ТЕНДЕНЦІЇ | HR 6 липня 2020 р.

Як технології та інновації змінюють HR-індустрію в Україні

Джерело: MMR

Агентство інновацій Center42, бізнес-школа CAPS і кар’єрний портал Happy Monday опублікували HR Innovation Research 2020 — дослідження ключових трендів та викликів української HR-індустрії нового десятиліття, пов’язаних з технологіями та інноваціями.

Як технології та інновації змінюють HR-індустрію в Україні

У проєкті взяли участь понад 60 HR та L&D-фахівців українських прогресивних компаній України, які мають від 30 до 5000+ співробітників у IT, e-commerce, телекомунікації, консалтингу, маркетингу, FMCG чи ритейлу.

Обов’язки HR-менеджерів

78% HR та L&D-спеціалістів зазначили, що ключовою роллю та обов’язком HR-менеджера в найближчому майбутньому стане запуск інновацій в компанії, адже впровадження інновацій та технологій дозволяє зробити HR-процеси більш ефективними.

На думку респондентів, важливими обов’язками також будуть — навчання команди (73%) та налагодження внутрішньої комунікації (69%). Зокрема, пандемія призвела до того, що питання, які завжди вирішували HR-департаменти, стали надважливими для бізнесу в умовах коронакризи. Побудова прозорої комунікації та формування комфортної командної атмосфери, в якій співробітники рідше відчувають ізоляцію чи дезорієнтацію щодо майбутнього, є критично важливою для успіху організацій.

Технології та інноваційні тренди

57% респондентів вважають, що автоматизація та діджиталізація змінять HR-сферу за найближчі 5 років через оптимізацію більшості HR-процесів всередині компаній.

Також збільшується попит на Big data (31%) та штучний інтелект (28%), що допомагають проводити більш якісну HR-аналітику та сприяють ефективнішому рекрутингу.

Формати зайнятості

90% HR та L&D-спеціалістів вважають, що майбутнє — за змішаним типом співпраці, що передбачає постійну зайнятість з гнучким графіком та можливістю працювати як віддалено, так і з офісу. Карантин також посилив запит на віддалену та проєктну роботу.

Навчання та розвиток

В умовах постійних змін особливого значення набуває здатність L&D-функції формувати культури безперервного навчання в організації. Після розгортання коронакризи компанії під час навчання все частіше використовують внутрішню експертизу та практичні програми. Пріоритетними навичками для співробітників HR та L&D-фахівці визначають гнучкість та адаптивність.

Загальни тренди, які впливатимуть на управління талантами

71% опитаних вважають, що нові технології невідворотно змінюють HR-ландшафт — підвищується ефективність роботи команд, автоматизуються HR-процеси, з’являється гнучкість в процесі прийняття рішень.

Також під час карантину стрімко зріс запит на адаптацію HR до зовнішніх змін, пов’язаний з новими глобальними викликами та можливостями. Натомість, фокус на людину як тренд виявився досить суперечливим: частина компаній продовжить орієнтуватись «на внутрішнього клієнта», тобто співробітника, а частина зосередиться на оптимізації бізнес-процесів за рахунок цього тренду.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритетиЕсенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети
Напролом. Мистецтво перетворювати перешкоди на перемогиНапролом. Мистецтво перетворювати перешкоди на перемоги
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)