більше свідоцтв, що вказують на кореляцію між цим критично значущим активом організації та результативністю її діяльності.

  • Талановиті менеджери демонструють вищий рівень залученості в роботу, ніж їхні менш здібні колеги. Gallup зробила цей висновок, опитавши 2 551 менеджерів. При цьому 54% управлінців з категорії «талановиті» демонстрували високий рівень залученості в роботу. Натомість менш здібних менеджерів, котрим було притаманне аналогічне ставлення, виявилося вдвічі менше. Цей висновок має суттєве значення для організацій, яким не вдається вийти за межі посередності. Gallup займається вивченням питання залученості, починаючи з 1990-тих, при цьому послідовно роблячи один і той самий висновок: компанії, в яких рівень залученості персоналу високий, показують кращі бізнес-результати.

  • Талановиті менеджери ефективніше просувають бренд компанії. Як правило, компанії покладають на своїх управлінців завдання допомогти працівникам зрозуміти сутність бренду та ефективно доносити цю інформацію до ринку. Тому організації, що наймають менеджерів, орієнтуючись на їхні здібності, з більшою ймовірністю зможуть сформувати потужну «армію» посланців своєї марки, які глибше розумітимуть характеристики бренду та перетворюватимуть споживачів на його прихильників.

  • Талановиті управлінці з більшою ймовірністю фокусуватимуться на сильних сторонах підлеглих. Наділені талантом менеджери сприймають свою працю та організацію в цілому інакше, ніш решта управлінців. Інакше підходять вони і до розвитку працівників, фокусуючись на їхніх сильних сторонах. Про це сказали 61% опитаних менеджерів з категорії «талановиті» і 47% — з категорії «менеджери з обмеженими здібностями». Водночас управлінці з останньої категорії частіше, ніж талановиті управлінці, фокусуються як на сильних, так і на слабких сторонах підлеглих (згідно опитування останній підхід застосують 35% талановитих управлінців і 47% менеджерів з обмеженими здібностями).

Якщо працівники знають свої сильні сторони та мають можливість їх використовувати, вони демонструють як вищу залученість у роботу, так і кращу результативність. Крім того, вони з меншою ймовірністю готові залишити свою компанію. Під час опитування Gallup з 1003 американських працівників, вибраних через застосування випадкової вибірки, 61% сказали, що концентрування безпосереднього керівника на їхніх сильних сторонах впливає на високий рівень залученості, це вдвічі більше, ніж середня кількість працівників в США, яким властива висока залученість (30%). Отже, можна говорити про наступну взаємозалежність: фокусування менеджера на перевагах підлеглих має сильний вплив на рівень залученості останніх, у свою чергу, залученість персоналу впливає практично на всі фактори, котрі стосуються тривалої життєздатності організації.

За матеріалами "Only One in 10 People Possess the Talent to Manage", Gallup.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Неординарні. Історії успіхуНеординарні. Історії успіху
Фриланс здорової людини. Стоп’ятсот лайфхаків від замовників і виконавцівФриланс здорової людини. Стоп’ятсот лайфхаків від замовників і виконавців
Рішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світРішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світ

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)