ТЕНДЕНЦІЇ | IT 8 липня 2011 р.

ІТ будуть формувати стратегію всього бізнесу

Спільне дослідження компанії Gartner і видання Forbes, проведене серед рад директорів великих компаній, показало, що вплив ІТ-директорів на загальну стратегію бізнесу буде зростати. Тому ІТ-підрозділи повинні бути готові до змін.

Gartner: ІТ будуть формувати стратегію всього бізнесу Переконані в майбутніх важких часах, ради директорів усе більше очікують на дуже високий стратегічний внесок інформаційних технологій у 2012-му році, повідомляє компанія Gartner. Очікування респондентів, що стосуються стратегічної участі ІТ у бізнесі, виросли з 32% у 2010-му році до 66% у 2012-му.

В опитуванні 96 директорів компаній, яке проводилося з жовтня по грудень 2010 року, взяли участь компанії з виторгом більше $1 млрд.

Хорхе Лопес (Jorge Lopez), віце-президент і провідний аналітик Gartner, уважає, що досягнення більшого впливу ІТ, в умовах бюджетних обмежень, є тим, що змушує переписати правила, за якими діють ІТ. "Є два аспекти: продуктивність ІТ, де внутрішні операції і структури реформовані самими ІТ для досягнення вартості, що значно відрізняється від конкурентної, а також сценарій CIO, де ІТ-організація займає лідируючі позиції, переписуючи правила конкуренції в галузі. Щоб виправдати підвищені очікування, буде потрібно переосмислити те, як працюють ІТ", — сказав Лопес.

Хоча 73% опитаних керівників уважають, що економічна ситуація жорстка й залишиться такою у доступному для огляду майбутньому, більше половини (51%) сказали, що вони як і раніше орієнтовані на зростання доходів. Напруга між цими двома точками зору означає, що ІТ-директорам необхідно ретельно планувати системи, які знадобляться для розвитку, але будувати їх гнучко, на випадок зміни обставин в умовах високого рівня непередбачуваності.

Одна із цілей дослідження — уточнити, яка є точка зору рад директорів на різні питання бізнесу, що постають перед ними. Існувала гіпотеза, що питання управлінського рівня, такі як корпоративне управління, поряд з корпоративною соціальною відповідальністю, диверсифікованістю робочої сили, "зеленою" політикою й добродійною діяльністю, будуть мати високий рейтинг. Однак, серед 28-ми найвищих пріоритетів існувало чітке розмежування, де пріоритети бізнесу розділені на три групи:

  • Топ-12: Блок ефективності бізнесу: у цьому списку домінували питання, що мають прямий зв'язок з доходами й прибутком.

  • Середні 8: Блок політики ради директорів: тут домінували питання, що стосуються безпосередньо ради, такі, як призначення або зміцнення керівництва.

  • Нижні 8: Блок соціальної відповідальності: цей список містить "зелену" політику, корпоративну соціальну відповідальність і добродійну діяльність, а також політичне лобіювання.

Лопес відзначив, що переважає наступний орієнтир: рятування від усього, що не є головним у бізнесі. "Рецесія вже скоротила значну кількість непотрібних дій у підприємствах більшості галузей. Ці кроки призначені для зниження витрат бізнесу, які не входять до складу основної стратегії, а ІТ тут нічим не відрізняються".

За матеріалами TADVISER.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
12 важелів успіху12 важелів успіху
Принцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєриПринцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєри
Рік корисних звичок. Повний курс знань, щоб набути звичок, важливих для добробуту і щастя. Збірник самарі + аудіокнигаРік корисних звичок. Повний курс знань, щоб набути звичок, важливих для добробуту і щастя. Збірник самарі + аудіокнига

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)