ІНСАЙТИ | Криза і люди 30 березня 2020 р.

Як пережити теперішню кризу: поради від Патріка Ленсіоні

Зараз Патрік Ленсіоні (Patrick Lencioni), автор відомих бестселерів, президент консалтингової компанії The Table Group, як і багато інших його колег, опинився у вимушеному затворництві. Згідно правил, які діють у даний період у північній Каліфорнії, де він живе та працює, спілкуватися зі співробітниками можна тільки у віртуальному режимі. Для багатьох така ситуація — це не просто вихід за межі звичного способу життя, але й неабиякий стрес.

Як пережити теперішню кризу: поради від Патріка Ленсіоні

Що ж можуть зробити боси, аби допомогти впоратися з незвичними обставинами тим, хто знаходиться в їхньому підпорядкуванні? Патрик Ленсіоні дає своїм колегам-управлінцям три наступні поради.

По-перше, не бійтеся бути надмірно людяним. Це означає лише те, що потрібно виявляти увагу до підлеглих — бачити в них людей. Цікавитися тим, чого бояться працівники та що їх турбує — і це має стосуватися не лише роботи та економічної ситуації, але й особистого життя, близьких та знайомих людини. Навіть якщо у вас немає однозначних відповідей на всі запитання, що хвилюють ваших підлеглих, це не завадить вам вислухати, що їх непокоїть та висловити співчуття. І не потрібно, як це прийнято, приховувати свої занепокоєння. Не стримуйте себе у виявленні власної вразливості. Адже люди хочуть налагодити з вами емоційний зв’язок та знати, що вони не одинокі у своїх турботах.

По-друге, будьте настійливим. Зараз не той час, коли можна «дозувати» спілкування. Надсилайте співробітникам повідомлення, навіть якщо немає нової інформації і ви просто хочете запитати, як справи. Ніхто, пригадуючи цей період, не скаже: «Мій бос був занадто настирливим і безупинно дратував мене, надсилаючи листи, де підбадьорював та запитував — чи все добре». Коли люди перебувають в ізоляції, надмірність у спілкуванні потрібна, як ніколи.

І, нарешті, виявляйте креативність. Пробуйте робити щось нове. Час від часу скликайте наради в режимі відеоконференції. Обговорюйте не тільки робочі питання, але й заохочуйте людей розповідати про свої відчуття — про те, як вони переживають цю ситуацію, що відбувається в їхніх мікросвітах. Ви навіть можете запропонувати їм поділитися фільмами, іграми, іншими інструментами, які допомагають зберігати доброзичливу атмосферу в родині та змістовно проводити час. Криза — це можливість краще познайомитися одне із одним та сформувати зв’язки, що згуртовуватимуть людей ще довго після того як завершиться криза.

Якщо чогось не варто робити — так це намагатися бути стриманим та безликім, як цього вимагає «бізнес як завжди». Не можна надовго зникати з поля зору працівників або виявляти непослідовність у словах чи діях. Зараз ви маєте напружити всі сили для того, аби вийти поза межі зони комфорту та, можливо, діяти у незвичний для себе спосіб, шукаючи неординарні рішення.

За матеріалами "Patrick Lencioni: 3 Thoughts for Leaders In a Perilous Time", Chief Executive.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Нетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікаціїНетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікації
Як вижити серед токсичних людейЯк вижити серед токсичних людей
Рік корисних звичок. Повний курс знань, щоб набути звичок, важливих для добробуту і щастя. Збірник самарі + аудіокнигаРік корисних звичок. Повний курс знань, щоб набути звичок, важливих для добробуту і щастя. Збірник самарі + аудіокнига

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)