ТЕНДЕНЦІЇ | IT 24 січня 2012 р.

Злети і падіння найбільших ІТ-компаній світу

Портал TADVISER підбив короткі підсумки діяльності найбільших світових ІТ-компаній і простежив, як різноманітні події впливали на їх вартість.

Apple

Капіталізація Apple на кінець 2011 року склала $376,4 млрд. Вартість акцій компанії значно зросла — з $340 на початку року до $410 у кінці року.

Динаміка вартості акцій Apple у 2011 році

Короткі підсумки: У 2011-му році Apple пережила смерть свого засновника Стіва Джобса. Але це не підірвало довіру інвесторів до компанії і практично не вплинуло на вартість її акцій. Головними новими продуктами року для Apple стали iPhone 4S і iPad 2. Їх продажі показують стабільно високі результати, хоча конкурувати з android-пристроями стає все складнішим.

Microsoft

Капіталізація Microsoft на кінець 2011-го року склала $218,4 млрд. Вартість акцій компанії протягом року серйозно коливалася, але рік до року практично не змінилася, залишившись на рівні $28.

Динаміка вартості акцій Microsoft у 2011 році

Короткі підсумки: Угодою року для Microsoft стала покупка Skype. Корпорація розраховує інтегрувати цей сервіс в платформу Windows Phone, посилити свої позиції на ринку корпоративного відеоконференцзв'язку, а також заробили на відеорекламі. Ще однією важливою подією для Microsoft стала угода з Nokia про розвиток смартфонів на базі Windows Phone. Фінський виробник поряд із деякими азіатськими вендорами вже випустив перші пристрої на базі мобільної ОС Microsoft.

IBM

Капіталізація IBM на кінець 2011-го року склала $216,7 млрд. Вартість акцій компанії значно зросла — з $147 на початку року до $186 у кінці.

Динаміка вартості акцій IBM у 2011 році

Короткі підсумки: IBM у 2011-му році вперше очолила жінка — Вірджінія Рометті (Virginia Rometti). Вендор підсилив свої компетенції в сегменті бізнес-аналітики, купивши компанії Demandtec і Emptoris, провів серйозну модернізацію серверних рішень і розробив ряд інноваційних продуктів (мислячі чіпи, фазова пам'ять). Окрім того, компанії вдалося зберегти впевнені позиції на ринку інформатизації держсектора США та інших великих країн.

Google

Капіталізація Google на кінець 2011-го року склала $209,2 млрд. Вартість акцій компанії зросла з $616 на початку року до $660 в кінці (щоправда, в перебігу першого тижня січня котирування знов впали до значення початку 2011-го року).

Динаміка вартості акцій Google у 2011 році

Короткі підсумки: У 2011 році Google продовжив успішний розвиток своєї мобільної платформи Android. Крім того, для розширення даного напряму пошуковик придбав виробника телефонів Motorola. У листопаді 2011-го року браузер Google Chrome став другим за популярністю, вперше обігнавши Mozilla Firefox. У той же час, компанія вирішила закрити ряд сервісів, що не стали популярними у користувачів. Серед них — конкурент Wikipedia проект Knol і колись гучний проект Google Wave, який при запуску позиціонувався як "пошта майбутнього".

Oracle

Капіталізація Oracle на кінець 2011-го року склала $128,9 млрд. Вартість акцій компанії скоротилася з $31 на початку року до $25 в кінці.

Динаміка вартості акцій Oracle у 2011 році

Короткі підсумки: Для Oracle 2011-ий рік запам'ятався угодами, великими анонсами і, звичайно, скандалами. Зокрема, Oracle домовилася про покупку американської компанії Rightnow, розробника хмарних рішень для клієнтського обслуговування через центри обробки даних, веб-сайти і соціальні мережі. Крім того, компанія запустила одну з найбільших у світі корпоративних хмар, Oracle Public Cloud, призначеної для перенесення в неї всіх додатків і бізнес-процесів підприємства. Скандал, без якого не змогла обійтися Oracle, стосувався ОС Google Android. Oracle збирається відсудити в Google від $1,4 до $6,1 млрд. за використання в ній патентів Java. Невдачею року для Oracle стало рішення суду, який відмінив стягнення з SAP на користь Oracle $1,3 млрд. за шпигунство, в якому остання звинувачувала конкурента.

Intel

Капіталізація Intel на кінець 2011-го року склала $123,5 млрд. Вартість акцій компанії дещо зросла — з $21 на початку року до $25 у кінці.

Динаміка вартості акцій Intel у 2011 році

Короткі підсумки: У 2011-му році успішно стартувала нова категорія комп'ютерів на базі процесорів Intel — ультрабуки. Ці пристрої комплектується процесорами Intel Core i3, i5 або i7 другого покоління (Sandy Bridge), мають тонкий корпус, легку вагу і досить невисоку вартість. Окрім того, Intel уклав угоду з Google про оптимізацію процесорів Atom для смартфонів на базі операційної системи Android. Недивлячись на не дуже успішні спроби Intel вийти на ринок мобільних пристроїв, компанія продовжує укріплювати свої позиції по відношенню до головного конкурента — AMD.

Cisco

Капіталізація Cisco на кінець 2011-го року склала $97,2 млрд. Вартість акцій компанії дещо скоротилася — з $20 на початку року до $19 у кінці.

Динаміка вартості акцій Cisco у 2011 році

Короткі підсумки: У 2011-му році керівництво Cisco публічно заявило про те, що компанія перебуває в кризі, оскільки втратила фокус. У той же час, були сформульовані основні точки зростання: перш за все, це розширенні бізнесу по виробництву роутерів і світчей, а також напрям відеоконференцзв'язку. Від ряду напрямів, як, наприклад, виробництво відеокамер Flip Video, Cisco вирішила відмовитися. В результаті запланованої реструктуризації з Cisco буде звільнено 9% співробітників.

Amazon

Капіталізація Amazon на кінець 2011-го року склала $81 млрд. Вартість акцій компанії дещо скоротилася — з $184 на початку року до $179 у кінці.

Динаміка вартості акцій Amazon у 2011 році

Короткі підсумки: Amazon у 2011-му році запам'ятався випуском недорогого android-планшета Kindle і збоями власних хмарних сервісів, у результаті яких постраждали багато інтернет-проектів, що використовують хостинг Amazon. Окрім того, компанія запустила власне музичне сховище і хмарний плеєр у надії стимулювати продажі mp3-треків.

SAP

Капіталізація SAP на кінець 2011-го року склала $66,7 млрд. Вартість акцій компанії ледве-ледве зросла — з $51 на початку року до $53 у кінці.

Динаміка вартості акцій SAP у 2011 році

Короткі підсумки: Те, що для Oracle можна вважати невдачею, для SAP, навпаки, стало успіхом року — їй не доведеться виплачувати Oracle $1,3 млрд. компенсацій по звинуваченню в шпигунстві. Угодою року для SAP стало придбання американського розробника хмарних сервісів Successfactors за $3,4 млрд. Його рішення дозволять SAP доповнити своє програмне забезпечення, доступне в оренду.

HP

Капіталізація HP на кінець 2011-го року склала $51,1 млрд. Вартість акцій компанії значно скоротилася — з $45 на початку року до $26 у кінці.

Динаміка вартості акцій HP у 2011 році

Короткі підсумки: Впродовж 2011-го року HP пережила дві зміни стратегії. У березні 2011 р. голова компанії Лео Апотекер (Leo Apotheker) вирішив перетворити її на найбільшого провайдера хмарних послуг, а через кілька місяців оголосив про намір відокремити або продати підрозділ з випуску ПК. Акціонерам не сподобалося вирішення Апотекера і вони відправили його у відставку. Новим керівником компанії стала Мег Вітман (Meg Whitman), яка заявила про відміну неоднозначного рішення Апотекера.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як ви збудуєте своє життя?Як ви збудуєте своє життя?
Напролом. Мистецтво перетворювати перешкоди на перемогиНапролом. Мистецтво перетворювати перешкоди на перемоги
Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)