ІНСАЙТИ | Цінність персоналу 29 листопада 2011 р.

Співробітники: Найбільша цінність чи найбільший ризик?

Марк Сміт (Mark Smith), консультант з управління та професор з бізнесу у Corinthian Colleges, Inc., намагається відшукати відповідь на запитання, чи справді співробітники є найбільшою цінністю для компанії і в яких випадках вони можуть стати для неї найбільшим ризиком.

Марк Сміт (Mark Smith)
Марк Сміт
(Mark Smith)
Численні компанії стверджують, що "працівники є їхнім найбільш цінним активом". Але насправді мало хто з них вірить у власні слова, не кажучи вже про те, щоб здійснювати конкретні дії, які б доводили це твердження.

Дайте відповідь на запитання: коли останній менеджер чи супервайзер у вашій компанії був просунутий на вищу посаду, чи пройшов він необхідні тренінги та навчальні курси для отримання нових компетенцій?

За даними Corporate Learning Factbook, компанії витрачають близько $1200 на навчання кожного співробітника. Але тільки близько 20% від цієї суми витрачається на управлінське навчання. Звісно, деякі організації інвестують більше, ніж інші. Але загальні показники залишаються такими, як наведено вище.

Вартість "плинності" кадрів надзвичайно висока. Сам по собі низький рівень компетентності менеджера може й не суперечити політиці компанії, але саме він дуже часто стає причиною підвищення плинності кадрів. Більшість працівників, які покинули компанію "за власним бажанням" признаються, що зробили це через "поганого керівника".

Численні теоретики бізнесу не втомлюються говорити про важливість найму "правильних людей". Але мало хто пише про те, що робити з цими людьми, коли вони вже працюють у вашій компанії. А особливо рідко згадується, що низький рівень управління призводить до того швидкого відтоку найцінніших людей.

Дослідження Gallup показує, що близько 65% працівників звільняються саме через своїх безпосередніх начальників. "Я покинув не роботу, я покинув свого боса", — стверджують вони.

Інвестиції в навчання

Розвиток та визнання можуть суттєво допомогти, але ефективне управління передбачає наявність цілком конкретних лідерських навичок, які не можуть з'явитися на порожньому місці. Саме тому управлінське навчання є не просто "примхою", а ключовим аспектом ефективної системи розвитку менеджерів. І хоча деякі компанії до сих пір вважають кошти, виділені на навчання, витратами компанії, найбільш просунуті з них вже зрозуміли, що насправді це інвестиції, які в майбутньому багатократно окупляться.

Ось лише далеко не повний перелік дисциплін, з якими варто ознайомитися кожному менеджерові:

  • Коучінг
  • Комунікації
  • Управління конфліктами
  • Консультування
  • Прийняття рішень
  • Диверсифікація
  • Трудове право
  • Основи лідерства
  • Мотивація
  • Оцінка результативності
  • Вирішення проблем
  • Управління часом

Безперечно, для створення дієвої системи розвитку лідерів будуть необхідні чималі ресурси, але результат вартий інвестицій!

За матеріалами "Are employees your greatest asset or biggest risk?", management-issues.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Змінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у життіЗмінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у житті
Серійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіхуСерійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіху
Одна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатівОдна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатів

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)