Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Лідерство 30 травня 2012 р.

Вісім переконань видатних керівників

Джефрі Джеймс (Geoffrey James), автор колонки "Sales Source" в журналі Inc., переконаний, що найкращим керівникам притаманні вісім основних переконань.

Джефрі Джеймс (Geoffrey James)
Джефрі Джеймс
(Geoffrey James)
1. Бізнес — це екосистема, а не поле битви. Середньостатистичні керівники сприймають бізнес як конфлікт між компаніями, відділами чи групами. Вони збирають вражаючі "війська", щоб перемогти "ворогів", якими вважають своїх конкурентів, та завоювати "територію" — тобто клієнтів.

Видатні керівники вважають бізнес симбіозом, у рамках якого різні компанії співпрацюють заради виживання та процвітання. Вони створюють команди, які легко адаптуються до нових ринків та вибудовують партнерські стосунки з іншими компаніями, клієнтами і навіть конкурентами.

2. Компанія — це спільнота, а не механізм. Середньостатистичні керівники сприймають компанію як механізм, в якому співробітники виконують роль запчастин та коліщаток. Вони створюють жорсткі структури і встановлюють жорсткі правила, а потім намагаються зберегти контроль над цією "машиною", смикаючи за важелі та крутячи руль.

Видатні керівники сприймають бізнес як набір індивідуальних надій та мрій, спрямованих на спільну високу мету. Вони надихають співробітників присвятити себе успіху своїх колег — а отже всієї компанії.

3. Керівництво — це сервіс, а не контроль. Середньостатистичні керівники хочуть, щоб співробітники робили те, що їм говорять. Вони не сприймають ініціативу і створюють середовище, в якому панує менталітет: "зачекаємо, що скаже бос".

Видатні керівники задають загальний напрямок руху, а потім беруть на себе забезпечення співробітників ресурсами, необхідними їм для успішної роботи. Вони віддають право прийняття рішення підлеглим, що дозволяє команді випрацювати свої власні правила, і втручаються тільки у надзвичайних ситуаціях.

4. Співробітники — це однолітки, а не діти. Посередні начальники вважають підлеглих інфантильними та незрілими особами, яким при жодних обставинах не можна довіряти і яких неодмінно потрібно тримати під контролем.

Видатні керівники ставляться до кожного співробітника так, наче це найважливіша людина в компанії.

5. Мотивація народжується завдяки візії, а не через страх. Посередні керівники впевнені, що страх — перед звільненням, насміханнями, втратою бонусів чи привілеїв — це важлива складова мотивації. Як наслідок — співробітники бояться приймати ризиковані рішення і компанія перестає розвиватися.

Видатні керівники допомагають колегам побачити краще майбутнє і шлях, як стати частиною цього майбутнього. Як наслідок, співробітники працюють більш віддано, оскільки вірять у цілі компанії, їм по-справжньому подобається їх робота і вони знають, що успіх компанії стане їхнім особистим успіхом.

6. Зміни ведуть до зростання, а не до страждання. Середньостатистичні керівники сприймають будь-які зміни як додаткові труднощі, на які можна наважитися тільки якщо компанія знаходиться на межі повного провалу.

Видатні керівники вважають зміни невід'ємною частиною життя. Вони не женуться за "змінами заради змін", але чудово розуміють, що успіх можливий лише за умови, якщо співробітники компанії будуть використовувати нові ідеї та підходи до ведення бізнесу.

7. Технології відкривають нові можливості, а не слугують виключно інструментом автоматизації. Посередні начальники дотримуються застарілої думки, що ІТ-технології потрібні тільки для того, щоб підвищити контроль та прогнозованість. Вони встановлюють централізовані ІТ-рішення, які дратують співробітників.

Видатні керівники бачать в технологіях способи розвитку в співробітниках творчості та можливості для покращення стосунків.

8. Робота повинна приносити задоволення, а не перетворюватися на каторгу. Середньостатистичні керівники переконані, що робота — це необхідне зло. Вони щиро вірять, що співробітники ненавидять роботу, тому підсвідомо вважають себе тиранами, а підлеглих — жертвами. Не дивно, що кожен з них поводиться відповідно.

Видатні керівники ставляться до роботи як до приємного заняття і вважають, що вона повинна бути приємною в тому числі і для підлеглих. Тому справжні лідери вірять, що головне завдання керівника — поставити людей на ті посади, де вони зможуть почуватися по-справжньому щасливими.

За матеріалами "8 Core Beliefs of Extraordinary Bosses", Inc..
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Ментальные ловушки на работеМентальные ловушки на работе
Карьера для интровертов. Как завоевать авторитет и получить заслуженное повышениеКарьера для интровертов. Как завоевать авторитет и получить заслуженное повышение
Как стать генеральным директором. Правила восхождения к вершинам власти в любой организацииКак стать генеральным директором. Правила восхождения к вершинам власти в любой организации
Креативное мышление в бизнесеКреативное мышление в бизнесе
Эссенциализм. Путь к простотеЭссенциализм. Путь к простоте

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)