ІНСАЙТИ | Поведінка керівника 30 січня 2015 р.

Дивацтва керівників: чому вони поводяться так

Автор: П'єр Касс (Pierre Casse)
Джерело: журнал "&.СТРАТЕГИИ"

Ваші боси просто дивні, чи насправді пояснення їх суперечливої поведінки все ж таки є?

П'єр Касс (Pierre Casse)
П'єр Касс
(Pierre Casse)
Як часто ви ловили себе на думці, що ваші керівники ведуть себе неадекватно і здійснюють вчинки, які, з вашої точки зору, позбавлені всякого сенсу? На перший погляд, вам навіть може здаватися, що їх слова і дії суперечать логіці розвитку компанії та її бізнесу. Але давайте запитаємо себе: чи не стоять за цією ірраціональністю абсолютно очевидні мотиви?

Розберемо три типи суперечливих поведінкових моделей, властивих багатьом керівникам, і спробуємо відповісти на кілька головних питань: чи ведуть вони себе зухвало; чи впливає це на компанію; що може якщо не виправдати, то як мінімум пояснити дану поведінку?

Протиріччя №1. Керівник не ділиться ні з ким частиною суттєвої інформації, яка може виявитися дуже важливою з точки зору досягнення командою певного результату. Він не втомлюється повторювати, що результат критично важливий, і навіть встановлює тимчасові рамки для його досягнення, але при цьому не інформує команду про те, що саме знає сам і що може вплинути на результат.

Протиріччя №2. Керівник захищає слабких членів команди замість того, щоб надавати всіляку підтримку сильним. Здається, це відбувається скрізь і всюди і демотивує весь колектив. Хтось щосили трудиться, не отримуючи ані найменшого визнання, в той час як підвищення і блага дістаються явно не тим, хто їх заслуговує.

Протиріччя №3. Деякі керівники перетворюються на справжніх тиранів, часто компенсуючи таким чином невпевненість у самих собі. Вони не готові визнати свою безпорадність і створюють нестерпні умови для роботи своєї команди, щоб було на кого списувати помилки. Фактично вони лише імітують владу, тероризуючи своїх підлеглих.

Що ж змушує цих людей вести себе подібним чином? Відповідь досить проста: багато з них ведуть подвійну гру, адже в кожній організації процеси відбуваються на двох рівнях — внутрішньому і зовнішньому. Це пояснює, наприклад, чому деякі керівники занадто обережно поводяться з інформацією. Інформація — це влада.

Чому керівники підтримують слабких? Очевидно, тому, що це може якось допомогти їхній кар'єрі. Особливо часто вони йдуть на поступки, якщо не найкращий виконавець добре вбудований в систему або близький до кого-небудь з топ-менеджерів. Мережа контактів — це влада.

Лише деякі керівники психологічно вільні від неймовірного тиску і боязні не впоратися зі своєю роботою. Одні вчаться протистояти труднощам разом зі своєю командою, інші ж перекладають свій стрес на інших. Вони прямо посилають сигнали того, хто ще вище їх: «Я — ОК, незважаючи на низьку якість роботи моїх співробітників. Вже повірте мені!».

Лідери, які керують компаніями, переслідують як би дві цілі: з одного боку, вони грають в гру під назвою «бізнес», з іншого — слідують якомусь прихованому плану, вибудовуючи відносини. Це відбувається у всіх організаціях.

Ми розглянули деякі поведінкові моделі лише як приклади того, що сьогодні прийнято називати «раціональною ірраціональністю». Вони здаються дивними і суперечливими, але, в той же час, не позбавлені сенсу — особливо для тих, хто ними користується!ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Міф досвіду. Чому ми засвоюємо хибні уроки і як це виправити?Міф досвіду. Чому ми засвоюємо хибні уроки і як це виправити?
Закони переможців. Як здійснити cвої мріїЗакони переможців. Як здійснити cвої мрії
Tiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життяTiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життя

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)