ТЕНДЕНЦІЇ | Культурна багатоманітність 4 березня 2016 р.

Багатоманітність як джерело конкурентної переваги

Аналітики звертають увагу на те, що незважаючи на всі розмови про важливість засади багатоманітності, зміни у цій сфері відбуваються занадто повільно, а багато організацій суттєво недооцінюють значущість цього фактора.

21st Century Global Leadership: Global Black Leaders Speak
» 21st Century Global Leadership: Global Black Leaders Speak
«У неймовірно складному та волатильному глобальному середовищі багатоманітність складу управлінської команди — це не просто щось бажане, а критично важливий чинник досягнення максимальних бізнес-результатів; сама стратегічність цього питання означає те, що воно повинно стати одним із найпріоритетніших для керівників», — пишуть Майк Хайтер (Mike Hyter), старший партнер Board & CEO Services, та Нелс Олсон (Nels Olson), заступник голови цієї ж компанії.

В опублікованому звіті Executive Leadership Council (ELC) наголошується на важливості формування культури, яка б сприяла ствердженню ідеї багатоманітності на різних щаблях організації, а також даються практичні рекомендації, як цього досягти. Зокрема, можна виділити п’ять наступних порад:

  1. Перегляньте критерії призначення на вищі управлінські посади. Включіть у перелік вимог для менеджерів такі компетенції, як здатність сприймати бізнес компанії в контексті глобального ринку та прихильність ідеї мультикультуралізму. Також традиційні управлінські вміння слід доповнити «м’якішими» навичками, серед яких — сприйнятливість, гнучкість та адаптивність мислення, спроможність скеровувати людей на досягнення стратегічних цілей не через накази, а використовуючи силу власного впливу.

  2. Охопіть програмами професійного розвитку всі категорії персоналу. Забезпечте жінкам, а також представникам національних та расових меншин доступ до розвиткових програм та можливостей кар’єрного зростання вже на початкових етапах їхньої кар’єри.

  3. Визнайте значущість суто культурних вмінь. Як показало дослідження ELC, темношкірі керівники, яким протягом усього життя доводиться лавірувати, аби ствердитись у двох різних культурах, можуть дуже ефективно діяти у дедалі більш мультикультурному середовищі глобальних корпорацій.

  4. Сформулюйте показники щодо багатоманітності. Доведіть до цілої організації важливість засади багатоманітності. Для цього, серед іншого, впровадьте відповідні показники та відзначайте зусилля менеджерів, які їх виконуватимуть.

  5. Визначте ймовірні перепони для прищеплювання засади багатоманітності. Продумайте, що може завадити формуванню багатоманітної за складом управлінської команди. Можливо, в компанії першочерговими кандидатами на просування «за замовчуванням» є представники чоловічої статі або домінуючих національних груп. Або, чи не приділяється невдачам представників корпоративних меншин більше уваги, ніж провалам менеджерів, які репрезентують найчисельніші організаційні групи?

«Прищеплювання ідей багатоманітності та інклюзивності, як і будь-яка інша зміна, розпочинається нагорі, — зазначає Рон Паркер (Ron Parker), генеральний директор Executive Leadership Council. — Отже, першорядне значення має те, як CEO та інші топ-менеджери доносять до організації значущість цих засад — і в своїх прямих меседжах, і демонструючи відповідне ставлення на власному прикладі».

ELC пропонує наступні запитання, відповідаючи на які ви зможете глибше зрозуміти, яке послання доносите до організації та чи насправді культурна різноплановість управлінської команди є для вас пріоритетом.

  • Який тип повідомлення щодо важливості багатоманітності надається з різних рівнів організації (починаючи з її генерального директора)?
  • Чи, говорячи про багатоманітність, керівники виходять за межі простих закликів та обґрунтовують, як культурне урізноманітнення управлінського складу допомагає створювати нові ідеї й стратегії, а також ефективно конкурувати на глобальних ринках?
  • Чи володіють лідери компанії, крім основних бізнес-навиків, також знанням особливостей певних культур та мають достатню сприйнятливість для розпізнання нових ринкових трендів? Про що свідчить склад топ-команди?

За матеріалами "Why the CEO Is the Other Chief Diversity Officer", Chief Executive.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішностіЕмоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності
Сила продуктивності. Як подолати прокрастинаціюСила продуктивності. Як подолати прокрастинацію
Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритетиЕсенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)