ІНСАЙТИ | Лідерство 28 березня 2016 р.

Лідерство чотирьох стихій

«Подеколи неможливо розпізнати потенційного лідера серед "послідовників" і лише випадкова знакова подія стає каталізатором перетворення людини "як всі" на провідника», — пише Фаз Фазаль (Faz Fazal), генеральний директор Stonewater Consulting Group.

Фаз Фазаль (Faz Fazal)
Фаз Фазаль
(Faz Fazal)
Якось під час розмірковувань над сутністю лідерства, мені пригадалась мить із часів юності, коли будучи в поході, я сидів на м’якій землі біля вогнища, полум’я якого коливав легкий вітерець, та слухав, як десь неподалік дзюрчав струмок. Так у мне з’явилась думка, що чотири стихії Всесвіту є дуже точною метафорою, яка виражає сутність характеру лідерів. Напевно, ви впізнаєте деякі з описаних нижче рис у собі та своїх колегах.

Земля. На лідера цього типу завжди можна покластися. Ця людина, мовби монолітна скеля, є самим ототожненням рішучості та надійності. Можете сміло розраховувати, що в разі негараздів вона підставить вам своє плече. Напевно, такі лідери не надто добре вміють надихати, зате вони знають, як зробити так, щоб все працювало як годинник. І ще, ви завжди можете передбачити, чого від них слід очікувати. Проте, якщо рівень напруження починає зашкалювати, лідер-«земля» інколи втрачає властиву йому чіткість мислення. Швидше всього, підлеглі вже звикли до того, що це може потягнути деякі неприємні наслідки.

Вітер. Такий лідер може бути найнепостійнішою людною на світі. Сьогодні він, як теплий вітерець заохочування, спокійно скеровуватиме вас, допомагаючи виконувати завдання, а завтра — впадає в іншу крайність і нагадує ураганний вітер, здатний зрівняти цілі міста з землею. Лідери цього типу «мотивують» людей, витискаючи з них все, що можна, та змушуючи виконувати подеколи нереальні завдання в нереальні терміни. Коли міцніє «буря», атмосфера в структурі насичується «високовольтними зарядами». Тоді одні починають ганяти туди-сюди, «штовхати» один одного, намагаючись «перетягнути ковдру на себе», а інші знаходять закуток, де можна спокійно перечекати «негоду».

Вогонь. Якби наші пращури не навчились видобувати вогонь, то навряд чи ми б вижили як біологічний вид. Із правіку вогонь давав людям тепло та можливість готували їжу. Але водночас він є найбільш руйнівною з усіх стихій. Коли йдеш за лідером, який «випалює» собі шлях у бізнес-середовищі, відчуваєш неймовірне піднесення, але будь-якої миті іскри полум’я можуть посипатись на вас і тоді, не виключено, ви залишитесь калікою. Лідер-«вогонь» є вибуховою особистістю: зараз він випромінює тепло спокою, а через секунду перетворюється на «вогонь», що бушує навколо вас. Обережно!

Вода. Коли водяна течія прокладає русло серед місцевості, вона забирає з собою все, що трапляється на шляху. Якщо ріка мілка, вона тече швидко, якщо — широка й глибока, її рух стає повільним та розміреним. Такому лідерові вдається занурити членів команди у свою візію та переконати їх рухатись в одному напрямі, крок за кроком просуваючись до цілі. На відміну від своїх колег із категорії «вітер» та «вогонь», лідер-«вода» враховує перепони, котрі виникають на шляху. І якщо команда впирається в «дамбу», темп її руху вповільнюється, хоча це може спричинити розчарування серед людей. Крім усього, найкращі лідери цього типу заохочують підлеглих перевіряти свої силу та плисти проти течії, якщо цього вимагають обставини.

За матеріалами "The Four Natural Elements Of Leadership", LinkedIn.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Вміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізаціюВміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізацію
ПрокрастинаціяПрокрастинація
Перемогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потімПеремогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потім

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)