ІНТЕРВ'Ю | Tom Peters 13 жовтня 2010 р.

Розмова з Томом Пітерсом

Том Пітерс (Tom Peters), автор книги "У пошуках досконалості" (In Search of Excellence) та більше десяти інших бестселлерів, змушує людей бізнесу переосмислювати стереотипи, які здавалися їм непорушними. Він також є головою власної компанії Tom Peters Company, яка займається консалтинговими та тренінговими послугами у всіх куточках світу. У своїй останній книзі "Маленькі великі речі" (The Little BIG Things) Том Пітерс розповідає про 163 найкращі уроки досягнення досконалості.

В інтерв'ю, яке пропонується вашій увазі, Том Пітерс відповідає на запитання, пов'язані з його роботою, підбором персоналу до його консалтингової компанії, способи диференціації консультаційних організацій та інші.

Том Пітерс (Tom Peters)
Том Пітерс
(Tom Peters)
З.: Якщо Ви шукаєте людину, з якою плануєте працювати, то на які якості звертаєте увагу, окрім, власне, здатності виконувати роботу?

В.: Я звертаю увагу на людський характер та відвертість ще до того, як оцінюю кваліфікацію людини. Ці особистісні навички мають надзвичайно велике значення для того, щоб можна було визначити, з якою людиною ви маєте справу.

З.: Численні дрібні консалтингові компанії на ринку намагаються скопіювати методологію та поведінку потужних організацій? Чи є в цьому сенс?

В.: Я сказав би, що в цьому є не більше сенсу, ніж якби невеличкі магазинчики намагалися скопіювати поведінку такого гіганта, як Wal-Mart. Коли Wal-Mart почав розширюватися, він міг просто відкрити свій супермаркет на якійсь із вулиць міста, і тим самим вирішити долю будь-якої конкуренції на цій вулиці. Конкурувати із цим гігантом, беручи на озброєння його тактику — просто безглуздо.

З.: У такому разі, яким чином компанії можуть диференціюватися, стати несхожими на будь-кого іншого?

В.: Вам потрібно бути феноменально ефективним у тій сфері, в якій ви працюєте. Наприклад, вас може виділити з натовпу подібних унікальний талант, який ви просуваєте на ринок? Чи навіть неунікальний талант, але підкріплений неймовірними навичками впровадження.

Багато людей ладні віддати останні свої заощадження у відкриття бізнесу, а коли їхній стартап провалюється, вони говорять собі: "Я підприємець і все може статися". Але правда зазвичай полягає в тому, що у них ніколи насправді не було нічого особливого на продаж.

З.: Багато консалтингових компаній сьогодні більше орієнтуються на клієнтський досвід, ніж на створення та впровадження дієвого робочого плану.

В.: Саме так. Втім, мій досвід підказує, що незалежно від того, чи фокусуєтесь ви тільки на клієнтському досвіді, чи взагалі не фокусуєтесь на ньому — в обидвох випадках ви залишаєтесь у програші. Потрібно думати як про клієнтський досвід, так і про виконання та впровадження дієвого плану.

З.: Ви надзвичайно захоплена людина і багато чого досягнули в своїй кар'єрі. А що надихає Вас і змушує вставати з ліжка вранці?

В.: Одна з моїх улюблених теорій полягає в тому, що таким мотиватором може бути тільки одне джерело — інновації. Уявіть ситуацію: ви молодий 26-річний співробітник відділу закупок у $40-мільйонній компанії. Навіть якщо ви не Ейнштейн — то все одно бачитимете, що у багатьох випадках компанія працює неідеально. Це стає вашим мотиватором — ви намагаєтесь стати агентом змін, який прагне вдосконалити свою роботу та роботу компанії.

За матеріалами "A Conversation with Tom Peters", Management Consulting News.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Теорія каст і ролейТеорія каст і ролей
Не турбувати. Як сфокусуватися в інформаційному шумі!Не турбувати. Як сфокусуватися в інформаційному шумі!
Ваш надійний тилВаш надійний тил
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)