ТЕНДЕНЦІЇ | ERP 15 грудня 2011 р.

Топ-10 трендів ERP на 2012-ий рік

Дослідницька компанія Panorama Consulting Group підготувала перелік головних тенденцій, які будуть впливати на світовий ринок ERP-систем у 2012-му році. У їхньому числі є як негативні, так і позитивні тренди.

Panorama Consulting Group: Топ-10 трендів ERP на 2012-ий рік У 2012-му році серйозно зросте кількість провальних ERP-проектів і позовів до системних інтеграторів, ринок продовжить консолідуватися, а серед вендорів почнеться справжня боротьба за виживання.

Триваюча консолідація галузі

Експерти Panorama Consulting вважають, що ринок ERP-систем продовжить консолідуватися. Покупка Lawson Software компанією Infor була лише початком. Бар'єр для виходу на ринок ERP досить низький, і це привело до появи великої кількості постачальників: близько 200 вендорів пропрієтарних систем. У той же час, глобальні економічні умови зараз не надто сприяють такого роду бізнесу, так що активність M&A серед вендорів буде дуже висока.

Перестановка сил серед лідерів

Вендорів ERP-систем першого рівня очікує "струс". Оскільки "велика трійка" ринку ERP — SAP, Oracle і Microsoft Dynamics — не збирається поступатися позиціями, з'являться бажаючі серед гравців другого ешелону цю частку якимсь чином завоювати. Наприклад, після покупки Lawson компанія Infor опиниться в кроці від гравців другого рівня, тоді як вони, у свою чергу, продовжать дуже швидко рости, особливо на ринку систем для середнього і малого бізнесу. До другого рівня вендорів належать, наприклад, IFS, Epicor, Kinaxis і QAD.

Ріст кількості провальних проектів

Аналітики з жалем констатують триваючий ріст кількості провальних ERP-проектів. Ця тенденція збережеться. Убогі ІТ-бюджети та розповсюджений підхід "зроби сам" є головною причиною ERP-невдач.

Ріст кількості позовів до постачальників ERP

З попереднього пункту очевидно, що слідом за шквалом ERP-провалів буде рости і число позовів замовників до системних інтеграторів і вендорів. Більше того, на ринку росте попит на спеціалізовані послуги з подачі й обслуговування таких позовів. Так що 2012-ий рік, як обіцяють експерти, пройде під девізом "Epic Fail".

Попит на послуги інтеграторів збільшиться

ПО ТЕМІ:
 • 10 современных трендов для ERP
 • Як уже було сказано вище, спроби впровадження ERP-систем без залучення консультантів часто приречені на провал. Так що топ-менеджмент повинен зробити висновки про приреченість такого підходу. Як наслідок, попит на послуги системних інтеграторів зросте. Компанії прийдуть до усвідомлення, що досвідчені консультанти, які мають великий досвід аналогічних впроваджень, здатні виконати проект краще, швидше і набагато дешевше.

  Розвиток моделі SaaS ERP

  Провайдери рішень SaaS ERP продовжать займати невелику частку ринку в цілому. Однак, якщо раніше такі компанії як Salesforce.com, Plex Systems, Netsuite, Kinaxis і Workday в основному працювали з малим бізнесом, то тепер вони почнуть розширювати границі власного бізнесу за рахунок середніх компаній.

  Конвергенція CRM і соціальних медіа

  Галузеві аналітики говорять про конвергенції CRM і соціальних медіа вже протягом ряду років, але наступний рік стане точкою активного старту для перетворення в життя цієї концепції. Можливості корпоративних CRM будуть активно схрещуватися із соціальними площадками на зразок Twitter, Facebook і LinkedIn. Це створить можливості для більш досконалого управління взаєминами із клієнтами.

  Невідповідність ERP-систем потребам бізнесу

  За останні роки змінилося багато чого: економіка дала сильний крен, деякі компанії пішли з ринку, у той час як клієнти ставали все більш і більш вимогливими. Протягом останніх кількох років не всі компанії активно інвестували в розвиток ERP, так що тепер вони виявилися власниками систем, які часом кардинально не відповідають їхньому власному бізнесу. Їм доведеться займатися або вдосконаленням існуючих рішень, або інсталяцією нових замість морально застарілих ERP.

  Більш ретельний вибір ERP-платформ

  На щастя, більшість компаній здатні вчитися на своїх помилках, так що в майбутньому вони приділятимуть набагато більше часу і сил процесу відбору підходящої системи і робити будуть це більш грамотно. Головною задачею цього етапу стане максимальне зниження можливих ризиків від невдалого впровадження невідповідного ПЗ.

  Технолого-центричний підхід створить проблеми інтеграторам

  Традиційний технолого-центричний підхід до впровадження ERP, що сповідують більшість системних інтеграторів, партнерів і реселерів, створить для них ще більше труднощів. Занадто великий акцент на функціонал програмного забезпечення звичайно свідчить про недоробки в таких найважливіших областях, як проектування бізнес-процесів, управління змінами в компанії і управління проектами в цілому. Системним інтеграторам прийдеться навчитися цьому або вступити в партнерство з консультантами, які мають відповідні компетенції.

  За матеріалами TADVISER.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
  КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
  S.U.M.O. (Shut Up, Move on®). Замовкни та працюйS.U.M.O. (Shut Up, Move on®). Замовкни та працюй
  Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування
  Освіта проти таланту. Сила творчостіОсвіта проти таланту. Сила творчості

  МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
  АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
  СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
  ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

  Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


  Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

  Менеджмент.Книги

  телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management  ➥ Дякую, я вже підписана(-ий)