ІНТЕРВ'Ю | Odilon Almeida 15 травня 2015 р.

Лідерство у ХХІ-му столітті: що потрібно для успіху

Оділон Альмейда (Odilon Almeida), президент Western Union в Америці та ЄС, відповідає за бізнес компанії в 98-ми країнах. «Я ніколи не забуду, звідки прийшов, та завжди знаю, куди йду», — каже він. Як і інші його колеги, котрі успішно виконують управлінську роль аналогічного калібру, Альмейда втілює в собі характеристики, що складають основу ефективного лідерства у ХХІ-му столітті.

Оділон Альмейда (Odilon Almeida)
Оділон Альмейда
(Odilon Almeida)
Оволодіти критично важливими лідерськими вміннями може кожний — для цього потрібно зрозуміти «менталітет емігранта», який зумовив успіх 40% компаній з переліку Fortune 500, заснованих вихідцями з інших країн або їхніми дітьми. Якщо коротко, то сутність такої ментальності — у спроможності людини розпізнавати можливості, котрі ніхто інший не спромігся побачити.

Розмовляючи з виданням Forbes, Альмейда виклав основні засади, які, на його переконання, визначатимуть управлінський успіх протягом наступних десятиліть.

1. Бачити перспективи у всьому

Я зростав у Сан-Пауло. Багато хто сприймає це місто в Бразилії як «край землі». Але звідки б ви не були, занурення у цілком іншу культуру, де домінують незвичні для вас особистісні цінності, здається подеколи «місією нездійсненою». Втім, на мою думку, нездійсненність — це не абсолют; просто, аби впоратися з певними ситуаціями, потрібен час, а також неабияка психологічна стійкість.

Дуже часто люди заперечують реальність, витрачаючи на це купу часу та енергії. Але, пропрацювавши у кількох країнах з дуже різними культурами, я впевнився: якщо група індивідів сформує спільне сприйняття реальності та згортується навколо спільної цілі — перед вами відкриваються практично необмежені можливості.

2. Очікувати неочікувані зміни

Мені доводилося стикатися з вкрай нестабільною, а подеколи навіть вибухоподібною ситуацією на ринках Бразилії та інших латиноамериканських країн — від гіперінфляції до політичної нестабільності. Завдяки цьому я навчився фокусуватися на кінцевому результаті, не марнуючи час на просторікування про те, як його досягти.

Я походжу з культури, якій властива сильна зорієнтованість на сім’ю — і джерелом наснаги для мене є батьки. Мама прищепила мені розуміння значущості особистісної цілісності. На різних етапах мого життя вона запитувала мені: «Що ти про це думаєш?» Це навчило мене тримати в полі уваги те, що будь-якої миті вітер може подути з іншого напряму, а також усвідомити: рішення змінити спрямування мусить базуватися на глибинних переконаннях, а не на тому, що вітер подув в інший бік.

Я навчився бачити не обмеження, а можливості; і справа тут не в національності, а в розумінні цінностей, на яких ґрунтується досягнення.

3. Жити пристрасно

Батько навчив мене любити життя та брати від нього все. Він говорив мені: «Краще навчись любити те, що тобі доведеться робити». Я прийшов до Western Union тому, що цією компанією рухає ціль: ми допомагаємо людям — працівникам глобальних компаній, споживачам, малому бізнесу — переказувати гроші по цілій земній кулі.

Клієнти, яких ми обслуговуємо, виклали нам не один урок пристрасті. Неважливо для чого переказуються гроші — на поточні витрати, освіту, заснування мікропідприємств, фінансування невеликих транзакцій чи допомогу комусь, хто став жертвою кризи чи природного катаклізму — все це вияви пристрасті, які формують нові можливості та сприяють зростанню потенціалу суспільства.

Щоб працювати задля цього, потрібні відданість справі, психологічна стійкість та відчуття терміновості вчинення дій. Саме це відрізняє наш багатонаціональний персонал, яким рухає не лише пристрасне захоплення своєю справою, але й пристрасть, котру несуть у собі наші клієнти, виявляючи її через різноманіття культурних контекстів.

4. Зробити інновацію другою натурою

Наша управлінська команда та всі 10 тис. працівників компанії, які проживають у 50-ти країнах та говорять більше ніж 37-ма мовами, мусять розуміти потреби клієнтів з 200 країн і територій та виправдовувати їхні очікування. Культуру Western Union формують п’ять поведінкових принципів, котрі скеровують наші дії: а саме — це натхнення, з’єднаність, драйв, змінювання статус-кво та відповідальність.

Працюючи в різних галузях та країнах, а також на різноманітних функціональних ділянках, я навчився кмітливості та вмінню користатися з можливостей щойно вони з’являлися. Такий резерв гнучкості збагатив мій професійний потенціал та дав змогу підготуватися до теперішньої ролі в Western Union.

5. Працювати задля благородної цілі

Неможливо переоцінити значущість співчуття та підпорядкованості власних дій вищій, шляхетній меті — особливо це стосується лідерів.

Працюючи у Western Union, я зрозумів, що рухає нашими клієнтами: наприклад, працівником міжнародної фірми, який переказує гроші рідним, або малим бізнесом, котрий фінансує певну операцію. Це завжди вища ціль, що полягає в тому, аби дати змогу іншим прийти до благополуччя. Так, 30% приватних переказів, що здійснює наша компанія, призначені для фінансування навчання.

Вища ціль — завжди важлива, незалежно від масштабу та статусу людини, яка її реалізовує.

6. Фокусуватись на особистостях

Я зростав у культурі, де прийнято ставились до оточуючих як до членів вашої родини. Це означає, що ви мусите фокусуватися на сильних сторонах кожної окремої людини — дуже часто для цього потрібно докладати суттєвих зусиль. Адже ми звикли концентруватися на результаті, якого потрібно досягти, «забуваючи» про індивідів, котрі, власне, є рушіями втілення наших задумів. Але ж сутністю лідерства є особистісні цінності, які формуються через вплив людей, котрі вас оточують, та набуття життєвого досвіду. Насправді дуже непросто усвідомити — що мотивує моїх колег та як мої цінності можуть зміцнити наше партнерство.

Опинившись у вирі повсякденних проблем, ми більшою мірою фокусуємось не на оптимізації переваг, а на виправленні того, що не спрацювало. При цьому дуже сильно недооцінюємо, що можемо мати набагато більшу віддачу від наших організацій, якщо концентруватимемося на їхніх сильних сторонах.

За матеріалами "Six Characteristics Define 21st Century Leadership", Forbes.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Емоційний успіхЕмоційний успіх
Змінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у життіЗмінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у житті
Кмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесіКмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесі
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)