ТЕНДЕНЦІЇ | T&D 26 листопада 2019 р.

Тренди майбутнього в T&D: Цифровізація

Джерело: ПроHR

Тренди майбутнього в T&D: Цифровізація Кожний користувач Мережі залишає цифровий слід: вибір сторінок і товарів, лайки, коментарі, фотографії, місця відвідування, контакти, результати онлайн-тестів. Всі ці дані можуть аналізуватися. В поєднанні з технологіями обробки «великих даних» (Big Data), це породжує тренд майбутнього — «нову щирість», часто вимушену, коли хочеш або ні — дані про тебе може використовувати хто завгодно: Великий Брат, виробники та роботодавці. За допомогою технологій вони можуть аналізувати вподобання та навіть емоції, і використовувати ці знання, щоб продавати себе.

Отже, п’ятий футуристичний T&D-тренд — цифровізація, стосується як бізнесу, так і особистого життя кожного з нас. Як саме зміниться система навчання та розвитку в епоху «вимушеної щирості»? Розповідає Тетяна Шерман, керівник департаменту по роботі з зовнішнім ринком Академії ДТЕК.

1. Підготовка «дата-детективів»

Згідно з дослідженням «Jobs of the Future» від консалтингової компанії Cognizant, прогнозується зростання попиту на професію Data Detective — фахівців, які вміють збирати й аналізувати дані, використовуючи найрізноманітніші пристрої та технології. З’являться фахівці, здатні, незалежно від галузі, за короткий термін обробляти великі обсяги інформації і видавати цілісний результат, готовий до застосування. Інформація стає доступною, але її забагато, і знайти серед шуму саме ті дані, які потрібні, все складніше.

Проте не тільки представникам окремої професії потрібно вміти якісно шукати інформацію — такі навички будуть надзвичайно затребуваними серед різних працівників, отже, навчати їм будуть і маркетологів, і журналістів, і лікарів.

2. Великі дані та X-API для якісного навчання

Кожна людина має власний темп та стиль навчання, і одна з причин неефективності корпортивних систем — відсутня можливість це врахувати. Аналіз «великих даних» дозволить більш якісно проводити зрізи знань та навичок працівників, формувати програми виходячи з цього та пропонувати саме те навчання, яке потрібне людині, саме в тому форматі та режимі, який є комфортним та індивідуально результативним.

Поява формату X-API перетворює все, що ми робимо, на частину навчання. Сьогодні всі наші дії відстежуються за допомогою X-API (також відомого як Tin Can або API досвід). Як Google та Facebook можуть відстежувати нашу діяльність в інтернеті, в браузері можна відстежувати кліки на свій комп’ютер або телефон, X-API дозволяє фіксувати та аналізувати всю нашу цифрову діяльність на роботі. Отже, цей новий стандарт технології допомагає звільнити нас від традиційних LMS (Learning Management System) та надає можливість відстежувати всі процеси навчання на роботі.

3. Цифровізація процесу навчання

Йдеться про використання цифрових ресурсів для того, щоб зробити процес навчання максимально гнучким, доступним та зручним. Завдяки цифровізації навчальних курсів та тренінгів співробітники можуть вчитися без відриву від роботи, в будь-який зручний для себе час, із власного смартфона. Це відбувається вже зараз, а технології майбутнього дозволять вивести якість та ефективність навчання на революційно новий рівень. Зокрема, прогнозується розвиток технологій доповненої реальності (за допомогою, наприклад, контактних лінз) та стеження за поглядом, що дозволить аналізувати принципи сприйняття студентами інформації та цікавість навчального контенту. Функції викладачів частково будуть перекладені на ботів (наприклад, у частині постановки завдань та контролю їхнього виконання, теоретичного блоку), а вчителі, тренери та наставники отримають більше можливостей приділяти час творчим завданням та складним кейсам. Це також дозволить допомогти вирішити проблему дефіциту кваліфікованих викладачів та підвищити кількість людей, які мають доступ до якісної освіти.

4. Інформаційна гігієна

Надважливий блок навичок майбутнього: чим більше надлишкової інформації, тим складніше працівникам зосереджуватися, фокусуватися, відпочивати і продуктивно виконувати інтелектуальну роботу. Отже, компанії мають допомагати людям вчитися інформаційній гігієні: влаштовувати діджитал-детокси та грамотно керувати інформаційними потоками в командах, не перевантажувати людей непотрібними їм даними.

Інші тренди майбутнього в T&D:

Ілюстрація: MediumЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Вийди за межi. Забудь про успiх — стань видатнимВийди за межi. Забудь про успiх — стань видатним
Як управляти собою. Класика Harvard Business ReviewЯк управляти собою. Класика Harvard Business Review
В овечій шкурі. Маніпулятор. Виявити та здолатиВ овечій шкурі. Маніпулятор. Виявити та здолати

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)