ТЕНДЕНЦІЇ | Ринок праці 17 липня 2020 р.

Що потрібно для успіху в посткоронавірусному світі

Зараз, коли непевність у своєму професійному становищі спричиняє тривогу у величезної кількості людей, надзвичайно актуальним постає питання — як підготуватися до реалій посткоронавірусного світу.

Що потрібно для успіху в посткоронавірусному світі

«Ми вже певний час спостерігаємо, як у світі зростає швидкість змін, а пандемія ще більш прискорила цей процес; і тут є одна річ, що не підлягає сумнівам: спосіб функціонування компаній неминуче змінюватиметься», — пише Бернард Марр (Bernard Marr), відомий автор, засновник компанії Bernard Marr & Co.

Ось професійні якості, які, на думку Марра, дозволять вам здобути конкурентну перевагу на ринку праці у новій реальності.

Адаптивність та гнучкість

У посткоронавірусному світі залишиться дуже мало робіт «на ціле життя» і щоб вижити, більшості доведеться постійно оновлювати та вдосконалювати свої вміння, адаптуючись до змін у робочому середовищі.

Технічна грамотність

Пандемія COVID-19 значно прискорила хід цифрових трансформацій у компаніях, які намагаються набути більшої стійкості перед лицем «підривних» подій. Такі технології, як штучний інтелект, великі дані, віртуальна і доповнена реальність, інтернет речей і робототехніка, зроблять бізнеси менш вразливими в умовах спалаху пандемій. Тому фахівці, які зможуть допомогти компаніям якнайефективніше використати ці технології, матимуть неабияку перевагу.

Креативність та інноваційність

Під час пандемії ми побачили, наскільки важливою є креативність та інновація. Бізнеси, які знайшли спосіб надавати послуги у віртуальному просторі (як це зробили чимало медичних установ) або швидко перейшли на випуск нових продуктів (наприклад, Mercedes F1 замість гоночних авто почала виробляти інноваційні дихальні апарати) пережили економічні струси набагато легше, ніж інші.

Грамотність у сфері даних

Дані є «паливом» четвертої промислової революції. Маючи релевантні дані, компанії можуть точніше передбачити — як на них вплинуть майбутні «підриви», глибше зрозуміти ринкові тренди та зміни у потребах клієнтів і у підсумку краще зреагувати на вибух нової пандемії або інші надзвичайні обставини. Проте в даних немає сенсу без фахівців, здатних зрозуміти, яку інформацію вони в собі несуть, та використати це для прийняття кращих рішень. Отже, «аси» в цій сфері цінуватимуться працедавцями ще більше, ніж зараз.

Критичне мислення

Критичне мислення — ще одна навичка, яка набуватиме дедалі більшого значення у міру того як глобальна економіка відновлюватиметься після удару, нанесеного COVID-19. Під час пандемії, коли політичні лідери, уряди та бізнеси перекладали одне на одного провину за малоефективне реагування та намагалися приховати інформацію щодо хвороби від публічної уваги, ми спостерігали за вибухом «фейкових» новин і викидами «лавин» неправильно інтерпретованих даних та висновків досліджень. Люди, які можуть об'єктивно оцінити інформацію з різних джерел та визначити — чому можна довіряти, а чому ні, — матимуть суттєву перевагу.

Цифрова грамотність та навички програмування

Коронавірусна інфекція ще більш прискорила хід цифрової трансформації в різних організаціях світу. Відповідно, зростатиме потреба у фахівцях з добре розвинутими цифровими вміннями (серед іншого, в сфері програмування, розробки веб-сайтів, цифрового маркетингу). Індивіди, які зможуть забезпечити функціонування бізнесу в умовах, коли через економічні потрясіння або пандемії фізична взаємодія сторін транзакцій буде неможлива чи суттєво ускладниться, розглядатимуться як пріоритетні кандидатури в переліку потенційних співробітників. А оскільки зараз фактично всі компанії більшою або меншою мірою працюють у діджитал-просторі, можливості використати свої цифрові вміння є практично незліченними.

Лідерство

Однією зі змін у світі, де технологія бере на себе різні функції, які традиційно виконувалися людиною, і де соціальне дистанціювання та робота вдома ще певний час залишатимуться нормою, є те, що співробітники з усіх щаблів організації можуть отримувати повноваження щодо управління іншими. В посткоронавірусній реальності розвиток гіг-економіки (економіки вільної зайнятості) тільки прискорюватиметься і чимало людей працюватимуть у командах із гнучкою структурою, де різні індивіди у різний час братимуть на себе керівництво. Відповідно, зростатиме попит на професіоналів з добре розвинутими лідерськими уміннями, здатних надихати колег та допомагати їм розкривати свої сильні сторони.

Емоційний інтелект

Розвинутість емоційного інтелекту або здатності усвідомлювати і контролювати власні емоції та розуміти, що переживають інші, — ще одна якість, котра є особливо важливою у складні часи. В період, коли людей гризе неспокій через непевність у майбутньому — як своєму, так і компанії, де вони працюють — емоції стають ключем до згуртування колективу. Тому фахівці з добре розвинутими емоційними здібностями матимуть суттєву перевагу.

Навчання впродовж «цілого життя»

Згідно Всесвітнього економічного форуму, зміст 35% професійних умінь, які є критично важливими сьогодні, трансформуватиметься. Отже, єдиний спосіб не втратити свою значущість як фахівця — це продовжувати навчатися. На щастя, зростати професійно ще ніколи не було так просто, як сьогодні. Щоб підготуватися до роботи у посткоронавірусному світі, не потрібно вчитися кілька років, витрачаючи на це чималі кошти. Адже є величезна кількість практично безкоштовних та загальнодоступних навчальних онлайн-програм, які, зокрема, пропонують такі платформи, як Coursera, edX, Udacity, FutureLearn і iversity.

За матеріалами "8 Job Skills To Succeed In A Post-Coronavirus World", Forbes.

Ілюстрація: Getty Images



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Шлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собоюШлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собою
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування
Розвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати метиРозвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати мети

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)