ТЕНДЕНЦІЇ | Технології 13 квітня 2023 р.

Технологічна візія 2023: дослідження Accenture розкриває майбутнє ШІ в організаціях

Accenture — глобальна сервісна компанія, яка допомагає компаніям, урядам та іншим організаціям розвивати свій цифровий потенціал — опублікувала нове дослідження під назвою «When Atoms Meet Bits: The Foundations of Our New Reality» («Коли атоми зустрічаються з бітами: основи нашої нової реальності»). У звіті йдеться про те, що генеративний штучний інтелект та інші технології, що стрімко розвиваються, віщують нове майбутнє для бізнесу.

Дослідження, що є частиною «The Accenture Technology Vision 2023», вивчає технологічні тренди, котрі компанія описує як такі, що «лежать в основі конвергенції фізичного та цифрового», оскільки організації прагнуть і надалі розвивати свої компанії в цифровому форматі.

Технологічна візія 2023: дослідження Accenture розкриває майбутнє штучного інтелекту в організаціях

Accenture висвітлила чотири ключові тренди, які будуть важливими для розвитку в майбутньому:

  • Генеративний штучний інтелект (GenAI). Згідно з дослідженням Accenture, 98% керівників погодилися, що GenAI стане поштовхом до творчості та інновацій, а 95% заявили, що це буде початком нової ери корпоративного інтелекту.

  • Цифрова ідентичність. Можливість автентифікації цифрових користувачів і активів зараз розглядається трохи менше ніж 90% керівників як стратегічний бізнес-імператив, а не лише як технічна проблема.

  • Дані. Accenture стверджує, що штучний інтелект (ШІ) не зможе повністю розкрити свій потенціал, доки компанії не зруйнують ізоляцію даних і не модернізують свої інформаційні бази. 90% керівників заявили, що дані стають ключовим конкурентним фактором в організаціях і галузях.

  • Наш довічний фронтир. Зворотний зв’язок між наукою і технологіями стає все швидшим, йдеться в дослідженні, причому вони прискорюють розвиток одна одної таким чином, що, на думку 75% респондентів, можуть почати вирішувати глобальні світові виклики.

«Наступне десятиліття буде визначатися трьома мегатехнологічними трендами — хмарними технологіями, метапростором і штучним інтелектом — які разом скоротять відстань між нашим цифровим та фізичним світом», — сказав Пол Догерті (Paul Daugherty), виконавчий директор групи Accenture Technology. «Хоча генеративний ШІ матиме далекосяжний вплив, лідери повинні зануритися в нього вже зараз, щоб повністю реалізувати його потенціал, оскільки він потребуватиме значних інвестицій у дані, людей і кастомізацію фундаментальних моделей для задоволення унікальних потреб організацій».

Догерті, окрім цього, зазначив, що метавсесвіт і квантові обчислення трансформують індустрії, і що вони повинні бути на «радарі кожного».

«Ми підійшли до захоплюючого рубежу технологічних інновацій для бізнесу, де ми не просто оцифровуємо, а починаємо застосовувати цифрову основу на практиці. Наступна хвиля трансформації бізнесу перейде від створення ізольованих цифрових можливостей до створення нової реальності, яка безперешкодно поєднає фізичне життя, яке ми ведемо, з цифровим. Це не лише відкриває нові можливості для створення продуктів/послуг і нових способів роботи, але й є рушійною силою нової ери наукових досліджень. Аби повністю розкрити можливості нової реальності компаніям необхідно розробити інноваційну стратегію на трьох китах — інформація, фізичні системи та наукові технології, — продовжуючи інвестувати в розвиток навичок у таких сферах, як квантові обчислення, штучний інтелект, доповнена реальність, творче мислення та здатність до критичного мислення — якщо назвати лише деякі з них», — додав Махеш Зурале (Mahesh Zurale), старший керуючий директор, керівник Центрів передових технологій Accenture в Індії.

Дослідження також висвітлює розвиток ChatGPT, який неможливо було не помітити в заголовках новин по всьому світу. Accenture стверджує, що ця технологія «привернула увагу світової спільноти до можливостей генеративного штучного інтелекту розширювати людські здібності». За оцінками компанії, до 40% всього робочого часу буде підтримуватися або доповнюватися за допомогою мовного ШІ. Серед бізнес-лідерів майже 100% респондентів погодилися, що базові моделі ШІ відіграватимуть важливу роль у стратегіях їхніх організацій протягом наступних трьох-п’яти років.

Про дослідження

Для звіту «When Atoms Meet Bits: The Foundations of Our New Reality» Accenture зібрала інформацію від зовнішньої консультативної ради з понад двох десятків фахівців-практиків із державного та приватного секторів, академічних кіл, венчурного капіталу та підприємницьких компаній, а також провела глобальне опитування 4777 директорів і керівників вищої ланки у 34 країнах і 25 галузях у період із грудня 2022 року по січень 2023 року.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Розум без меж! Навчайся, зростай і живи без бар’єрівРозум без меж! Навчайся, зростай і живи без бар’єрів
Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунгляхМудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях
12 важелів успіху12 важелів успіху

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)