ТЕНДЕНЦІЇ | Бізнес & технології 23 січня 2023 р.

Головні технологічні та бізнес-тренди 2023 року

Оскільки ринок не припиняє свій розвиток, керівникам і засновникам компаній варто знати, які тренди зникатимуть, а які зростатимуть. Ці знання допоможуть їм приймати правильні бізнес-рішення та досягти успіху в 2023 році, — вважає Аніс Уззаман (Anis Uzzaman), засновник і генеральний директор Pegasus Tech Ventures, венчурної компанії з Кремнієвої долини. Він пропонує ознайомитися з власною версією 10-ки найголовніших технологічних і бізнес-трендів.

Головні технологічні та бізнес-тренди 2023 року

1. Чиста енергія та сталий розвиток

Зважаючи на те, що світ все серйозніше ставиться до проблем глобального потепління та викидів, технології чистої енергетики будуть у центрі уваги. Компанії та уряди в усьому світі оцінюють можливості виробництва екологічно чистої енергії, включаючи сонячну, вітрову та гідроенергію. Акумуляторні технології стануть більш важливими для зберігання цієї енергії.

На технологічному фронті популярним буде управління енергоспоживанням на основі штучного інтелекту. Наприклад, Google управляє енергоспоживанням у своїх центрах обробки даних за допомогою технології штучного інтелекту, отриманої від британського стартапу Deep Mind (придбаного Google). Зростатиме популярність компаній, що займаються технологіями уловлювання вуглецю, які мають на меті компенсувати його викиди для різних організацій.

Бізнес зосередиться на питаннях сталого розвитку, що спонукатиме його створювати і використовувати продукти, які є більш екологічно чистими, придатними для переробки та біологічного розкладання. Ключові гравці галузі, такі як Apple, Amazon, Google і Tesla, прагнуть стати більш сталими, щоб допомогти зменшити викиди CO2. Корпоративна відповідальність набуває все більшого значення, оскільки цілі сталого розвитку (SDG), а також екологічне, соціальне та корпоративне управління (ESG) стають стандартними галузевими термінами.

2. Технології освоєння космосу та супутниковий інтернет

Оскільки США та Китай змагаються у розробці найсучасніших технологій освоєння космосу, у 2023 році прогрес у цьому секторі стане стрибкоподібним. SpaceX розробила наступне покоління ракетних технологій, придатних для вторинної переробки, що дозволило знизити вартість запуску супутника. Більше того, Індія розвиває послуги із запуску ракет для подальшого зниження витрат. Індійська організація космічних досліджень є першим агентством індійського уряду з освоєння космосу зі штаб-квартирою в Бенгалуру. Вона надає послуги з запуску ракет за ціною менше $5 млн за запуск.

Досягнення в технології запуску ракет сприяли створенню мега-сузір’я на низькій навколоземній орбіті (LEO), щоб зробити супутниковий інтернет широкодоступним. Starlink компанії SpaceX запустила на низьку навколоземну орбіту понад 3500 супутників (з 12 000 запланованих), створивши найбільше у світі сузір’я. Це робить супутниковий широкосмуговий інтернет доступним вже у понад 40 країнах із більш ніж 50 мільйонами абонентів по всьому світу. Starlink допоміг Україні відновити зв’язок після того, як інтернет був частково відключений під час війни.

One Web, Viasat, Telesat, Amazon’s Kuiper і супутникове сузір’я Європейського Союзу швидко розвиваються в секторі супутникового широкосмугового інтернету. В Азії Китай розробив власну космічну станцію і планує побудувати сузір’я з 13 000 супутників на зразок Starlink.

3. Високий попит на обчислювальні потужності

Квантові обчислення, моделювання великих даних і нові чіпи штучного інтелекту

Оскільки промисловість все більше покладається на дані, велика потужність машинного моделювання стане більш критичною. Розробка апаратного та програмного забезпечення для квантових обчислень стане основним напрямком для великомасштабного аналізу та моделювання даних. Важливу роль відіграватимуть квантові стартапи, такі як Xanadu, Zapata, ColdQuanta, Q-Ctrl, QC Ware і 1QBit, а також публічні компанії IBM, Google, Microsoft, D-Wave Systems і Rigetti.

Квантові комп’ютери, які в мільйони разів швидші за суперкомп’ютери, можуть допомогти задовольнити зростаючі потреби промисловості. Я очікую, що апаратне і програмне забезпечення для квантових обчислень забезпечить великий стрибок вперед у дослідженні раку, аналізі ДНК, дослідженні космосу, ядерному моделюванні та безпеці, а також автономному водінні.

Провідні корпорації, що займаються апаратним забезпеченням штучного інтелекту (ШІ), включають Alphabet, Apple, ARM, Intel, Nvidia, AMD, Baidu і Qualcomm. Серед відомих стартапів у сфері ШІ — Graphcore, Adapteva, Thinci, Mythic AI, SambaNova, Groq, Cerebras, Hailo AI та Anari AI. Я вірю, що як розвиток квантових обчислень, так і розробка чіпів ШІ допоможуть задовольнити зростаючий світовий попит у 2023 році.

4. Охорона здоров’я залишатиметься міцною

Розвиватимуться технології вакцин та мРНК-технології; геноміка та аналіз ДНК стануть мейнстрімом

Після прориву у створенні вакцини проти Covid я очікую, що технологія мРНК буде відігравати все більш важливу роль у галузі охорони здоров’я. Цей новий прорив у вакцинології є багатообіцяючою альтернативою традиційним методам вакцинації, оскільки він є економічно ефективним, безпечним для пацієнтів з ослабленим імунітетом і може бути швидко виготовлений.

Вакцини проти раку можуть бути доступні до 2030 року, стверджують засновники компанії BioNTech, виробника вакцин проти Covid. мРНК діє як детальний план і інформує організм про те, як виробляти ліки або вакцини. Коли мРНК використовується в якості вакцини, мРНК є планом для «оголошення про розшук» ворога. В даному випадку — ракові антигени, які відрізняють ракові клітини від нормальних.

Розробка декількох вакцин проти Covid у рекордно короткі терміни продемонструвала можливості технології мРНК-вакцин, яка може стати ефективним методом лікування, що допоможе перемогти рак. Багато інших фармацевтичних компаній, включаючи виробника вакцин Moderna, працюють над мРНК-вакцинами для боротьби з конкретними видами раку.

Майбутнє охорони здоров’я також починає покладатися на генетичні дослідження та геномне тестування. Провідні компанії 23andMe та Color пропонують геномне тестування і можуть попередити людей про необхідність приділяти більше уваги профілактиці в догляді за своїм здоров’ям. Немає сумнівів, що технологія мРНК і геномні тести є важливими проривами і продовжать розвиватися у 2023 році.

5. Технологія Web 3.0 та метавсесвіт залишатимуться важливими

Останнім часом технологія Web 3.0 стала більш поширеним терміном, хоча, можливо, не має універсального визначення. Web 3.0 базуватиметься на програмному забезпеченні з відкритим вихідним кодом, яке буде використовуватися для побудови підключених платформ. Користувачі зможуть створювати власні онлайн-простори, які поєднуватимуть технології, включаючи блокчейн, невзаємозамінні токени (NFT) та криптовалюти.

Я очікую побачити новий акцент на утилітарних NFT, цифрових активах, які пропонують такі переваги, як доступ до закритого контенту або до реального досвіду. Це може змінити сприйняття цієї технології, яка потенційно може мати великий вплив на суспільство і концепцію технології Web 3.0.

Компанії, включаючи Meta і Microsoft, інвестують значні кошти в метавсесвіт. Їхнє бачення полягає в тому, що метавсесвіт виведе інтернет на вищий рівень, і це матиме фінансовий вплив, незалежно від того, праві вони чи ні.

Ймовірно, буде зростати державне втручання та регулювання у просторі Web 3.0. Оскільки трансформаційний вплив цієї технології стає все більш очевидним, ймовірність і необхідність державного регулювання буде мати все більший вплив на економіку, суспільство і навколишнє середовище.

6. Стабільність, безпека та захищеність ланцюгів поставок

Розвиток робототехніки та автоматизації промисловості, виробництва та ланцюгів поставок на основі ШІ буде зростати

З огляду на Covid та попередню надмірну залежність світу від Китаю, більшість розвинених країн намагаються диверсифікувати ланцюги поставок. Багато розвинених країн також намагаються повернути ланцюги поставок до своїх країн. Дефіцит робочої сили зараз є поширеним явищем у розвинених країнах; це робить промисловість, виробництво та автоматизацію ланцюгів поставок критично важливими. Я прогнозую, що у 2023 році ми побачимо зростаючу кількість застосувань штучного інтелекту та робототехніки, оскільки промислові процеси стають все більш автоматизованими.

IBM Research повідомила, що використання ШІ в комерційному виробництві зросте на 40-80% протягом трьох років. Ключовими галузевими лідерами в цій сфері є ABB, Yokogawa Electric, Siemens, Honeywell, Mitsubishi Electric і Schneider Electric. Серед провідних стартапів, які відіграють важливу роль, — Mujin, Dexterity, Nimble, Righthand Robotics, Universal Robots, Covariant і Vicarious (нещодавно придбана Alphabet). Вони допомагають автоматизувати різні виробничі процеси, і я очікую, що вони розширять межі в цій галузі.

Робототехніка відіграє важливу роль в автоматизації виробничих процесів. Крім того, адаптивний ШІ дозволяє створювати моделі, які можуть самоадаптуватися у виробництві або змінюватися після розгортання, використовуючи зворотний зв’язок у реальному часі з попереднього досвіду роботи людей і машин. Цей тренд набуває все більшого значення, оскільки прийняття рішень стає все більш взаємопов’язаним, контекстним і безперервним.

7. Сильний фокус на сільському господарстві та автоматизації фермерських господарств

Зростання тепличного господарства, застосування робототехніки та обробки зображень для сільськогосподарських культур; вдосконалені дрони стимулюватимуть розвиток галузі

Я впевнений, що інновації в сільському господарстві зростатимуть у 2023 році. Ми, швидше за все, побачимо більше тепличних фермерських проєктів у міських районах. У великих сільськогосподарських проєктах стануть більш поширеними передові технології візуалізації на основі штучного інтелекту. Це дозволить фермерству і сільському господарству стати більш наукомісткими.

Робототехніка може застосовуватися для прополки, підживлення культур і збору врожаю. Удосконалені польоти дронів будуть використовуватися для внесення добрив, розпилення інсектицидів та моніторингу.

8. Напівпровідникова промисловість зростатиме і розвиватиметься

Зростаюча гонка між США та Китаєм у бізнесі напівпровідників надасть цій галузі додаткового значення у 2023 році. Конкурентна боротьба за 3-нанометрове виробництво стане головною темою для обговорення. Домінуватимуть провідні виробники TSMC, Samsung та Intel, що сприятиме ще більшій кількості інновацій у напівпровідниковій галузі.

Нещодавно відкриті нові заводи з виробництва напівпровідників TSMC та Intel посилять важливість цих продуктів для американської та світової економіки. Нові процеси літографії та нові сучасні матеріали матимуть вирішальне значення у цій конкурентній боротьбі. Я передбачаю, що питання інтелектуальної власності та ліцензій на напівпровідники залишатимуться гарячою темою, оскільки Китай прагне створити чіп із вдосконаленою геометрією для передових військових та наукових проєктів.

9. Супердодатки стануть звичним явищем

Дедалі поширеніший термін «супердодаток» означає технологію, яка поєднує функції застосунків, об’єднуючи екосистему і платформу в одному додатку. Супердодатки можуть замінити кілька окремих додатків, забезпечуючи платформу для третіх сторін для розробки і публікації власних міні-додатків.

За даними аналітичного агентства Gartner, супердодатки стануть більш поширеними і швидко зростатимуть. За його прогнозами, до 2027 року 50% населення користуватиметься більш ніж одним супердодатком. Клієнти в усьому світі вимагають мобільних додатків, які мають вражаючі можливості та прості у використанні. Це допоможе просунути рух супердодатків вперед, особливо серед молодого покоління.

Серед популярних прикладів супердодатків — WeChat, AliPay, Alibaba, Revolut, PhonePe, Rappi, Grab, Tata Neu, Troop Messenger, Gojek і Clap Messenger. Буде цікаво подивитися, які з них розвиватимуться найшвидше, і які нові учасники зможуть завоювати популярність серед користувачів.

10. Кібербезпека виходить на передній план

Кібербезпека стане більш важливою, оскільки споживачі та бізнес стикаються зі зростаючою кількістю ризиків безпеки. Gartner визначає mesh-технологію кібербезпеки як головний стратегічний технологічний тренд, прогнозуючи, що до 2024 року організації, які впровадять mesh-архітектуру кібербезпеки, знизять фінансовий вплив інцидентів у середньому на 90%. Mesh-кібербезпека робить акцент на захисті мереж за допомогою декількох контрольних точок безпеки. ІТ-лідерам потрібно буде інтегрувати заходи безпеки в ІТ-інфраструктуру для захисту даних та інформації клієнтів.

Оскільки технології безпеки стають все більш інтегрованими в продукти, їх розробники будуть домагатися того, щоб безпека стала ключовою перевагою. Gartner повідомляє, що глобальні витрати на безпеку та управління ризиками зростуть на 11,3% у 2023 році. Основні фактори, що впливають на це, включають більш віддалену роботу, перехід до хмарних моделей надання послуг і перехід до мережевого доступу з нульовою довірою.

Також існує ймовірність того, що до складу виконавчих рад увійде більше технічно підкованих членів. Ми побачимо більше співпраці між компаніями, оскільки вони прагнуть впровадити стандартні функції безпеки в різних галузях.

Ілюстрація: compudata.comЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Перемогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потімПеремогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потім
Мистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілейМистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілей
Крок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до метиКрок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до мети

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)