БІЗНЕС-ОСВІТА | Технології в навчанні 24 серпня 2023 р.

Майбутнє навчання зазнає змін завдяки VR, AR і блокчейну

Світ освіти стрімко змінюється, і впровадження нових інтернет-технологій майбутнього, таких як віртуальна реальність (VR), доповнена реальність (AR) і блокчейн, роблять революцію в тому, як ми вчимося, — пише Бернард Марр (Bernard Marr), футуролог, відомий консультант зі стратегії та технологій.

Освіта в метавсесвіті стала гарячою темою, оскільки технологічні досягнення дозволили нам розширити можливості навчання за межі традиційних класних кімнат і навчальних авдиторій. Тепер ми можемо вивчати різні теми через імерсивний досвід, який виходить далеко за межі простого читання книг чи прослуховування лекцій.

Давайте розглянемо, як інтернет майбутнього трансформує наш спосіб навчання — від формального навчання до професійної підготовки на робочому місці.

Майбутнє навчання зазнає змін завдяки VR, AR і блокчейну

Як інтернет майбутнього покращить формальну освіту

Заклади формальної освіти все частіше звертаються до метавсесвіту, щоб впроваджувати інноваційні методи навчання у традиційні класи.

У VR-середовищі студенти можуть досліджувати своє оточення, взаємодіяти з об’єктами і навіть співпрацювати один з одним над проєктами або симуляціями.

Віртуальна реальність також дозволяє вчителям і учням досліджувати різні світи, не виходячи з класу; це може включати відвідування історичних місць, дослідження космосу або віртуальні подорожі до інших країн.

В імерсивних VR-світах можна робити те, що неможливо в класі, наприклад, подивитися на Землю з космосу або зменшитися, щоб здійснити інтерактивну екскурсію по людському тілу. Наприклад, платформа віртуальної лабораторії Labster дозволяє учням експериментувати з 250+ віртуальними лабораторними симуляторами, щоб безпечно проводити різноманітні досліди.

За допомогою доповненої реальності ми також можемо накладати цифрові елементи на реальні об’єкти в авдиторії, що може бути дуже корисним способом втілення концепцій у життя. У якості прикладу можна навести AR-додаток Froggipedia, який проводить учнів через процес вивчення внутрішніх органів жаби, не вимагаючи жодного реального препарування.

Дослідження показують, що навчання через досвід підвищує якість навчання для студентів і покращує запам’ятовування матеріалу на цілих 90%.

Такі види занурення в навчальний процес дозволяють краще зрозуміти складні поняття, а також підвищують зацікавленість учнів, які, можливо, не були зацікавлені в більш традиційних підходах до навчання.

Трансформація навчання на робочому місці

Компанії також використовують можливості інтернету майбутнього для створення більш ефективних і захоплюючих програм навчання співробітників.

Створюючи реалістичні симуляції у віртуальному середовищі, роботодавці можуть надавати працівникам практичний досвід без необхідності залишати свої робочі місця або нести додаткові витрати, пов’язані з фізичним розташуванням або матеріалами, необхідними для навчальних сесій. Імерсивне навчання також знижує ризик навчальних сценаріїв, які зазвичай можуть бути небезпечними, наприклад, навчання пожежників або правоохоронців.

Цей тип навчання із зануренням допомагає працівникам краще запам’ятовувати інформацію, ніж традиційні методи, такі як прослуховування лекцій, читання письмових інструкцій або перегляд навчальних відеороликів.

Транснаціональна нафтогазова компанія BP у партнерстві з Igloo Vision створила безпечний віртуальний тренінг для працівників нафтопереробних заводів. Igloo Vision побудувала шестиметровий іглу на нафтопереробному заводі BP у місті Халл, Англія, щоб працівники могли випробувати детальну копію заводу та потренуватися у виконанні критично важливих завдань із безпеки.

Роль блокчейну в майбутньому освіти

Технологія блокчейн також може вплинути на освіту в майбутньому, забезпечуючи безпечний і незмінний спосіб зберігання освітніх даних. Використовуючи блокчейн, навчальні заклади можуть безпечно зберігати записи студентів, навчальні матеріали, стенограми та інші важливі документи в зашифрованому цифровому реєстрі. Це гарантує, що лише уповноважений персонал матиме доступ до конфіденційної інформації, одночасно захищаючи її від зловмисників або хакерів.

У майбутньому ми зможемо зберігати і перевіряти наші освітні кваліфікації від різних провайдерів і установ в одному місці, усуваючи необхідність дзвонити в різні коледжі, щоб отримати копії документів або сертифікатів. Всі наші записи про освіту могли б зберігатися на блокчейні, а для зберігання наших документів можна було б використовувати щось на кшталт криптогаманця або електронного паспорта.

Смарт-контракти також можуть допомогти спростити адміністративні процеси, такі як зарахування нових студентів або трансфер кредитів між університетами.

Перенесення навчання в майбутнє

Метавсесвіт і пов’язані з ним технології мають значний вплив на освіту. Від доповненої до віртуальної реальності — ці інструменти революціонізують те, як ми вчимося як у формальних навчальних закладах, так і в умовах навчання на робочому місці.

Оскільки все більше людей знайомляться з можливостями метавсесвіту, цілком ймовірно, що освіта продовжуватиме розвиватися в цікавих напрямках. Ми вже досягли значних успіхів у створенні більш інтерактивного та захоплюючого навчання для учнів різного віку.

Освітянам, бізнесу, урядам і технологічним експертам необхідно буде співпрацювати, щоб забезпечити успішний перехід від традиційних методів навчання в класі до гібридного формату, коли воно відбувається у спільному віртуальному середовищі та фізичних аудиторіях.

Ілюстрація: conecta.tec.mx



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Налаштуйся на зміни. Нова психологія успіхуНалаштуйся на зміни. Нова психологія успіху
Правила мозку для роботи. Наука мислити розумніше в офісі та вдомаПравила мозку для роботи. Наука мислити розумніше в офісі та вдома
Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунгляхМудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)