РЕЦЕНЗІЇ | Книжкові новинки 16 лютого 2023 р.

Бізнес-книги: 10 найбільш очікуваних новинок зими

Як ставити собі правильні запитання; чому підрив заради підриву не є розумною стратегією; як відірватися від звичного; які можливості відкриває метавсесвіт для бізнесу та суспільства; який фреймворк дозволяє максимізувати продуктивність і зменшити перевантаження, а який озброює тактикою сповільнення ситуацій із високими ставками тощо — у нових книгах від Райана Ліка, Шона Канунго, Аллана Янга, Кеті Хакл, Ніка Зонненберга та інших авторів. Leading Blog представив добірку найкращих бізнес-книг, які видано зимою 2022-23 року.

Бізнес-книги: 10 найбільш очікуваних новинок зими 2022-23

1. «На рівень вище: 12 запитань для особистого та професійного розвитку» (Райан Лік)

Leveling Up: 12 Questions to Elevate Your Personal and Professional Development by Ryan Leak

Незалежно від того, чи керуєте ви десятьма, сотнею або набагато більшою кількістю людей, немає нікого важливішого, ніж ви самі. Якщо ви не здатні управляти собою, чому хтось інший захоче йти за вами? Райан Лік, який щороку спілкується з тисячами лідерів, зрозумів, що найуспішніші люди взяли на себе відповідальність за власний розвиток — і для того, щоб реалізувати свій потенціал, вам потрібно повністю зрозуміти себе.

Бути великим лідером означає не мати всі відповіді, а ставити правильні запитання — і це починається з ретельного самоаналізу та запрошення інших розповісти, що вони у вас бачать. «Leveling Up» допоможе вам сконцентруватися на тому, якою людиною ви стаєте, і подумати про цілі, яких ви хочете досягти.

2. «Сміливці: інновації та підриви, щоб стати по-справжньому незамінними» (Шон Канунго)

The Bold Ones: Innovate and Disrupt to Become Truly Indispensable by Shawn Kanungo

Підрив заради підриву не є розумною стратегією, якщо ви шукаєте способи прискорити свою кар’єру та стати справді незамінним працівником. Із книги «The Bold Ones» ви дізнаєтесь, що потрібно бути не стільки підривними, скільки сміливими: достатньо впевненими у собі, щоб кидати виклик індустріям, і, водночас, достатньо практичними, щоб їх відтворювати.

Всесвітньо відомий стратег із підривів Шон Канунґо пропонує практичний посібник для людей, які знають, що їм потрібно стати сміливішими, щоб просунути свою кар’єру та компанію вперед, але не знають, як впроваджувати інновації: ви дізнаєтеся, з чого почати, що робити і як прорватися зі своїми ідеями. У книзі на основі уроків, отриманих від найбільш видатних світових новаторів, представлено вісім нетрадиційних стовпів успіху.

3. «Мудрі рішення: науково обґрунтований підхід до кращого вибору» (Джеймс Лоер, Шейла Олссон)

Wise Decisions: A Science-Based Approach to Making Better Choices by James E. Loehr, Sheila Ohlsson Walker

Кожен із нас що 15 хвилин може приймати десять або більше невеликих рішень. Деякі з них відносно несуттєві, тоді як інші можуть змінити хід нашого життя. А що, якби ви могли покращити всі свої рішення і почати будувати більш здорове, продуктивне та осмислене життя?

У книзі «Wise Decisions» команда досвідчених експертів галузі пропонує заснований на фактах і дослідженнях план прийняття найкращих рішень, які ви можете реалізувати, використовуючи наявну у вас інформацію. Ви навчитеся цілеспрямовано докладати зусиль, необхідних для того, щоб перетворити процес прийняття рішень на такий, що ґрунтується на розумі, емоціях, інтуїції та науці.

4. «Коли кожен веде за собою: як виявляти та вирішувати найскладніші проблеми» (Ед О’Меллі, Джулія Фабріс МакБрайд)

When Everyone Leads: How The Toughest Challenges Get Seen And Solved by Ed O’Malley and Julia Fabris McBride

Лідерство — це залучення інших до вирішення складних проблем. Ці проблеми з’являються у нашому професійному житті, у наших громадах, у наших сім’ях — і вони здаються нерозв’язними. Тобто такими, що виходять за межі нашої здатності усвідомити, що потрібно зробити, або — за межі нашої спроможності здійснити необхідні зміни. Але це не так. Тому що лідерство — це активність, маленькі дії, що здійснюються в моменти можливостей. І коли ви починаєте озиратися навколо, ви можете почати бачити більше таких моментів і користуватися можливостями, що відкриваються в ці моменти. А головне — ці можливості ви можете допомогти побачити іншим.

5. «Disruptable: відірватися від звичного» (Аллан Янг)

Disruptable: Break Away From Ordinary by Allan Young

Коли востаннє ви виходили за межі своєї зони комфорту і наважувалися на невдачу? У книзі «Disruptable» Аллан Янг показує, як прийняття своєї несхожості на інших, вихід із зони комфорту, спостереження за неможливим, наваження на невдачу та цілеспрямовані дії виведуть вас на шлях навмисного особистого підриву, який назавжди змінить ваш світ. Якщо ви готові зустрітися зі своїми страхами і прийняти свої невдачі, ви також зможете насолоджуватися цілковитою свободою безмежного зростання.

6. «Вхід у метавсесвіт: базовий путівник по бізнес-можливостям епохи Web3» (Кеті Хакл)

Into the Metaverse: The Essential Guide to the Business Opportunities of the Web3 Era by Cathy Hackl

Книга «Into the Metaverse» змінить уявлення про інтернет та його місце для тих, хто хоче вести успішний бізнес сьогодні і в майбутньому. Якщо інтернет спочатку використовувався для того, щоб з’єднати нас з інформацією, а потім перетворився на соціальну мережу для спілкування між людьми, то Web3, який з’єднує людей, місця і речі, допоможе створити наступника сучасного мобільного інтернету — метавсесвіт. Він зведе разом і об’єднає наше фізичне і цифрове життя, і — так само, як соцмережі перевернули наше життя і наш бізнес — Metaverse сколихне все ще більше.

Це також важливий бізнес-довідник для розуміння революційних технологій, які уможливлюють цей грандіозний зсув, а також можливостей, які метавсесвіт відкриває для бізнесу та суспільства.

7. «Культура — це шлях: як лідери на кожному рівні будують організацію для швидкості, впливу та досконалості» (Метт Мейберрі)

Culture Is the Way: How Leaders at Every Level Build an Organization for Speed, Impact, and Excellence by Matt Mayberry

Колишній гравець NFL Pro, всесвітньо відомий спікер і консультант з управління Метт Мейберрі пропонує чіткий і практичний план залучення співробітників і досягнення ними максимальної продуктивності.

Із книги «Culture Is the Way» ви дізнаєтеся, як керівники на всіх рівнях можуть створити культуру на робочому місці, котра сприятиме досконалості організації та розкриттю повного потенціалу кожного працівника. Ви також дізнаєтеся: як побудувати культуру, в якій люди можуть стати кращою версією себе і трансформувати ефективність організації; п’ять поширених перешкод, які заважають лідерам використовувати культуру для досягнення найкращих результатів від своїх людей, і як їх подолати; а також — як впровадити свій план дій для досягнення культурної досконалості в усій організації.

8. «Вийти на свіже повітря: як команди можуть використовувати системи та інструменти, щоб перестати потопати в роботі» (Нік Зонненберг)

Come Up for Air: How Teams Can Leverage Systems and Tools to Stop Drowning in Work by Nick Sonnenberg

«У добі просто не вистачає годин, щоб все встигнути!» Звучить знайомо? Забудьте про старі концепції тайм-менеджменту та культуру поспіху, коли ви працюєте, поки не вигорите. Ви і вся ваша команда можете зробити більше за набагато меншу кількість годин, якщо матимете правильний план. «Come Up for Air» — саме такий план.

За роки побудови провідного консалтингового бізнесу з підвищення ефективності Нік Зонненберг виявив основну причину, чому так багато команд перевантажені. Справа не в тому, що їм не вистачає часу, що керівники очікують від своїх співробітників занадто багато, або що не вистачає людей. Проблема в тому, що всі потопають у непотрібній роботі та неефективності, які заважають їм зосередитися на роботі, яка приносить результат. Із книги ви дізнаєтеся про CPR® Business Efficiency Framework — перевірену систему для лідерів, менеджерів і команд, яка дозволяє максимізувати їхню продуктивність і зменшити перевантаження, використовуючи правильні інструменти у правильний спосіб і в потрібний час.

9. «Спалити човни: викиньте план Б за борт і розкрийте свій потенціал» (Метт Хіггінс)

Burn the Boats: Toss Plan B Overboard and Unleash Your Full Potential by Matt Higgins

Викладач Гарвардської школи бізнесу та відомий ангельський інвестор Метт Хіггінс розкриває контрінтуїтивну формулу безперервного зростання, яку тисячоліттями використовували як воєначальники, так і серійні підприємці: забудьте про план Б і «спаліть човни».

Від Сунь-Цзи до Юлія Цезаря в історії існує смілива і високоефективна тактика: коли лідери хочуть мотивувати свої війська на успіх, вони знищують усі можливості для відступу і йдуть ва-банк заради виконання місії. Вони спалюють свої човни; це перемога або смерть, і ясність абсолютного відчаю рухає їх до перемоги.

10. «Лідерство в реальному часі: знайдіть свої виграшні ходи, коли ставки високі» (Девід Ноубл, Керол Кауфман)

Real-Time Leadership: Find Your Winning Moves When the Stakes Are High by David Noble, Carol Kauffman

Найкращі лідери у найвідповідальніші моменти знають, як прочитувати ситуацію, реагувати у найефективніший спосіб і рухатися вперед. Ви це теж можете. Легенди лідерського коучингу Девід Ноубл і Керол Кауффман покажуть вам, як це зробити, за допомогою свого інноваційного фреймворку — MOVE.

MOVE озброїть вас тактикою, необхідною для того, щоб сповільнювати ситуації з високими ставками, перш ніж вони вас прискорять. Ви навчитеся володіти моментом, генерувати варіанти реагування та швидко оцінювати їх, перш ніж діяти. Коли ви станете дедалі краще використовувати цю систему, ви побачите, що зможете розпізнавати ці моменти як видатний спортсмен, який може «читати» поле, коли розгортається гра, або прекрасний диригент, який передбачає, що потрібно для найкращого виконання.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Рішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світРішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світ
Можливо все!Можливо все!
Змінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у життіЗмінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у житті

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)